NAŽIVO

Pápež Lev XIV. si v nedeľu modlitbou pripomenul ľudí, ktorí zahynuli pri protestoch v Iráne a počas konfliktu v Sýrii.

Pápež tiež vyzval k dialógu a mieru na celom svete. Informuje agentúra AFP.

pápež Lev XIV.
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Gregorio Borgia
18:38

Vo veku 90 rokov zomrel švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken, oznámila jeho kancelária.

Von Däniken zomrel v sobotu po krátkom pobyte v nemocnici v Unterseene neďaleko švajčiarskeho hlavného mesta Bern. Informujú agentúry AP a DPA.

Erich von Däniken
Na archívnej snímke z 23. apríla 2003 švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken / Foto: TASR/AP-Gaetan Ball/Keystone via AP
18:36

Švédsko vynaloží 15 miliárd korún (1,6 miliardy dolárov) na protivzdušnú obranu zameranú predovšetkým na ochranu civilistov a civilnej infraštruktúry, uviedla švédska vláda. Informuje agentúra Reuters.

18:33

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes vyjadril nádej, že Irán sa čoskoro oslobodí od „tyranie“ v súvislosti s masovými protestami, ktoré sa v krajine v posledných dňoch konajú. Podľa neho by potom obe krajiny mohli spolu znovu spolupracovať. Informuje agentúra AFP.

18:33

Argentína USA v plnom rozsahu splatila krátkodobú finančnú pomoc poskytnutú v amerických dolároch. Uviedol americký minister financií Scott Bessent. Informuje agentúra DPA.

18:31

Rakúske domácnosti budú môcť od pondelka 12. januára žiadať štátny príspevok na opravu elektrických a elektronických zariadení.

Ide o program pod názvom „Prémia za záchranu zariadenia“ (Geräte-Retter-Prämie), ktorý sa zameriava napríklad na práčky, chladničky, kávovary alebo vysávače. Okrem toho štát podporí aj zariadenia pre ošetrovanie chorých, akými sú invalidné vozíky, polohovateľné postele a dýchacie prístroje. Informuje agentúra APA.

18:30

Viac ako polovica pracujúcej populácie v Nemecku je otvorená prípadnej zmene zamestnania. Poukázal prieskum, ktorý sa uskutočnil v decembri 2025 na objednávku pracovného portálu Indeed na vzorke približne tisíc zamestnancov. Informuje agentúra DPA.

18:29

Nemecká priemyselná a obchodná komora vníma Indiu ako strategicky dôležitý budúci trh pre najväčšiu európsku ekonomiku. Vďaka svojej hospodárskej dynamike, mladému obyvateľstvu a rastúcej priemyselnej základni India rýchlo získava na význame pre nemecké spoločnosti, vyhlásil Volker Treier, vedúci sekcie zahraničného obchodu v DIHK. Informuje agentúra DPA.

18:28

Najväčšia španielska ropná a plynárenská spoločnosť Repsol je pripravená investovať vo Venezuele. Uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Josu Jon Imaz. Informuje agentúra DPA.

18:26

Po Vianociach a výpredajoch museli logistické firmy opäť zvládnuť aj spätnú, teda reverznú logistiku. Naspäť k obchodníkom totiž putujú nevhodné darčeky alebo nesprávne veľkosti výrobkov. Vratky môžu dosiahnuť aj vyše 30 % z celkového objemu logistických operácií, informovala spoločnosť Kuehne+Nagel Slovensko.

18:24

V severnej Európe popierajú nebezpečenstvo útoku Ruska na Grónsko, o čom nedávno vyhlásil Donald Trump, píše Financial Times.

Podľa zdrojov v oblasti bezpečnosti a obrany severských krajín sa ruské a čínske lode a ponorky neobjavujú pri brehoch Grónska.

„Je nesprávne domnievať sa, že pôsobia vo vodách okolo Grónska. Ich prítomnosť je v Arktíde, ale v ruskej zóne,“ píše FT.

16:50

Švédsko je veľmi kritické voči „výhražnej rétorike“ voči Grónsku a Dánsku zo strany administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, uviedol premiér Ulf Kristersson.

Podľa neho je svetový poriadok v súčasnosti vystavený väčšej hrozbe ako za posledných niekoľko desaťročí. Informuje agentúra Reuters.

15:16

Medzinárodné právo sa vzťahuje rovnako na všetkých vrátane Spojených štátov a o budúcnosti Grónska by preto mali rozhodovať Dánsko a Grónsko. Vyhlásil nemecký vicekancelár a minister financií Lars Klingbeil. Informujú agentúry DPA a Reuters.

15:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Spojené štáty sa pripravujú na konflikt s Ruskom v Pobaltí

Podľa USA je jednou z možností aj konflikt s Ruskom v pobaltských štátoch. Pentagon vypracoval zodpovedajúce krízové plány a vykonáva početné vojenské cvičenia. Okrem útokov v kybernetickom priestore a hybridných bojov je v hre aj použitie jadrových zbraní

❚❚
.

Pentagon revidoval prvýkrát od konca studenej vojny svoje pohotovostné plány pre vojnu s Ruskom. Nové americké plány pre baltské štáty sa skladajú z dvoch častí: po prvé sú to úlohy, ktoré USA môžu vykonávať v rámci ochrany pobaltských štátov ozbrojenými silami NATO. Po druhé Pentagon popisuje možnosť vojenského unilateralizmu Spojených štátov. Nové plány sú zamerané na takzvané hybridné bojovanie. Ide o využitie nekonvenčných vojsk. To zahŕňa aj cielenú destabilizáciu regiónu organizovaním masových protestov a využitie kyber-útokov na kritickú infraštruktúru.

“Snažíme sa zistiť, za akých okolností by ministerstvo obrany USA reagovalo na kybernetické útoky. V súčasnej dobe sa vedie na túto tému živá debata,” cituje Foreign Policy vojenského poradcu vlády USA. Ide tak isto o otázku, či môže kybernetický útok vyvolať zásah NATO. Námestník generálneho tajomníka NATO Jamie Shea povedal nedávno na konferencii v Postupime, že kybernetický útok na členské krajiny NATO by určite vyvolal odozvu.

Dôvodom pre nové vojnové plány Pentagónu je údajne možnosť ďalšej ruskej invázie na území Ukrajiny. “Ruská invázia na východnej Ukrajine spôsobila, že USA oprášili svoje núdzové plány, ktoré boli dosť zastarané,” cituje Foreign Policy Michèle Flournoyovú, spoluzakladateľku Centra pre novú americkú bezpečnosť (CNAS). Think tank so sídlom vo Washingtone bol založený až v roku 2007, ale od tej doby je jednou z najvplyvnejších organizácií ohľadom vojenských záležitostí. Organizácia bola financovaná z daní a dotácií z Rockefeller Brothers fondu, tvrdí americký novinár Justin Raimondo. Hoci má CNAS blízko k demokratickej strane, zastáva rovnakú vojenskú ideológiu ako americkí neokonzervatívci. Takto vyzerá agenda CNAS: “Rozvoj silných, pragmatických a zásadových bezpečnostných a obranných stratégií, ktoré podporujú a chránia americké záujmy a hodnoty.”

.

 

USA sa obávajú taktiky, ktorú používajú po celom svete. Farebných revolúcii v nimi kontrolovanom geopriestore

Od vypuknutia krízy na Ukrajine uskutočnilo NATO početné vojenské cvičenia prípadných konfliktov v pobaltských štátoch. Scenár tu predpokladá, že Rusko najprv zvýši politický tlak na Estónsko, Lotyšsko a Litvu. Potom príde na scénu “ruský provokatér”, ktorý vyvolá protesty medzi obyvateľstvom. A nakoniec, ruské sily obsadia vládne budovy. Zodpovedný za implementáciu týchto vojenských cvičení, ktoré sa konali v Nemecku na americkej vojenskej základni Ramstein, je David Ochmanek vojenský stratég na ministerstve obrany USA a RAND Corporation. Tento americký think tank už dlhé roky radí vláde v bezpečnostných otázkach. “Naša otázka znela: Je NATO schopné postarať sa o obranu týchto krajín? Simulovali sme 16 krát s ôsmimi rôznymi tímami a výsledok bol vždy rovnaký: nie sme schopní ubrániť tieto krajiny. My jednoducho nemáme dostatočnú vojenskú silu v Európe,” povedal Ochmanek.

Vzhľadom na to, že v samotnom Nemecku je v súčasnosti viac než 40.000 amerických vojakov, je ťažké tomuto tvrdeniu uveriť. Zdá sa, že skutočným dôvodom vojenských cvičení je zvýšenie vojenských rozpočtov vo východných krajinách NATO a zvýšenie prítomnosti amerických vojakov v Európe. USA už oznámili plány na nasadenie ďalších tankov a delostrelectva v pobaltských štátoch. Od vypuknutia krízy na Ukrajine aliancia NATO hromadne prepravuje ťažkú vojenskú techniku na východ. V minulom roku sa uskutočnilo viac než 3.200 vojenských transportov len cez Rakúsko, aj keď Rakúsko nie je členom NATO a vo svojej ústave sa zaviazalo k neutralite. Aj Nemecko hrá kľúčovú úlohu v plánoch NATO. Na Ukrajine západné vojenská aliancie nedávno vykonali manévre s názvom “Rapid Trident” a “Sea Breeze”, ktorých sa zúčastnil aj nemecký Bundeswehr. Aj keď NATO popiera, že cvičenie malo scenár “skutočných svetových udalostí”, kritici tieto akcie vidia ako “súčasť eskalačnej politiky”.

 

.

Ruská obranná doktrína počíta s použitím jadrových zbraní iba ako s poslednou možnosťou obrany. USA rozmiestňujú v Európe nové jadrové zbrane úplne nelogicky, lebo ak sa Rusko nebude musieť brániť agresii na svoju krajinu, nikdy jadrové zbrane nepoužije

Americkú vládu zrejme tiež priťahuje scenár jadrovej vojny. Pentagon sa vo svojom plánovaní odvoláva na ruskú obrannú doktríny, podľa ktorej si krajina zachováva jadrový útok ako poslednú možnosť obrany. “Doktrína neznamená, že sa tak skutočne stane, ale bolo by nezodpovedné tento scenár nepremyslieť. Zakaždým, keď sa odniekiaľ ozve slovné spojenie jadrový útok, máme pádny dôvod na obavy bez ohľadu na to, odkiaľ hrozba pochádza,” povedal zástupca amerického ministerstva obrany. Čoskoro sa v Európe objavia nové jadrové zbrane USA, ktoré majú byť rozmiestnené na nemeckej pôde, hoci v roku 2009 bolo rozhodnuté o zrušení amerických jadrových zbraní. Rusko už stihlo oznámiť protiopatrenia, napríklad rozmiestnenie ruských balistických striel typu Iskander na poľských hraniciach, ako povedal ruský vojenský zástupca.

Hoci Pentagon plánuje len vojnové hry, vyslal Rusku jasný signál.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini prelomil mlčanie a prehovoril o vývoji strany Hlas

Prezident Peter Pellegrini je naďalej v kontakte s predstaviteľmi strany Hlas-SD, žiadnym spôsobom však neovplyvňuje procesy v strane

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výborný nápad ako urobiť z Kanady ďalší štát USA. Veľká Británia, Austrália a Kanada chcú zakázať X

Informuje o tom britské vydanie GBnews s odvolaním sa na vyhlásenia predstaviteľov oboch krajín. Austrálsky premiér Anthony Albanese kritizoval X…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Šialené a nezákonné.” Trump poveril velenie špeciálnych operácií, aby pripravilo plán invázie

V Trumpovom okolí sa diskutuje o možnosti vojenskej invázie na Grónsko. Ako píše The Mail on Sunday s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka opäť perlil. Generál si neodpustil reakciu

Ukázalo sa, že Šimečka pokračuje aj v roku 2026 bez okolkov. Falošný, nevýrazný, bezobsažný, ale zato prehnane ambiciózny. Uviedol v…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako narábať správne s peniazmi a zvýšiť svoj príjem

Philipp J. Müller, finančný mentor a majiteľ najväčšej finančnej akadémie v Európe ponúka svoje skúsenosti a naučí vás pracovať s…

11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Nová jadrová elektráreň bude čisto štátna, prebiehajú diskusie o odkúpení podielu ČEZ v Jadrovej energetickej spoločnosti

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu dohodu o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky. Podľa predsedu vlády Roberta Fica nepôjde len…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko v hľadáčiku Bruselu. EÚ hľadá cesty, ako obísť národné veto

Európska únia čoraz otvorenejšie hľadá spôsoby, ako obísť právo veta členských štátov – a Slovensko sa v tejto debate objavuje…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je chyba ak vidíte len dve: Ruský analytik vymenoval súčasné západné skupiny ktoré proti sebe bojujú o svetovú moc

Rusko, 11. januára 2026 - Pri téme protikladu medzi Trumpom a „neoglobálnym Londýnom“ je hlavná chyba, že vidíme len dvoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Pustí sa EÚ do sporu s Trumpom? Pod rúškom misie pripravujú plán pre Grónsko

Európa zvažuje možnosť vyslania vojsk do Grónska pod rúškom misie NATO. Ak Trump odmietne, môžu byť uvalené sankcie na americké…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bizarné fotografie, pri ktorých si poviete: „Naozaj sa to deje?“

Bizarné fotografie zachytávajú ľudí, ktorí sa rozhodli ignorovať spoločenské pravidlá s absolútnou sebadôverou. Nejde o náhodu ani o zlý deň,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

“Vybral by som si Putina,” odpovedal britský minister obrany na otázku, ktorého svetového lídra by najradšej uniesol

Britský minister obrany John Healye vyhlásil, že by chcel uniesť Putina

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Analytik predpovedá plány vojnových štváčov na tento rok

USA, 11. januára 2026 - Po vyhlásení, že sa neriadi medzinárodným právom, ale vlastnou morálkou, Trump oznámil plány operácie v…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Zatváracie špendlíky majú detail, ktorý rozhoduje o ich sile

Zatváracie špendlíky sú jedným z najbežnejších predmetov v domácnosti, no len málokto sa zamyslí nad tým, ako vlastne fungujú. Zdanlivo…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Ďalší korupčný škandál otriasa ukrajinskými vojenskými nákupmi

Ukrajinský generálny prokurátor odhalil rozsiahly prípad úplatkov a podvodov, v ktorom súkromná spoločnosť dodávala na front nepoužiteľné míny a nebezpečnú…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cloudflare hrozí stiahnutím služieb v Taliansku, postihnúť by to mohlo ZOH 2026

Americká internetová spoločnosť Cloudflare pohrozila, že ukončí svoje pôsobenie v Taliansku vrátane poskytovania služieb pre zimné olympijské hry, po tom,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Sýria v plameňoch. Americké bomby na IS, Kurdi opúšťajú Aleppo a hrozí regionálna eskalácia

Sýria zažíva jeden z najnapätejších momentov od pádu Baššára al-Asada. Spojené štáty spolu so spojencami oznámili „rozsiahle“ letecké údery proti…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

“Spojené štáty európske”? Federalisti znovu vystrkujú rožky

Bývalý poslanec NR SR Andrej Stančík sa svojich sledovateľov pýta, či by boli za „Spojené štáty európske”. Myslíte, že by…

11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ Donalda Trumpa

Kanada sa obáva, že by mohla byť ďalším cieľom prezidenta Trumpa po Venezuele a Grónsku, informuje agentúra Bloomberg

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský plyn: slovenská pasca, maďarská výhoda

Nové tarify za prepravu plynu vyhlásené na rok 2026 jasne ukazujú, kto sa dokázal prispôsobiť zmeneným podmienkam a kto sa…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Prezident udelil štátne vyznamenania 22 osobnostiam, z toho štyrom in memoriam

Prezident SR Peter Pellegrini ocenil v sobotu 22 osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého ako aj športového života, štyroch z nich in…

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pápež Lev XIV. si v nedeľu modlitbou pripomenul ľudí, ktorí zahynuli pri protestoch v Iráne a počas konfliktu v Sýrii.

Pápež tiež vyzval k dialógu a mieru na celom svete. Informuje agentúra AFP.

pápež Lev XIV.
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Gregorio Borgia
18:38

Vo veku 90 rokov zomrel švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken, oznámila jeho kancelária.

Von Däniken zomrel v sobotu po krátkom pobyte v nemocnici v Unterseene neďaleko švajčiarskeho hlavného mesta Bern. Informujú agentúry AP a DPA.

Erich von Däniken
Na archívnej snímke z 23. apríla 2003 švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken / Foto: TASR/AP-Gaetan Ball/Keystone via AP
18:36

.

Nemala som šancu, tak som riskovala, vravela Vonnová po triumfe. V nedeľu už počasie nepustilo lyžiarky na trať

Americká lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si v sobotňajšom zjazde v rakúskom Zauchensee pripísala na konto už 84. triumf v pretekoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

V Mýte pod Ďumbierom zrazil muža na detskom vleku sánkar

Horskí záchranári pomáhali v sobotu večer 55-ročnému mužovi, ktorého na detskom vleku v Mýte pod Ďumbierom zrazil sánkar. Horská záchranná…

11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Konečne vieme viac o tom, kto zrejme udal Vémolu a do akej drogovej kauzy má byť zapletený

Ostro sledovaný kriminálny prípad českej hviezdy MMA Karlosa \"Terminátora\" Vémolu bol dlho zahalený viacerými protichodnými informáciami. Polícia deň pred Vianocami…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Kto bol kráľ Levie srdce a prečo ho pozná celý svet?

Kráľ Levie srdce patrí medzi najznámejšie historické prezývky stredoveku a dodnes vyvoláva predstavy odvahy, sily a rytierstva. Ide o titul,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Spěchá…

V Íránu se dál protestuje, ale ajatoláhové tam vypnuli internet, takže informací je málo. Občas se objeví obrázky hořících mešit…

11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Londýn vyčlenil 200 miliónov libier na prípravu nasadenia vojakov na Ukrajine

 Spojené kráľovstvo v piatok vyčlenilo 200 miliónov libier na prípravu britských vojakov, ktorí budú nasadení na Ukrajine ako súčasť „mnohonárodných“…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov