Politik Fiala svoj príspevok začína informáciami, v ktorých zhŕňa, ako je na tom v súčasnej dobe ľud, a ako sa naopak darí veľkým korporáciám.
“Súčasný globalistický ekonomický systém, ktorý je kombináciou toho najhoršieho z kapitalizmu a socializmu (privatizácia ziskov a socializácia strát), vedie k tomu, že obrovská časť ľudí má len minimálne úspory, má problém vyjsť s výplatou a zisk sa koncentruje do rúk dolárových multimiliardárov a nadnárodných korporácií, zatiaľ čo drobní podnikatelia majú čo robiť, aby vôbec prežili, a bežní zamestnanci sú nadnárodnými korporáciami zodrania z kože a drú za almužnu. Dokazujú to údaje, ktoré uvediem. Musíme obnoviť sebestačnosť našej krajiny, aby ju nevysávali globálni kapitalisti, a podporiť slušných pracujúcich ľudí, aby nemuseli živiť korporácie a neprispôsobivých,” uvádza Radim Fiala.
Naďalej píše, že viac ako polovica Čechov má aktuálne problémy vyjsť s výplatou. Ako Fiala na základe prieskumu úverovej spoločnosti Fair Credit uvádza, každý desiaty Čech si musí pred výplatou požičať. Navyše 43 percent ľudí žije od výplaty k výplate. Podľa spomínaného prieskumu to pred núdzovým stavom bolo “len“ 28 percent ľudí.
Úspory len na mesiac
A Fiala pokračuje ďalej, podľa prieskumu Českej bankovej asociácie by polovica respondentov s úsporami vyšla až pol roka. Asi tretina ľudí má rezervu na tri mesiace a 18 percent opýtaných by dokázalo prežiť iba mesiac.
“To sú naozaj varovné čísla dokazujúce, že súčasný vládnuci systém vyhovuje len úzkej vrstve miliardárov, ktorí ťažia zo svojho monopolu a vplyvu na politiku a médiá, a tiež vyhovuje neprispôsobivým, ktorí pracovať nechcú a poberajú dávky. Slušný pracovitý človek, príslušník strednej triedy, musí zo svojich daní financovať tieto dve parazitické štruktúry,” varuje Fiala.
Podľa politika sa ukazuje, že súčasný ekonomicko–politický systém je kombináciou toho najhoršieho zo socializmu a kapitalizmu. Ide podľa neho o kombináciu neomarxizmu s neoliberalizmom. “Tieto dve ideológie sa snúbia v totalitný Nový svetový poriadok, ktorý má zlikvidovať strednú triedu, národy, rodiny a tradičné hodnoty ako piliere starého poriadku. Vidíme obrovské príjmové nerovnosti a že najbohatší stále viac bohatnú a chudobní stále viac chudobnejú,” uvádza Fiala.
Vláda nadnárodných korporácií
Poslanec Fialu ďalej píše, že dnes vládnu nadnárodné korporácie podporujúce neoliberálny globalizmus spoločne s neomarxistami. Klasickou ukážkou je podľa neho miliardár George Soros, naň napojená politička Hillary Clintonová, či miliardár Zdeněk Bakala a naň napojený politík Bohuslav Sobotka či TOP 09.
Fiala ďalej pripomína, že americkí bankári financovali boľševickú revolúciu v Rusku, čo vo svojej knihe Wall Street a boľševická revolúcia dokazuje profesor Antony C. Sutton. Nadnárodné korporácie tak podľa Fialu platia minimálne dane a konajú podľa princípu “privatizácie ziskov a socializácie strát“. Českí pracovníci tak podľa Fialu pracujú za bagateľ.
Podpora a protekcia Čechmi vlastnených firiem
Politik tiež pripomína, že zatiaľ čo ekonomika v ČR dosiahla 85 percent výkonu krajín na západe, českí pracovníci dostávajú len 40 percent toho, čo pracovníci na západe. Babišova vláda podľa neho podporuje veľký biznis a malých podnikateľov dusí. “Daňová záťaž v súčasnosti sa čoraz viac presúva na stredné triedy, ktoré na jednej strane musia dotovať nadnárodné korporácie (ktoré dostávajú investičné stimuly, daňové prázdniny a vyhýbajú sa plateniu daní) a v ich prospech pracujúci byrokratov, neziskovky a politikov, a na strane druhej musia dotovať aj vrstvu neprispôsobivých parazitov, ktorí nepracujú a pracovať nechcú,” usudzuje Fiala.
Radim Fiala z SPD na záver prichádza s riešením, ktorým je zdanenie nadnárodných korporácií.
“Riešením je vyššie zdanenie nadnárodných korporácií (zisky vzniknuté u nás musia v budúcnosti zdaniť u nás) a podpora a protekcia českými občanmi vlastnených firiem, ktoré neodvádzajú svoj zisk do cudziny. Ďalej je nutné výrazne daňovo uľaviť pracujúcim rodinám s deťmi. Kým majetok miliardárov sa predvlani každý deň navýšil v priemere o 2,5 miliardy dolárov , teda medziročne o 12 percent, chudobnejšia polovica svetovej populácie strácala 11 percent, teda pol miliardy dolárov denne. Najbohatších dvadsať šesť ľudí tak teraz vlastní rovnaký majetok, ako ,spodných’ 3,8 miliardy ľudí na planéte!” dodáva na záver Fiala.