Holandsko - Francúzsko

NAŽIVO

Azerbajdžan oznámil, že sa pripojí k „Rade mieru“ Donalda Trumpa.

Predtým o vstupe do tejto iniciatívy informovali Bielorusko, Maďarsko, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Maroko.

07:45

Trump už odletel na Svetové ekonomické fórum v Davose.

Jeho let začal s technickým oneskorením: lietadlo Air Force One sa krátko po štarte vrátilo na leteckú základňu Andrews kvôli problému s elektrickým vedením. Potom Trump a jeho tím (asi 300 ľudí) prestúpili do dvoch menších lietadiel a opäť odleteli do Švajčiarska.

07:08

Juhokórejskí vyšetrovatelia v stredu vykonali razie v kanceláriách a domovoch troch civilistov, ktoré sú podozriví z účasti na vyslaní dronov na územie Severnej Kórey.

06:55

Svet vstupuje do éry „globálneho bankrotu“ v oblasti vody. Pojmy ako „nedostatok vody“ alebo „vodná kríza“ už na mnohých miestach neodrážajú realitu, pretože sugerujú dočasné a potenciálne zvratné podmienky. Konštatuje sa to v správe s názvom „Globálny bankrot vodných zdrojov: Život nad rámec našich hydrologických možností v období po kríze“, ktorú pri príležitosti 30. výročia svojho založenia v stredu zverejnil Inštitút pre vodu, životné prostredie a zdravie (INWEH), súčasť a Univerzity OSN.

06:55

Epidémia osýpok v Spojených štátoch sa naďalej šíri a počet prípadov v štáte Južná Karolína na juhovýchode USA presiahol 600, uviedli v utorok tamojšie úrady

06:54

USA budú musieť vrátiť príjmy získané z ciel, ak Najvyšší súd krajiny uzná konanie amerických orgánov v oblasti colnej politiky za nezákonné, vyhlásil prezident USA Donald Trump.

„Získali sme stovky miliárd dolárov a ak prehráme tento prípad, možno budeme musieť urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme tieto peniaze vrátili,“ povedal.

Priznáva, že nevie, ako vrátiť príjmy zo ciel získané Spojenými štátmi bez toho, aby to poškodilo veľký počet ľudí, ak tak rozhodne súd.

06:53

Machadová povedala, že na dosiahnutie zmeny vo Venezuele je potrebné, aby tamojšie úrady prepustili politických väzňov.

Včera 20:03

Železničná spoločnosť Adif nariadila dočasné zníženie rýchlosti vysokorýchlostných vlakov na dvoch úsekoch trate medzi Madridom a Barcelonou. Opatrenie zaviedla po tom, čo rušňovodiči nahlásili nerovnosti na koľajniciach.

Včera 19:40

Tusk uviedol, že politika ústupkov je vždy prejavom slabosti a Európa si ju nemôže dovoliť ani voči svojim nepriateľom, ani voči spojencom.

Včera 19:39

Ursula von der Leyenová oznámila, že EÚ navrhuje zakázať ďalší vývoz kritických technológií pre drony a rakety do Iránu.

Včera 19:26

Trump bude mať v utorok o 19.00 SEČ tlačovú konferenciu v Bielom dome.

Včera 19:25

Maurícijská vláda odkázala Trumpovi, že o zvrchovanosti Maurícia nad Čagoskými ostrovmi v Indickom oceáne už nie je možné diskutovať.

Včera 19:23

Orbán povedal, že pokiaľ bude v Maďarsku existovať národná vláda, nikdy neschváli dohodu Mercosur.

Včera 18:56

V meste Gaza zomrelo na podchladenie trojmesačné palestínske dieťa. Dievčatko je podľa ministerstva zdravotníctva v Pásme Gazy v poradí deviate dieťa, ktoré túto zimu zomrelo na následky chladného počasia.

Včera 18:55

Sýrske ministerstvo obrany uzavrelo štyri dni trvajúce prímerie so Sýrskymi demokratickými silami pod vedením Kurdov.

Včera 18:44

Britský premiér Keir Starmer odmietne vstúpiť do „Rady mieru“ pre správu sektora Gazy, píše The Financial Times s odvolaním sa na nemenovaného britského úradníka.

Predtým členstvo odmietli Francúzsko a Nórsko, ale Bielorusko súhlasilo.

Včera 18:34

Trump zdieľal príspevok, v ktorom sa uvádza, že hlavným nepriateľom je OSN a NATO.

„Kedy si uvedomíme, že nepriateľ je vnútri a Čína a Rusko sú len strašiakom, keď skutočnou hrozbou sú OSN, NATO a toto „náboženstvo“. Slovo „náboženstvo“ dávam do úvodzoviek, pretože to nie je náboženstvo, ale kult,“ píše sa v tomto príspevku.

Včera 18:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rakúsko proti oranjes sebavedomé, Francúzom zatiaľ stačí jeden gól

Futbalisti Holandska aj Rakúska si pred utorkovým vzájomným duelom na ME držia šancu na prvenstvo v D-skupine. Oboch ich k tomu priblíži víťazstvo, “oranjes” by za istých okolností mohla stačiť k prvému miestu aj remíza. Rakúšania si však na favorizovaného súpera veria a pomýšľajú na prvý triumf nad Holandskom v súťažnom stretnutí od roku 1984. Zápas na Olympijskom štadión v Berlíne povedie ako hlavný rozhodca Ivan Kružliak, ktorému budú na čiarach pomáhať krajania Branislav Hancko a Ján Pozor. Slovenská trojica zažila predtým premiéru na ME v súboji Škótsko – Švajčiarsko (1:1)

Holandsko - Francúzsko
Na snímke holandský hráč Wout Weghorst pozdravuje fanúšikov po zápase 2. kola v D-skupine ME vo futbale Holandsko – Francúzsko
❚❚
.

Holanďania vedú tabuľku so štyrmi bodmi vďaka lepšiemu skóre pred Francúzskom, s ktorým uhrali v šlágri skupiny bezgólovú remízu. Do šampionátu predtým vstúpili triumfom nad Poľskom (2:1). K spečateniu postupu im bude stačiť aj bod, prvenstvo v skupine si zaistia víťazstvom nad Rakúskom, ak “Les Bleus” nevyhrajú vyšším rozdielom v paralelnom súboji s Poľskom.

“Vieme, že zápas s Rakúskom bude z mnohých dôvodov náročný. Intenzita duelu bude vysoká. Bude potrebné, aby sme si súpera dobre zanalyzovali a určili si oblasti, v ktorých môžeme Rakúšanom ublížiť. Hlavne na to sa chceme zamerať,” vyslovil sa kapitán Holandska Virgil van Dijk pre EURO2024.com.

“Oranžoví” si na súpera veria, zvíťazili nad ním v predošlých siedmich vzájomných súbojoch. Tréner Ronald Koeman však volá po zlepšení, po skupinovom šlágri s Francúzskom nebol z výkonu tímu nadšený. “Boli chvíle, keď sme nespĺňali naše štandardy. Strácali sme lopty v nesprávnych momentoch a náš pressing tiež nebol ideálny – medzi jednotlivými líniami bolo príliš veľa priestoru. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale naši útočníci to mali ťažké, niekedy nemali dostatok trpezlivosti, aby urobili správne rozhodnutia. Celkovo to bol férový výsledok, s ktorým môžeme žiť,” povedal Koeman a dodal, že jeho tím ešte “potrebuje rásť”.

.

 

Rakúšanom môže stačiť remíza

Rakúšanov mnohí považujú za “čierneho koňa” šampionátu. V prvom stretnutí prehrali s Francúzskom 0:1, v ďalšom zdolali Poľsko 3:1 a po dvoch zápasoch im tak patrí tretie miesto so ziskom 3 bodov. Víťazstvo nad Holandskom by znamenalo postup, zrejme však bude stačiť aj remíza.

“Ak počítame správne – ešte sme nepostúpili. Potrebujeme ešte aspoň bod. Môžeme povedať, že štyri body by mali stačiť, aby sme si zaistili účasť vo vyraďovacej fáze. No stále môžeme aj skupinu vyhrať,” kalkukoval tréner Ralf Rangnick.

Jeho tím je pred záverečným zápasom v skupine plný sebavedomia: “Pozitívny výsledok proti Poľsku nám dodal sebavedomie. Mohli ste vidieť, aké je to tu psychicky náročné. Niektorí naši hráči museli čeliť vysokým očakávaniam, každý od nás čakal víťazstvo. Nie je to ešte náš záverečný krok – chceme si so zobrať toto nastavenie aj do duelu s Holandskom.”

 

.

Náhrada za Traunera

Rangnick neplánuje pred utorkovým zápasom veľké zmeny v zostave. Isté je, že bude musieť nahradiť zraneného strelca prvého gólu proti Poliakom Gernota Traunera, ktorého miesto v strede obrany zrejme opäť zaujme Kevin Danso.

Otázne je, či na hrote dostane šancu Marko Arnautovič, ktorý spečatil z pokutového kopu piatkový triumf 3:1, alebo sa naň vráti Michael Gregoritsch. Rakúšania postúpili na EURO 2020 do vyraďovacej fázy, čo by radi zopakovali aj na tomto šampionáte. Ešte nikdy neboli vo štvrťfinále ME. Holanďanov v súťažnom zápase nezdolali od roku 1984, keď ich pokorili v kvalifikácii MS. “Je pekné, že nás mnohí volajú čiernymi koňmi turnaja,” citovala AFP stredopoliara Christopha Baumgartnera. “V príprave sme dokázali zdolať Nemecko, zažili sme v uplynulých týždňoch či mesiacoch naozaj vydarené obdobie, čo je dôvod, prečo nás začali ľudia radiť vysoko. No my ako tím vždy zhodnocujeme situáciu. Uvedomujeme si, že proti Francúzsku sme sa nepriblížili k nášmu maximálnemu výkonu. Vieme, že ak zahráme na hranici svojich možností, dokážeme zdolať mnohé krajiny.”

Utorok 25. júna, 18.00 h

D-skupina, 3. kolo /Olympijský štadión, Berlín/
Holandsko – Rakúsko
Rozhodcovia: Ivan KRUŽLIAK – Branislav HANCKO, Ján POZOR (všetci SR)

Predpokladané zostavy:
Holandsko: Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dij, Ake – Schouten, Simons, Reijnders – Frimpong, Depay, Gakpo
Rakúsko: Pentz – Posch, Danso, Lienhart, Mwene – Seiwald, Laimer – Wimmer, Baumgartner, Sabitzer – Gregoritsch

.

 

Francúzi sľubujú viac gólov, Poľsko len o česť

Francúzski futbalisti vstúpia do záverečného zápasu v D-skupine ME s Poľskom (v utorok o 18.00 h v Dortmunde) s cieľom zvíťaziť a postúpiť do osemfinále z prvého miesta tabuľky. Otázny je štart kapitána tímu Kyliana Mbappeho, ktorý v súboji proti Rakúsku (1:0) utrpel zlomeninu nosa, nehral v šlágri proti Holandsku (0:0) a v uplynulých dňoch skúšal niekoľko typov ochranných masiek tváre, s ktorými by mohol nastúpiť. Poliaci sú už bez šance na postup a s určitosťou skončia na štvrtej priečke, so šampionátom by sa však radi rozlúčili bodovým ziskom.

Francúzi zatiaľ na turnaji neinkasovali, po dvoch zápasoch majú na konte štyri body, rovnako ako líder Holandsko, ktoré pri rovnakom gólovom rozdiele vedie tabuľku vďaka vyššiemu počtu strelených gólov (2:1 vs. 1:0). Hoci “Les Bleus” sú krok od osemfinále (k spečateniu postupu im stačí aj bod), čelia kritike za nevýrazný útok a zatiaľ diétne výkony. Tréner Didier Deschamps sa svojich ofenzívnych hráčov zastal:

“Robíme v útoku skvelé veci. Z predošlých zápasov si berieme mnoho pozitív. Treba vziať do úvahy aj kvalitu našich súperov, Rakúsko aj Holandsko majú silný tím. Iste, aby ste vyhrávali zápasy, potrebujete strieľať góly. Na to sa zameriame a budeme sa snažiť to v ďalšom stretnutí zlepšiť, aby sme splnili náš cieľ a dostali sa do vyraďovacej fázy.”

V podobnom duchu sa vyjadril aj Antoine Griezmann: “Je frustrujúce, že sme nevyužili toľko šancí, no nie je to nič, z čoho by sme mali robiť paniku. Obrana a stred poľa odvádzajú pozoruhodnú prácu. Súperom sme toho veľa nedovolili. Musíme sa zlepšiť v ofenzíve a byť chladnokrvnejší v zakončení.”

Zaujímavosťou je, že úradujúci vicemajstri sveta nevyhrali ani jeden z uplynulých siedmich duelov, v ktorých nenastúpil Mbappe. Otázne je, či sa kapitán zotavujúci sa zo zlomeniny nosa v utorok v zostave objaví. Deschamps sa k štartu hviezdneho útočníka zatiaľ nevyjadril. Pri jeho neúčasti zrejme znova dostane šancu Marcus Thuram. Pod trénerskou taktovkou Deschampsa ťahajú Francúzi sériu ôsmich zápasov bez prehry v skupinovej fáze ME (4 víťazstvá, 4 remízy). Osobitou postavou je v tomto smere N’Golo Kante, skúsený stredopoliar na vrcholných podujatiach ešte ani raz nezažil prehru v riadnom hracom čase – v 17 zápasoch zaknihoval 12 výhier a päť remíz.

 

Poliaci nechcú zápas vypustiť

Poliaci po prehrách s Holandskom (1:2) a Rakúskom (1:3) už stratili akúkoľvek nádej na postup a s istotou obsadia štvrté miesto. Proti Francúzom tak nemajú čo stratiť, radi by však odchádzali zo šampionátu so vztýčenými hlavami. Od úvodu by mal byť v zostave uzdravený Robert Lewandowski, ktorý prvý zápas vynechal a proti Rakúsku nastúpil až v 60. minúte. “Lewa” sa vracia na štadión, ktorý mu je dobre známy, práve počas štyroch sezón v Dortmunde si vybudoval povesť obávaného kanoniera.

História stojí jasne na strane Francúzska, ktoré neprehralo s Poľskom v uplynulých ôsmich vzájomných dueloch. Tímy sa stretli aj v osemfinále MS 2022 v Katare, kde favorit zvíťazil 3:1. “Hráme proti Francúzsku s našou najlepšou možnou zostavou. Tento zápas bude pre nás užitočný, aby sme sa dobre pripravili na jesenné súboje v Lige národov. Samozrejme, sme sklamaní, že sme prišli o postupovú nádej, ale nebudem meniť svoju stratégiu. Verím, že máme solídny základ a na ňom môžeme stavať. Musíme sa poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí nás na šampionáte neskutočným spôsobom podporovali,” povedal pre oficiálny web ME tréner Poliakov Michal Probierz, ktorý sľubuje odhodlaný výkon: “Proti Francúzsku môžeme hrať agresívnejšie. Je to šanca, ako rásť.”

Utorok 25. júna, 18.00 h

.

D-skupina, 3. kolo /BVB Stadion Dortmund, Dortmund/
Francúzsko – Poľsko
Rozhodca: Marco Guida (Tal.)

Predpokladané zostavy:
Francúzsko: Maignan – Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez – Kante, Tchouameni, Rabiot – Dembele, Griezmann, Thuram
Poľsko: Skorupski – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Slisz, Romanczuk, Zalewski – Zieliňski – Lewandowski, Urbaňski

 

Tabuľka:

1. Holandsko 2 1 1 0 2:1 4
2. Francúzsko 2 1 1 0 1:0 4
3. Rakúsko 2 1 0 1 3:2 3
4. Poľsko 2 0 0 2 2:5 0

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Branislav Čech

Erik Majercak

Michal Durila

Milan Šupa

Zdeno Drdol

.
.
.

Permanentná revolúcia ulice ako zbraň tých, čo „neprehrýzli“ volebnú porážku

Štafetu mobilizácie ulice prevzali študenti

21. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Mene tekel…

Můj oblíbený politický komentátor, Pavel Šik, se ve svých fejsbůkových příspěvcích v posledních dnech zamýšlí, jestli Trumpovi náhodou neruplo v…

21. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto tu komu nezákonne vykopával dvere?

Naďovci vnímajú domovú prehliadku u „slovenskej pirátky” Zuzany Šubovej ako prekročenie červených čiar. Šéf Demokratov na vystúpení aj so Šeligom…

21. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev smeruje ku katastrofe

Kyjev smeruje k humanitárnej katastrofe, vyhlásil primátor mesta Kličko v rozhovore pre The Times

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Macron je v pasci“: Dvojité štandardy vo vystúpení francúzskeho prezidenta v Davose

François Asselineau, líder francúzskej opozičnej strany Union Populaire Republicaine, poukazuje na to, že prezident Macron podporil nelegálnu vojenskú operáciu USA…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko nesmie byť úspešné

Slovami z nadpisu by mohla byť označená politická činnosť už niekoľko po sebe nasledujúcich politických reprezentácií pôsobiacich v slovenskej politike…

21. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dánsky europoslanec ostro reagoval na ambície Trumpa: „Poviem to slovami, ktorým budete rozumieť: Pán prezident, choďte do ri*i!“

Dánsky poslanec Európskeho parlamentu Anders Vistisen vyvolal v Európskom parlamente rozruch ostrým výpadom voči Donaldovi Trumpovi

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 01. 2026 | Aktualizované 21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Aktualizované 21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Biskupi štátu Virgínia sľubujú, že budú „bojovať“ proti radikálnemu pro-potratovému pozmeňovaciemu návrhu s „maximálnou odhodlanosťou“

Biskupi Michael Burbidge a Barry Knestout vyjadrili znepokojenie nad pozmeňovacím návrhom, ktorý „by prakticky umožnil neobmedzené potraty v akomkoľvek štádiu…

21. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump sa nezaprie: „Severoatlantická aliancia by sa bezo mňa ocitla na smetisku dejín“

Americký prezident Donald Trump v utorok vyhlásil, že Severoatlantická aliancia by bez neho už neexistovala. Jeho vyjadrenia prišli v čase,…

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tehotná manželka brankára Húsku pôsobiaceho v KHL pôjde rodiť do USA. "Z Ruska odídem, keď..."

Slovenský brankár Adam Húska a jeho americká manželka Taylor nedávno oznámili radostnú správu, že v lete sa im narodí prvý potomok.…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Agnesa

Svätá Agnesa Rímska patrí k najuctievanejším kresťanským mučeniciam a jej životný príbeh je už po stáročia symbolom neochvejnej viery a…

21. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Exministerku agrorezortu Gabrielu Matečnú mali obviniť

Polícia zatiaľ nepotvrdila ani nevyvrátila informáciu o obvinení bývalej ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej, ktorú v utorok zverejnil portál Aktuality.sk. Hovorca…

20. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pre Ukrajinu narýchlo vymýšľajú "osobitnú" Európsku úniu

Ukrajina, 20. januára 2026 - Svet „založený na pravidlách“ mizne, režimy padajú, vo svetovej politike sa dejú predtým nepredstaviteľné veci,…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Tisíce európskych poľnohospodárov a potravinárov protestovali v Štrasburgu. EÚ odpovedá slzným plynom a vodnými delami

Tisíce európskych poľnohospodárov a potravinárov protestovali v Štrasburgu pred budovou Európskeho parlamentu proti obchodnej dohode Mercosur. Medzi tisíckami protestujúcich boli…

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

E-maily od obchodníkov zaplavujú schránky: Tu je návod, ako s nimi definitívne skoncovať

E-maily z obchodov zaplavujú naše schránky viac než kedykoľvek predtým a ak máte pocit, že ich v poslednom období pribudlo,…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Obáva sa Naď karmy? Fico, koalícia a Smer majú len dve možnosti

Po domovej prehliadke Zuzany Šubovej vybuchla hlavne opozičná mimoparlamentná strana Demokrati, ku ktorej mala Šubová blízko

20. 01. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nekompetentnosť alebo neohľaduplnosť? Fotografie, ktoré vám dvihnú tlak

Nekompetentnosť sa niekedy prejaví nenápadne, inokedy tak očividne, že vás prinúti zastaviť sa a neveriacky krútiť hlavou nad tým, čo…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Guvernér Kalifornie na fóre v Davose kritizoval Európanov a označil Trumpa za „tyranosaura“

Guvernér Kalifornie na fóre v Davose ostro kritizoval Európanov za „podlizovanie sa“ americkému prezidentovi, nazval ich „úbohými“ a vyzval ich,…

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvá lekárska evakuácia z Medzinárodnej vesmírnej stanice v histórii

Vesmírna stanica sa po prvýkrát vo svojej viac než 25-ročnej histórii stala miestom, z ktorého musela byť vykonaná lekárska evakuácia…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenského vzbura proti Trumpovi?

Čo znamená odmietnutie ukrajinského prezidenta cestovať do Davosu?

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajinka síce prehrala na Australian Open v 1. kole dvojhry žien s obhajkyňou titulu, no splnila sen svojmu otcovi

Ukrajinská tenistka Oleksandra Olijnykovová síce na Australian Open prehrala v súboji 1. kola dvojhry žien s obhajkyňou titulu Američankou Keysovou,…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Koniec liberálneho svetového poriadku a nová éra vojen

Portál The Atlantic uverejňuje článok amerického politológa Roberta Kagana, manžela bývalej zástupkyne ministra zahraničných vecí Viktorie Nulandovej, o tom, ako…

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zľava na všetko! Doživotná licencia MS Office 2021 Pro len za 31,55 €! Väčší výber balíkov Office a WinOS so zľavou 90 % z pôvodnej ceny!!

Nech Vás túto zimu zahreje horúci výpredaj Godeal24! Zľavy až do výšky 62 % platia len do konca tohto týždňa!…

20. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šubová na tlačovke opísala raziu vo svojom byte: „Zaistili mi telefón, počítač“. Naď už straší, že po zmene vlády zriadi špeciálny tím

Predsedníčka strany Pirátska strana – Slovensko Zuzana Šubová opísala pondelňajší zásah polície v jej byte. Ako potvrdila na dnešnej tlačovej…

20. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Alarmujúce čísla. V Nemecku má migračný pôvod takmer tretina žiakov

Nemecké školy zaznamenávajú historický nárast počtu žiakov s migračným pôvodom, pričom finančná záťaž spojená s maloletými žiadateľmi o azyl bez…

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Neurážajte premiéra, lebo…

Známa Holanďanka z radov konzervatívcov tvrdo kritizovala britského premiéra. Teraz ju nechcú pustiť do krajiny

20. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko v noci znova vyplo niektoré oblasti Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 01. 2026 | Aktualizované 20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 14 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Aktualizované 20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 14 min. čítania | 0 komentárov

„Hovorí Šimečkovi niečo diplomacia a jej pravidlá?,“ pýta sa generál

Vševedko Michal Šimečka, inak hovorca svojho otca, sa pýta, či Fico komunikoval Trumpovi stanovisko EÚ v súvislosti s Grónskom. „Tak…

20. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Azerbajdžan oznámil, že sa pripojí k „Rade mieru“ Donalda Trumpa.

Predtým o vstupe do tejto iniciatívy informovali Bielorusko, Maďarsko, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Maroko.

07:45

Trump už odletel na Svetové ekonomické fórum v Davose.

Jeho let začal s technickým oneskorením: lietadlo Air Force One sa krátko po štarte vrátilo na leteckú základňu Andrews kvôli problému s elektrickým vedením. Potom Trump a jeho tím (asi 300 ľudí) prestúpili do dvoch menších lietadiel a opäť odleteli do Švajčiarska.

07:08

Juhokórejskí vyšetrovatelia v stredu vykonali razie v kanceláriách a domovoch troch civilistov, ktoré sú podozriví z účasti na vyslaní dronov na územie Severnej Kórey.

06:55

Svet vstupuje do éry „globálneho bankrotu“ v oblasti vody. Pojmy ako „nedostatok vody“ alebo „vodná kríza“ už na mnohých miestach neodrážajú realitu, pretože sugerujú dočasné a potenciálne zvratné podmienky. Konštatuje sa to v správe s názvom „Globálny bankrot vodných zdrojov: Život nad rámec našich hydrologických možností v období po kríze“, ktorú pri príležitosti 30. výročia svojho založenia v stredu zverejnil Inštitút pre vodu, životné prostredie a zdravie (INWEH), súčasť a Univerzity OSN.

06:55

Epidémia osýpok v Spojených štátoch sa naďalej šíri a počet prípadov v štáte Južná Karolína na juhovýchode USA presiahol 600, uviedli v utorok tamojšie úrady

06:54

.

Rusko zmenilo taktiku útokov na ukrajinský energetický sektor

Rusko zmenilo taktiku útokov na ukrajinský energetický sektor, informoval Zelenskyj

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skutočný príbeh o zvrátených zločinoch, ktoré inšpirovali kultové filmy

Vražda nebola jeho najzávažnejším zločinom. Píše sa rok 1957 a celá Amerika hľadí na fotografiu štíhleho muža zo stredozápadu –…

20. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šok pre slovenský futbal. TIPOS po spore Huliaka s Kováčikom odstupuje od zmluvy so SFZ

Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., odstupuje od zmluvy o partnerstve so Slovenským futbalovým zväzom a spoločnosťou SFZ Marketing,…

20. 01. 2026 | 0 komentárov

Premiér v liste predsedníčke Európskej komisie: Ceny energií v EÚ treba riešiť radikálne

K téme vysokých cien energií, ktoré ohrozujú konkurencieschopnosť Európskej únie , je potrebné pristúpiť radikálne. Slovensko ako jednu z možností…

20. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pre vyhrážky museli evakuovať Finančné riaditeľstvo. Hovorca to dáva do súvisu s reportážami mainstreamu o domovej prehliadke u Zuzany Šubovej

Budova finančnej správy na Mierovej ulici v Bratislave musela byť v utorok ráno evakuovaná. Neznámi páchatelia nahlásili e-mailom bombu a…

20. 01. 2026 | Aktualizované 20. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Aktualizované 20. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Branislav Čech

Erik Majercak

Michal Durila

Milan Šupa

Zdeno Drdol

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov