Nová tvár si medzi občanmi Holandska získava čoraz väčšie sympatie. Prihovára sa im cez sociálne siete, vysvetľujúc: “Je pre nás stále ťažké získať priestor v klasických médiách, ktoré nás prehliadajú, preto sme sa sústredili na Twitter.”
Český web idnes.cz si tiež všimol, že Baudet je výborným rečníkom, čo preukázal aj počas krátkej minuloročnej návštevy Prahy, keď uvoľnene zo seba sypal brilantné trefné metafory. Okrem iného vtedy povedal: “Európske politické elity dokonale ignorujú vôľu voličov. A holandskí vládni politici ukázali, že plnia skôr vôľu Bruselu.”
Baudetova strana Fórum pre demokraciu, ktorá existuje len zhruba rok a pol, tiež ako on naberá na popularite a dostala sa už na druhé miesto za vládnu stredopravú stranu VVD premiéra Marka Rutteho. Akoby nahrádzal známeho tvrdého kritika islamu Geerta Wildersa, ktorého druhá najsilnejšia parlamentná Strana pre slobodu PVV je momentálne v rebríčku popularity až na siedmom mieste.
Aj minulotýždňové komunálne voľby ukázali, že Wilders pôsobil príliš tvrdohlavo a obratný Baudet si skôr dokázal získať širokú podporu. Podarilo sa mu vnútiť svoje témy aj súperiacim politikom, takže aj premiér Mark Rutte musel prehlásiť, že imigranti nedostávajú prednosť pred miestnymi ľuďmi.
To chce aj Baudet, aby tak bolo. Býva rezervovaný voči multikulturalizmu, vyzdvihuje úlohu národných štátov a prihovára sa za častejšie konanie referenda, za čo od mainstreamových komentátorov dostal nálepku “populistu”, čo okomentoval: “Ak byť populistom znamená, že dotyčný politik sa zaujíma o problémy bežných voličov a snaží sa presadiť prostriedky priamej demokracie, aby mohli vyjadriť svoju vôľu, potom som populista.”
Porovnávaný býva s inými mladými politikmi protisystémových strán, ako je rakúsky kancelár Sebastian Kurz či šéf talianskeho Hnutia piatich hviezd Luigi Di Maio.
Baudetovým krédom je “chrániť slobodu a tradičnú toleranciu”.