Christieho predtým vnímali ako favorita medzi uchádzačmi o Biely dom vo voľbách v roku 2016, ale teraz ho pokladajú za kandidáta so slabými šancami na úspech, napísala tlačová agentúra Reuters.
Christie na dnešnom oznamovacom zhromaždení vo svojej bývalej strednej škole v Livingstone povedal, že prinesie do nefunkčného politického systému dávku typickej newjerseyskej priamočiarosti. “Myslím si to, čo hovorím, a hovorím to, čo si myslím. A presne to Amerika práve teraz potrebuje,” vyhlásil Christie (52). “Pravda a ťažké rozhodnutia dnes budú viesť k rastu a možnostiam zajtra,” dodal.
Christieho preferencie a politické šťastie za posledný rok výrazne zoslabli, ale teraz má možnosť poopraviť svoju pošramotenú povesť a reštartovať rúcajúce sa očakávania. Meno si poškodil škandálom “Bridgegate”, keď jeho spolupracovníci dali v septembri 2013 zatvoriť cestné pruhy vedúce na most Georgea Washingtona spájajúci New Jersey a mesto New York, teda najrušnejší most v krajine. Niektorí kritici tvrdia, že išlo o politickú odvetu demokratickému starostovi z New Jersey, ktorý odmietol podporiť Christieho kampaň za znovuzvolenie.
Po oznámení kandidatúry smeruje Christie do štátu New Hampshire. “Budete odo mňa počuť to, čo si myslím – či sa vám to páči, alebo nie,” vyhlásil Christie počas zhromaždenia, na ktorom oznámil svoju kandidatúru na prezidentskú nomináciu. Christie je 14. republikánom, ktorý sa zapojil do boja o nomináciu svojej strany v novembrových voľbách v roku 2016.