Sulík s Krajniakom sa zhodli : Polícia by mala dodatočne udeliť pokuty účastníkom protestu 17. novembra za nenosenie rúšok

Sulík s Krajniakom sa zhodli : Polícia by mala dodatočne udeliť pokuty účastníkom protestu 17. novembra za nenosenie rúšok

Bratislava 26. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

 

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa zhodli, že polícia by mala dodatočne vypátrať a udeliť pokuty účastníkom protestu  17. novembra, ktorí nemali nasadené rúško na tvári. Takéto vyjadrenie pritom prichádza v čase, keď vládni papaláši zrejme porušili vlastné opatrenie a v nemocnici navštívili svojho kolegu Kollára, pričom návštevy v nemocniciach sú zakázané

Richard Sulík
Na snímke podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík

Vládny papalášizmus

Vládny papalášizmus naberá na obrátkach. Kedysi vraj obyčajný človek (s miliónmi na účte) a dnes premiér Igor Matovič spoločne so svojimi koaličnými kolegami Richardom Sulíkom a Veronikou Remišovou navštívili predsedu parlamentu Borisa Kollára v nemocnici a to aj napriek tomu, že ich vlastné nariadenie návštevy v nemocniciach zakazuje.

Reklama

V susednej Českej republike sa za podobné porušenie vlastných pravidiel odstupuje. Dobrým príkladom je už bývalý minister zdravotníctva Roman Prymula, ktorý zo svojho postu musel odísť kvôli schôdzke v  reštaurácii, ktorá však mala byť  vrámci opatrení proti koronavírusu zatvorená.

Prymula sa vtedy obhajoval tým, že nebol v reštaurácii ale len v nejakom oddelenom salóniku, kde mal s niekým schôdzku. Podobne sa dnes obhajuje aj slovenský premiér Igor Matovič, ktorý hovorí, že s Borisom Kollárom sa v nemocnici stretol v nejakom “oddelenom trakte”.

Reklama

Kým český minister musel odstúpiť, od slovenských vládnych papalášov možno niečo také len veľmi ťažko očakávať. Svojich vládnych stoličiek sa držia ako kliešte.

Najnovšie sa do obehu dostali informácie, že predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý leží v nemocnici (dnes už pustený do v domáceho liečenia, pozn.red.) prijímal v nočných hodinách aj návštevy svojich priateliek. Medzi niektorými Kollárovymi návštevníčkami a zdravotnými sestrami dokonca vzplanuli konflikty. (Viac sa dočítate TU)

Kým bežní ľudia sa nemôžu v nemocnici rozlúčiť ani s umierajúcimi príbuznými, Kollárove priateľky tam chodii na návštevy ako na bežiacom páse.

 

Sulík s Krajniakom chcú, aby protestujúci ľudia bez rúšok dostali pokuty

Namiesto toho, aby sa vládni papaláši ospravedlnili a vyvodili voči sebe politickú zodpovednosť, niektorí z nich majú ešte tú drzosť, že žiadajú políciu, aby konala voči bežným ľuďom a udeľovala im pokuty za nedodržiavanie pravidiel.

Reklama

V diskusii denníka N sa stretli minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) a minister hospodárstva Richard Sulík(SaS), kde sa venovali viacerým témam okolo koronakrízy. Reč prišla aj na nedávny protest 17. novembra, ktorého sa zúčastnilo vyše 20 000 ľudí.

Moderátor sa hostí opýtal, prečo polícia nezasiahla a neudelila pokuty protestujúcim, ktorí nemali na tvárach rúška. Sulík najprv odpovedal, že kvôli veľkému počtu účastníkov to prakticky nebolo možné zrealizovať: “To, že teraz neboli pokutovaní za rúška tí, čo ich nemali, tak áno, zjavne mali byť, ale každopádne, polícia tieto protesty zvládla dobre,” povedal Sulík a dodal, že si myslí, že pokuta vo výške 1650 eur je príliš vysoká a mala by sa znížiť.

Milan Krajniak zašiel ešte ďalej a myslí si, že polícia by pokuty predsalen ešte mala udeliť dodatočne: “Nebolo to fér voči tým, čo pravdidlá dodržujú, a preto verím, že polícia zdokumentuje tých, ktorí porušli pravidlá, tak ako hocikoho iného na ulici, ktorého prípadne zastaví. Tak by to bolo fér.”

Následne si zobral do ruky mikrofón Sulík a súhlasne prikývol: “S čím mimochodom súhlasím, jasné, keď bude teraz možné, tie pokuty dodatočne udeliť, nech sa udelia, v rozumnej výške.”

 

Reklama
Sulík taktiež nemal rúško – pre seba pokutu nežiada

Takéto vyjadrenie Sulíka je však minimálne pokrytecké ak nie až bezočivo drzé. Bol to totiž práve Sulík, ktorého prednedávnom fotograf zachytil, ako vychádza z luxusnej bratislavskej reštaurácie na Hviezdoslavovom námestí a po ulici kráča bez rúška na tvári.

Sulíkova hovorkyňa nám vtedy poslala jeho stanovisko: „V tom čase boli ešte riadne otvorené terasy reštaurácií. Pri odchode z terasy som si tam však zabudol rúško. Uvedomil som si to až tesne predtým, než som nastúpil do auta, kde som mal ďalšie rúško, preto som sa už nevracal. Medzitým ma nejaká dobrá duša stihla odfotiť. Nosiť rúško je veľmi dôležité, aj keď sa sem tam stane, že zabudneme, treba si ho nasadiť hneď, ako si na to spomenieme.“ Viac sa dočítate tu.

Papalášizmus tejto vlády je skutočne podivuhodný až priam bezočivý. Takéto dvojaké metre, porušovanie vlastných pravidiel,  následne požadovanie sankcií voči bežným občanov , či nazývanie nespokojných ľudí opicami, psychopatmi a lúzou, to si nedovolila žiadna predchádzajúca vláda. Z novou vládou mala prísť slušnosť, no prišiel presný opak. Bezbrehá arogancia moci a papalášizmus nevídaných rozmerov.

Samuel Gdovin

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

19:41

Prokuratúra v Madride odporučila, aby predbežné vyšetrovanie manželky španielskeho premiéra Pedra Sáncheza bolo zrušené. Uviedli to televízna stanica RTVE, noviny El País a ďalšie médiá s odvolaním sa na justíciu.

19:39

Švajčiarska potravinárska spoločnosť Nestlé odmietla tvrdenia mimovládnej organizácie Public Eye, podľa ktorej do svojich výrobkov v rozvojových krajinách pridávala cukor. V rovnakých výrobkoch na európskom trhu ich predáva bez cukru.

19:35

Európsky parlament hlasoval v Štrasburgu za zriadenie nového orgánu pre etické štandardy, ktorý bude bojovať proti korupcii v inštitúciách Európskej únie a sledovať pravidlá lobingu a korupcie. 

19:06

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg ocenil predbežnú dohodu medzi Nemeckom a Francúzskom o spoločnej výrobe moderných obranných systémov. 

19:05

Predsedu bulharského parlamentu Rosena Žeľazkova odvolali z funkcie, pretože bývalý koaličný partner ho obvinil z neplnenia si pracovných povinností.

19:02

Európsky policajný úrad rozbil zločineckú skupinu, ktorá sa zameriavala na cenné starožitné knihy. 

18:49

Benátky začali skúšobne vyberať poplatok od turistov, ktorí toto mesto navštívia na jeden deň bez prespania. Cieľom je obmedziť turistický nával, opatrenie však čelí aj kritike.

18:47

Vyšetrovatelia vlaňajšej tragickej streľby na Univerzite Karlovej sú blízko oznámenia motívu útočníka. Na rokovaní bezpečnostného výboru Poslaneckej snemovne to povedala dozorujúca štátna zástupkyňa (prokurátorka) Jana Murínová. Strelec podľa nej netrpel duševnou poruchou. 

18:44

Najvyšší súd USA pojednával o tom, či sa na bývalého prezidenta Donalda Trumpa vzťahuje imunita voči trestnému stíhaniu za činy z obdobia, keď pôsobil vo funkcii. Rozhodnutie súdu by mohlo mať ďalekosiahle dôsledky.

Najvyšší súd rozhoduje o imunite Trumpa voči trestnému stíhaniu
Na snímke bývalý americký prezident Donald Trump
18:41

Haitský premiér Ariel Henry odstúpil z funkcie, oznámila jeho kancelária. Otvoril tak cestu k sformovaniu novej vlády v karibskej krajine, ktorú sužuje násilie gangov.

Haitský premiér Henry rezignoval
Na snímke haitský premiér Ariel Henry
18:40

Audit na poľskom ministerstve obrany za predchádzajúcej vlády odhalil množstvo previnení, vrátane krádeže hodnotných predmetov, uviedol námestník ministra obrany Cezary Tomczyk.

18:35

Kozmická loď Šen-čou-18 (Božská loď) s trojčlennou posádkou odštartovala k vesmírnej stanici Tchien-kung (Nebeský palác), uviedli štátne médiá.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Plagát portugalskej Karafiátovej revolúcie sa nachádza v mestskom parku v Lisabone. Karafiátová revolúcia ukončila pred 50 rokmi diktatúru v Portugalsku

Autor: TASR/AP-Armando Franca

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Milan Šupa

Peter Lipták

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali