Hovorkyňa ministerstva obrany SK Danka Capáková informovala, že spočiatku má ponuky prejednať expertná skupina ministerstva, ktorá potom najlepší variant predstaví vláde. Podľa plánu to má byť prebrané do konca júna. Pravda uvádza, že skupina odborníkov ministerstva zhodnotí technické a prevádzkové požiadavky, termín dodávok a ďalšie nutné kritériá, napríklad otázku nákladov a infraštruktúry.
Medzi krajinami, ktoré ponúkli svoje projekty, sú USA, Francúzsko, Španielsko, Veľká Británia, Holandsko, Taliansko, Turecko, Izrael, Maďarsko a Poľsko.
Predtým minister obrany Peter Gajdoš v rozhovore pre agentúru TASR vyhlásil, že úrad sa obrátil predovšetkým na spojencov z EÚ a NATO, aby nové radary boli kompatibilné s technikou ďalších členských krajín.
Podľa informácií chce Ministerstvo obrany Slovenskej republiky v rokoch 2018-2025 získať 17 radarov stredného, malého a blízkeho dosahu v predpokladanej smernej sume 155.090.000 eur vrátane DPH. Vláda v tomto prípade má garantovať transparentnosť dohody a absenciu korupcie.