Londýn 11. decembra 2017 (TASR/HSP/PA/Gareth Fuller)
Husté sneženie zapríčinilo aj výpadok elektriny
Nepriaznivé počasie, ktoré od nedele sužuje Britániu, si už vyžiadalo zatvorenie takmer 3000 škôl, pričom 500 z nich zatvorili na východe Anglicka, po 200 škôl zatvorili v grófstvach Worcestershire a Gloucestershire a približne 400 v Birminghame. Britský denník The Guardian o tom v pondelok informoval na svojej webovej stránke.
V noci z nedele na pondelok ostalo v Británii bez prúdu približne 95.000 ľudí.
Nepriazeň počasia stále komplikuje situáciu aj na letisku Heathrow, kde sa očakáva, že zrušia až 200 letov. Pasažieri sa sťažujú, že na oznámenie nového času odletu čakajú už niekoľko hodín.
Nepriaznivá predpoveď počasia stále pretrváva pre značnú oblasť krajiny. Nedeľné teploty označili za najchladnejšie za posledných sedem rokov v tejto oblasti, pričom na niektorých miestach klesli až na mínus 12 stupňov Celzia. Očakáva sa, že v noci z pondelka na utorok môžu teploty klesnúť až na mínus 15 stupňov Celzia.