Medializácia problému vlastníctva pozemkov pod nelegálne vybudovanými rómskymi osadami, ku ktorej došlo po požiari hradu Krásna Hôrka, vyvolala širokú diskusiu a prispela k zvýšeniu napätia v problematických obciach v SR. Pravicoví extrémisti pokračovali v organizovaní koncertov domácich a zahraničných hudobných skupín, niektorí z nich boli naďalej aktívni aj ako členovia skupín radikálnych futbalových fanúšikov (hooligans) a prehlbovali spoluprácu so zahraničnými ultrapravicovými zoskupeniami a jednotlivcami predovšetkým z okolitých štátov. Uvádza sa ďalej v správe zverejnenej na webovej stránke SIS.
Slovenskí pravicoví extrémisti v hodnotenom období zneužili viaceré občianske protesty, respektíve platformy občianskeho aktivizmu v SR na vlastnú propagáciu a prezentovanie svojich názorov. Ľavicoví extrémisti v SR, na rozdiel od iných krajín, nereagovali na pretrvávajúcu globálnu ekonomickú krízu a neradikalizovali svoje prejavy.
Aktivity extrémistov boli podporované možnosťami internetu, najmä sociálnych sietí, pomocou ktorých šírili svoju ideológiu, oslovovali sympatizantov a organizovali svoje aktivity.
jf