Slováci, Slovenky choďte voliť! Nech sa nám mlieko nerozleje druhýkrát

Bratislava 27. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

 

Ovplyvníme budúcnosť Slovenska? Budeme sa nečinne za pecou pozerať, ako druhí rozhodujú za nás? Tradične sa sťažujeme že sa rozhoduje o nás bez nás. Veľakrát to bola pravda. Ale v týchto voľbách rozhodujeme len my, nie Washington, Moskva, Paríž, Berlín alebo Brusel. Je to o voľbe. Pre mnohých nie ideálnej. Ale o tom je demokracia a druhé kolo volieb. Teraz si vyberám to smerovanie, s ktorým sa predsa len viem viac stotožniť

Ilustračné foto

Kto sa nezúčastní, automaticky prehráva. Myslieť si že neúčasťou pošleme svetu nejaké posolstvo, je naivné a nezodpovedné. Svet zaregistruje len to kto vyhral. Ak vôbec zaregistruje. Preto treba ísť voliť. Týka sa to aj pronárodných voličov. Vaši kandidáti nepostúpili do druhého kola. Ale stále je tu výber. A ten výber môžete ovplyvniť. A rozdiely medzi kandidátmi sú predsa len významné skoro v každej oblasti. Voľte toho kandidáta ktorého názory a postoje sú vám bližšie. Prvé kolo ja za nami. Netreba plakať nad rozliatym mliekom. To je minulosť. Treba aby sa mlieko nerozlialo aj druhýkrát.  A s vážnymi dôsledkami pre nás všetkých.

Slovensko je paradoxnou krajinou. Na jednej strane Slovensko je vo svojej väčšine  konzervatívne, vyznáva tradičné európske hodnoty, ďaleko menej tie nové tzv. moderné európske hodnoty. Slováci si zachovali pud sebazáchovy a zdravý sedliacky rozum. Zatiaľ nepodľahli ošiaľu politickej korektnosti. Napriek tomu vyše 40 percent voličov odovzdalo hlas kandidátke veľmi liberálnej strany (s  päťpercentnou  podporou), ktorá síce možno je slušný človek, ale vyznáva úplne odlišné hodnoty od väčšiny obyvateľov Slovenska.

Väčšina Slovákov a Sloveniek (a tiež menšín žijúcich na Slovensku) zastáva konzervatívne hodnoty, je za tradičnú rodinu, vystupuje proti registrovaným partnerstvám či adopcií detí homosexuálnymi pármi. Pritom ale väčšina je tolerantná voči týmto ľuďom, hoci sa mnohé média snažia presvedčiť, že tu panuje nenávisť a xenofóbia.

Väčšina je tiež proti masovej migrácii ľudí z krajín s iným civilizačným pozadím, kultúrou, náboženstvom a z toho vyplývajúcimi inými tradíciami a hodnotami. Podvedome chápe, že takáto masová migrácia môže v konečnom dôsledku viesť až postupnej radikálnej zmene spôsobu myslenia, hodnôt a nakoniec zániku Slovákov a tiež európskej civilizácie.

Pritom Slováci sú veľmi tolerantní k jednotlivcom. Pristupujú ku každému človeku (bez ohľadu či je Slovák alebo nie) veľmi ľudsky, priateľsky, so zmyslom pre spravodlivosť a rešpekt. Je to veľmi kresťanské a správne. Každý človek, aj z veľmi vzdialenej krajiny, je človekom.

Otázka nestojí či máme byť tolerantní k jednotlivým ľuďom. Samozrejme, že človek s tradičnými kresťanskými hodnotami má byť tolerantný. Áno, treba sa vždy správať ku každému jednému človeku slušne, ľudsky a s úctou, bez rozdielu rasy a vierovyznania.

Ale masová migrácia nie je o humanizme. Je v konečnom dôsledku o zmene civilizačného kódu národov a ich tradícii a hodnôt, ktoré sa vyvíjali po stáročia. Nepatrná migrácia v 1980tich rokoch v napríklad Francúzsku postupne radikálne zmenila Francúzsko. Nie za rok alebo päť rokov, ale za 30 rokov.

Začínalo to nevinne. Treba pomôcť trpiacim ľuďom. Treba byť humánnym. Jedno, dve alebo tri percentá je len kvapkou v mori. A kvapka v mori rástla a rástla.

Keby sa francúzsky herec Louis de Funes dnes prebudil (po analógii s filmom Hibernatus), mal by asi problém spoznať Francúzsko. Napríklad v mestečku Saint-Denis severne od Paríža (dnes predmestie Paríža) je bazilika, kde sú pochovaní frankskí a francúzski králi od roku 511 až po rok 1824. Dnes je to ale do značnej miery predmestie s vysokým percentom migrantov, ktoré sa postupne stalo „no go zonou“ s vysokou mierou kriminality.

Povedať že ročná miera nelegálnej migrácie sa znížila (oproti obdobiu keď do Nemecka pustili milióny nelegálnych migrantov), je nekorektné. V absolútnych číslach kumulovane ich počet z roka na rok narastá.

Tiež nie je úplne korektný argument že aj Slováci emigrovali za čias socializmu. Oni sa väčšinou snažili prispôsobiť v novej krajine a pracovať, a ukázať ich schopnosti. Nešlo o zmenu civilizačného kódu. Ten bol v zásade ten istý: európsky a kresťanský v širokom zmysle slova. Len v druhej generácii sa vymenil používaný jazyk.

Európsky ateizmus sa tiež vyvinul z kresťanských hodnôt. Ale napríklad v žiadnej moslimskej krajine nie je ľahké verejne sa hlásiť k ateizmu. To nie je o tom, ktorá kultúra (a jej hodnoty) je lepšia alebo horšia. Každému vyhovuje niečo iné. To na čo si zvykol, lebo stáročiami sa to tak vyvinulo.

Najefektívnejšie obohacovanie je vtedy keď sa sám slobodne rozhodnem že niektorý prvok inej civilizácie by bol užitočný aj pre mňa. A sám si to prispôsobím. Toto urobili Japonci. Modernizovali sa prevzatím západných (európskych) technológii a vzorov, ich prispôsobením, ale zachovali pritom svoje tradičné hodnoty a identitu.

Čo sa týka Európskej únie, Slováci prevažne oceňujú výhody EU v oblasti slobody cestovania, voľného obchodu a aj spoločnej meny Euro.  Európske hospodárske spoločenstvo začínalo ako spoločenstvo suverénnych štátov a cieľom bolo najprv zóna voľného obchodu a vytvorenie colnej únie a spoločného trhu. Dnešná  EU sa postupne mení na politický superštát, ktorý je riadený úradníkmi. Štáty stále viac a viac strácajú právomoci ktoré sa koncentrujú v Bruseli.

Povedať, že treba EU viac centralizovať a rozhodovať väčšinovým spôsobom je naivné a nezodpovedné. Je to hazard so Slovenskom. V praxi by to znamenalo, že veľké štáty ako Nemecko a Francúzsko, spolu s ich spojencami, Slovensko vždy prehlasujú. V tom prípade nám napríklad nanútia povinné vysoké migračné kvóty a my to budeme musieť splniť v súlade s právom väčšinového hlasovania.

Výhody EU zachovajme, ale nenechajme si zobrať tú obmedzenú suverenitu, ktorú ešte máme. Toto nie je populizmus a antieurópsky postoj. To je zodpovedné presadzovanie slovenských štátnych záujmov. A je to aj hlboko proeurópsky postoj, založený na výhodnej spolupráci kultúrne blízkych európskych národov.

Takisto mlčanlivá väčšina podporuje suverenitu Slovenska v oblasti možnej prítomnosti cudzích armád na slovenskom území. Väčšina Slovákov nechce na Slovensku žiadnych cudzích vojakov, ani tých ktorí sú teraz spojencami. Netreba sa nechať zatiahnuť pod rúškom tzv. spojeneckých záväzkov do nikomu nepotrebnej vojny. Také záväzky v prístupovej zmluve do NATO neexistujú.

Väčšina Slovákov a Sloveniek je tiež za korektné vzťahy s Ruskom a sú proti antiruskej hystérii a posielaniu našich vojakov (za naše peniaze) na lotyšsko-ruskú hranicu. Keby to videl náš velikán Štúr, tak by sa v hrobe obracal.

Základná otázka je ako je možné dostať 40 percent hlasov v situácii keď značná časť týchto hlasov patrí ľuďom, ktorí nezdieľajú ultra liberálne hodnoty, ale skôr práve tie vyššie uvedené tradičné slovenské hodnoty a postoje vychádzajúce zo zdravého slovenského sedliackeho rozumu?

Je to samozrejme v prvom rade veľmi dobre urobená marketingová kampaň za masívnej podpory hlavných médií, ktorá oslovuje odvekú slovenskú túžbu po spravodlivosti a víťaznému boju dobra nad  zlom. Jedným z bilboardových hesiel je „postavme sa zlu, spolu to dokážeme“. Silne to pripomína Obamovo „yes we can“ alebo Merkelovej „ wir schaffen das“.  A je to účinné! Abstraktný boj dobra a zla, nastolenie vytúženej a vysnívanej spravodlivosti a moci dobra a zavrhnutie zla na veky vekov.

Načo hovoriť o väčšinových slovenských tradičných hodnotách, skúsenostiach, vedomostiach, jazykových znalostiach a kompetenciách dvoch zostávajúcich kandidátov? Je predsa jednoduchšie ponúknuť marketingovú rozprávku o víťazstve dobra nad zlom, a nastolení konečne spravodlivosti (nie férovosti, anglické slovo „fair“ znamená  po slovensky spravodlivý).  Rozprávka sa krásne počúva na rozhádanom Slovensku, prahnúcom po spravodlivosti, slušnosti a víťazstve dobra nad zlom.

Ale  potom je rozprávke koniec a nastupuje tvrdá realita, kde pre zlepšenie je treba nie delenie na slušných a neslušných, ale schopnosť diplomatickým spôsobom spájať rozhašterené Slovensko. Hľadať riešenia a kompromisy. A na to sú potrebné tiež  znalosti, vedomosti a skúsenosti spájať a nie rozdeľovať. A tiež uplatnenie zdravého slovenského sedliackeho rozumu.

Ľudia choďte voliť. A voľte rozumom, nie emóciami. Aby sa vám mlieko zbytočne znova nerozlialo.

Dezider Štefunko

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Trump zrušil zákaz vstupu cestujúcim z väčšiny Európy a Brazílie

0 icon

Washington 19. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Dosluhujúci prezident USA Donald Trump zrušil v pondelok zákaz vstupu cestujúcim z väčšiny krajín Európy a Brazílie. Urobil tak len dva dni pred odchodom z úradu, informuje agentúra AFP Nariadenie má začať platiť 26. januára, teda šesť dní po inaugurácii jeho nástupcu Joea…

Hlas-SD rýchlo napreduje, navrhuje vytvorenie petičného výboru na referendum o predčasných voľbách. Koho volá do spolupráce?

0 icon

Bratislava 18. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová,TASR-Jakub Kotian)   Mimoparlamentná strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) navrhla vytvorenie spoločného petičného výboru na referendum o predčasných parlamentných voľbách. Ako informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková, predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini dnes listom oslovil zástupcov viacerých spoločenských organizácií a politických strán, aby do…

Ministerstvo zdravotníctva SR eviduje zatiaľ v rámci výziev sedem záujemcov o prevádzkovanie MOM

0 icon

Bratislava 18. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR eviduje zatiaľ sedem prihlásených záujemcov o prevádzkovanie mobilných odberových miest (MOM) s cieľom testovania na ochorenie COVID-19. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová v súvislosti s aktuálnou štvrtou a piatou výzvou MZ na zriadenie MOM. Pripomenula, že…

Parlamentné zhromaždenie Rady Európy pripravilo na utorok vypočutie o Navaľného vlaňajšom otrávení

0 icon

Brusel/Štrasburg 18. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Navalny Life youtube channel via AP)   Parlamentné zhromaždenie Rady Európy (PZ RE) v pondelok upozornilo, že ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj nebol zatknutý v súlade s právom a mal by byť okamžite prepustený na slobodu Štrasburská inštitúcia v správe pre médiá uviedla, že Navaľnyj mal…

Slovák Ján Kubiš sa stal osobitným vyslancom pre Líbyu a vedúcim podpornej misie OSN v tejto krajine

0 icon

Bratislava 18. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ahmad Jamshid)   Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres v pondelok vymenoval Slováka Jána Kubiša za svojho nového osobitného vyslanca pre Líbyu a vedúceho podpornej misie OSN v Líbyi (UNSMIL). Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR "Menovanie Jána…

Ropné a plynárenské spoločnosti nerobia dosť pre zníženie emisií metánu, tvrdí správa IEA

0 icon

Berlín 18. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) tvrdí, že ropné a plynárenské spoločnosti nerobia dosť pre to, aby v ropovodoch a fabrikách znížili uvoľňovanie metánu, ktorý je výrazným zdrojom emisií spôsobujúcich otepľovanie planéty Organizácia so sídlom v Paríži v pondelok zverejnila správu, podľa ktorej odhadovaný 10-percentný…

V Turecku Facebook ustanoví svojho zástupcu v súlade s novým mediálnym zákonom

0 icon

Istanbul 18. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Spoločnosť Facebook ustanoví v Turecku svojho zástupcu, ktorý sa v súlade s tamojším novým zákonom o sociálnych sieťach postará o odstraňovanie sporného obsahu. Informovala o tom agentúra AFP Pondelkové oznámenie amerického giganta prichádza deň predtým, ako spolu s podobnými platformami čelia hrozbe zákazu…

Nácvik Bidenovej inaugurácie narušil neďaleký požiar

0 icon

Washington 18. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Patrick Semansky, Pool)   Washingtonský Kapitol, sídlo amerického Kongresu, v pondelok dočasne uzavreli počas nácviku inaugurácie nového prezidenta Joea Bidena. Stalo sa tak po tom, ako v zariadení pre bezdomovcov vzdialenom jednu míľu od Kapitolu vypukol požiar. Informovala o tom agentúra AP Bezpečnostné zložky však neskôr…

Heiko Maas privítal obnovenie rozhovorov medzi Tureckom a Gréckom

0 icon

Istanbul/Berlín 18. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-UNTV via AP)   Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas v pondelok v Ankare privítal obnovenie rozhovorov medzi Tureckom a Gréckom a obe strany vyzval, aby sa usilovali o udržateľné a praktické riešenia. Informovala o tom agentúra DPA Turecko a Grécko sa minulý týždeň dohodli, že…

Vo Veľkej Británii zo systému národnej polície omylom vymazali 400-tisíc záznamov

0 icon

Londýn 18. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Victoria Jones/PA via AP)   Britský štátny minister kontrolujúci činnosť polície Kit Malthouse v pondelok uviedol, že z počítača národnej polície nedopatrením vymazali státisíce záznamov DNA a ďalších údajov o podozrivých. Pred zákonodarcami v Dolnej snemovni britského parlamentu vyhlásil, že počas bežného procesu upratovania dát nastala…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Iva Vranská Rojková

Testovanie testov a miery nášho zotročenia

0icon

  Do neba volajúci škandál vedeckej štúdie ministra zdravotníctva Krajči a spol., ktorý porušil všetky etické kritériá tvorby vedeckých prác, sa vyparil z mediálno-spoločensko-politického priestoru, akoby sa nechumelilo. A keďže sa ministrovi zdravotníctva a spol. prepiekol, na chvíľu pozastavený buldozér antigénového testovania sa rozbieha zhŕňať ďalšie obete. Možno nekompetentní kompetentní chvíľu čakali so zatajeným…

Ivan Malý

Prichádzajúci Nový svetový poriadok je pripravený dekódovať váš mozog.

0icon

Davos je mesto vo Švajčiarsku známe nielen vynikajúcou lyžovačkou, ale aj tým, že každoročne hostí stretnutie Svetového ekonomického fóra (WEF). Stretnutie sa formálne opisuje ako „najtvorivejšia sila na zapojenie vrcholných svetových lídrov do spoločných aktivít vytvárania globálnych, regionálnych a priemyselných agend na začiatku každého roka.“ Táto elitná oligarchia však stojí…

Boris Mesár

Spojené kráľovstvo zavádza ,,spoločensky dištančné" obojky. Ďalší krok k otroctvu !

0icon

Správy sú samozrejme pochmúrne, ale celkom očakávané. Mnohí na začiatku koronového  besnenia premýšľali, kedy budú všetci povinní nosiť obojky?! A už sa tak deje ! Je nutné upriamiť pozornosť na výber minimálnej povolenej vzdialenosti: 2 metre. Prečo práve 2 m ? V nedávnych publikáciách bolo uvedené  že akčný rádius určitého poľa…

Dušan Hirjak

Čo má spoločného autoritatívne riadenie spoločnosti v čase organizovanej „pandémie“ koronavírusu s fašistickým Nemeckom ? Časť I.

0icon

Prijatie ideológie globálnej moci ako základ štátnej ideológie. Vládna moc nedodržiava Ústavu SR, pretože od vstupu SR do EÚ si nemôže zvyknú a dovoliť si neviazať sa na žiadnu ideológiu. Deklarácia SNR o zvrchovanosti SR z roku 1992 tak nemôže byť naplnená, pretože vládna moc nemá záujem

Gustáv Murín

Kolíková v "Žumpe"

0icon

   Už vieme, že ministerka na jedno použitie (krytie kriminálnych káuz jej tútora Kisku) sa rozhodla robiť politickú plienku, čo vlastným telom zakryje všetok ten puch a smrad, ktorý sa vyvalil po tragickej smrti generála Lučanského a odhalil zločinné metódy Matovičovho režimu. Už sa dokonca stalo neblahým pravidlom, že Kolíková ignoruje

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Žena sa bála susedovho pitbulla, až kým jej nezachránil život

0 icon

Na svete môžu byť miliardy milovníkov psov, ale zároveň sa nájdu ľudia, ktorí majú z našich štvornohých miláčikov strach. Rovnako to bolo aj u starej panej, ktorá sa bála susedovho pitbulla. Vo väčšine prípadov je tento strach iracionálny a pretrvávajúci, ale keď sa niekto cíti nepríjemne v blízkosti psov, nedá…

Draky: Je ich bájna existencia realita alebo mýtus? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o bájnych tvoroch, ktoré sa zobrazujú v kultúre krajín po celom svete. Ako sme si povedali v rámci prvej časti, iný význam stelesňuje drak v západnej kultúre, a iný vo východnej. Dokonca je rozdiel aj v okrídlení týchto majestátnych tvorov. Pozrime sa teraz na jednotlivé draky v Japonsku, na mýtické draky či rozdiel…

Ako v Európe vznikal naftový raj? Máme na výber z 5 možností – 3. časť

0 icon

Všetko sa to začalo Volkswagenom TDI a všetko sa to mohlo skončiť Volkswagenom TDI. Takéto silné vyhlásenie si vyžaduje nevyvrátiteľné dôkazy. Ako v Európe rástol naftový prežitok? Prečo sa nafta stala obľúbeným palivom v Európe? V poslednej časti článku sa pozrieme na to, ako pomohli nafte rôzne dotácie, úľavy z daní a na to, ako sa európsky priemysel…

Záhady sveta, ktoré nedokáže nikto vysvetliť 1. časť

0 icon

Vedci z celého sveta sa ocitli tvárou v tvár tajomným nálezom. Neznáme civilizácie minulosti, záhadné artefakty a dokonca aj nevysvetliteľné monolity sa jednoducho objavili a zatiaľ sa nenašlo nijaké vysvetlenie pre tieto záhady sveta. 1. Záhady monolitov neznámeho pôvodu

Vynálezy, ktoré by sme mali začať ihneď používať!

0 icon

Celé ľudstvo napreduje a k nám sa tak dostávajú čoraz modernejšie vynálezy. Tieto vynálezy sú tak úžasné, že ich jednoducho musíme vlastniť a používať! Tie dnešné sú obzvlášť špeciálne, pretože sa už dávno dostali medzi ľudí. My ti ich dnes predstavíme a možno ťa niektoré z nich dokážu zaujať. A…

Vo svete IT

Proscenic 850T – jeden z najdostupnejších robotických vysávačov so zabudovaným mopom za neodolateľne nízku cenu

0 icon

Ani teba nebaví ručné vysávanie a radšej by si mal neustále čistú domácnosť bez nutnosti každý víkend, či nebodaj každý deň vyťahovať vysávač? Kúpa robotického vysávača nebola nikdy dostupnejšia, tak prečo sa stále trápiť s ručným vysávaním. Skvelým príkladom dostupnosti robotických vysávačov je aj model Proscenic 850T od overeného výrobcu,…

Voda na Mesiaci: Kedy NASA objavila prvé stopy?

0 icon

Minulý rok prišla americká vesmírna agentúra, NASA, s fascinujúcou správou. Na slnečných častiach Mesiaca objavili molekuly vody. Predpokladá sa, že voda by sa mohla nachádzať naprieč celým mesačným povrchom, píše NASA. Agentúra však o vode vedela už dlhšie. Už sondy Cassini, štartujúca v roku 1997, či Deep Impact – 2005, zachytili…

Asteroid, ktorý vyhladil dinosaurov, mohol „vystreliť“ ich pozostatky aj mimo Zeme. Kam sa mohli až dostať?

0 icon

Internetom začal nedávno kolovať úryvok z vedeckej publikácie, ktorý ľuďom ukazuje to, čo astrofyzici už dávno vedia. Otvára však brány k pomerne bizarnej myšlienke. Existuje celkom dosť vysoká šanca, že sa na Mesiaci nachádzajú drobné úlomky dinosaurov, píše portál IFL Science. Ako sa však dokázali dostať na Mesiac a pravdepodobne ešte oveľa…

„Je nepravdepodobné, že by sa nachádzali mimozemšťania hneď vo vedľajšej sústave,“ Tvrdí dvojica harvardských vedcov

0 icon

V decembri minulého roku zachytili astronómovia zvláštny rádiový signál, ktorý prichádzal zo sústavy Proxima Centauri (pozn. redakcie: najbližšia hviezda pri našej Slnečnej sústave). Tento objav okamžite viedol k špekuláciám o mimozemskom živote, hoci signál ešte nebol potvrdený. Vedci totiž nevylučujú možnosť, že to, čo zachytil rádiový teleskop Parkes, môže byť rušenie našej vlastnej…

Nastavte si na Androide gesto dvojitého poklepania po chrbte smartfónu pomocou tejto aplikácie

0 icon

Operačný systém Android je vo všeobecnosti pokladaný za jeden z najflexibilnejších operačných systémov, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojvôle. V minulosti sme vám napríklad ukázali, ako si môžete pridať odkazy na aplikácie do notifikačnej lišty, alebo ako môžete využiť plochu uzamknutej obrazovky na vytvorenie poznámok. Dnes by sme vám chceli…

Armádny Magazín

Video: Americký Kapitol je uzamknutý kvôli ohrozeniu - z budovy stúpa dym

0 icon

USA, 19. január 2021 (AM) - Kapitol vo Washingtone je uzamknutý kvôli údajnej „vonkajšej bezpečnostnej hrozbe“, z oblasti stúpal dym. V budove prebiehala skúška inaugurácie Joea Bidena:     https://twitter

„Kolaps kresťanskej civilizácie bude hrozný“: Ako to, čo sa deje v USA, ovplyvní celý svet

0 icon

USA, 18. január 2021 (AM) - Elena Čudinová, autorka slávneho anti-utopického románu „Mešita Notre Dame“, ktorý vyšiel v 8 krajinách vrátane USA, s obavou komentuje udalosti, ktoré sa konajú v zámorí.   - Čo sa deje teraz v USA - predzvesť zrútenia kresťanskej civilizácie, ktoré ste predpovedali vo svojich dielach zameraných…

Poľsko vyhlásilo vojnu americkým sociálnym gigantom

0 icon

Poľsko, 18. január 2021 (AM) - Poľské ministerstvo spravodlivosti pripravuje návrh zákona, ktorý zakáže sociálnym sieťam mazať správy a blokovať používateľov, ak neporušujú národné právne predpisy. Toto rozhodnutie priamo súvisí s rozsiahlymi informáciami prebiehajúcimi v USA proti Donaldovi Trumpovi a jeho podporovateľom.  

Štáty, ktoré môžu začať jadrovú vojnu

0 icon

USA, 18. január 2021 (AM) - Počet jadrových zbraní sa začiatkom roka 2019 v porovnaní s minulým rokom znížil. Podľa správy, ktorú v pondelok 17. júna zverejnil Štokholmský medzinárodný inštitút pre výskum mieru (Sipri), majú krajiny vlastniace jadrové sily 13 865 hlavíc, čo je o 600 menej ako na začiatku roka…

Viete, že bývalý prezident ZSSR Michail Gorbačov v detstve šklbal nemeckým okupantom husi a čistil im čižmy? Že Roosevelt chcel spacifikovať nielen ZS

0 icon

Slovensko, 18. január 2021 (AM) - Takže, viete, že...? ...v prvom období vojny boli nemecké lietadlá zo 60 % zostrelené obyčajnými ruskými pešiakmi? V prvé mesiace Červená armáda nemala dostatok ani lietadiel, ani protilietadlových zbraní. Vďaka tomu nemecké letectvo takmer beztrestne bombardovalo všetko, čo s

Svetlo sveta

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

0 icon

(*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali