Na túto otázku prezident odpovedal, že Moskva uprednostňuje komunikáciu s partnermi výhradne úctivým tónom.
“Nemyslím si, že by sme pri obhajovaní svojich záujmov mali vyzerať ako nejakí hlupáci, ako blázni, ktorým sa do rúk dostala britva, a oni s ňou v ruke bežia a oháňajú sa. A ešte k tomu všetkých urážajú rôznymi nezáživnými výrazmi,” odpovedal Putin.
Ruský prezident okrem toho vyjadril presvedčenie, že konfrontácia na medzinárodnej ekonomickej scéne bude pokračovať. “Je mi jasné, že konfrontácia na medzinárodnej ekonomickej scéne bude pokračovať,” uviedol.
Telefonát s Macronom
Za zmienku na tomto mieste stojí, že koncom júna prebehlo medzi ruským prezidentom a francúzskym prezidentom Macronom rokovanie cez internet prostredníctvom videokonferencie.
Počas telefonátu Putin uviedol, že staré problémy, s ktorými je potrebné bojovať, sa nikam nepodeli. Ide o terorizmus, nekontrolovateľnú migráciu, klimatické zmeny a rôzne pandémie.
Macron vtedy pripomenul význam zachovania a ochrany historickej pamäti a vyzval, aby sa nezabúdalo na rany minulosti. Podľa slov Macrona pretrvávajúca kríza ukazuje, že je dôležité vytvoriť jednotný európsky priestor od Lisabonu po Vladivostok.
Macron okrem toho zdôraznil dôležitosť realizácie plánu, ktorý bol prijatý počas summitu normandskej štvorky v Paríži v decembri minulého roku. Čo sa týka Sýrie, francúzsky líder vyjadril znepokojenie nad humanitárnou situáciou, ktorú skomplikovala pandémia koronavírusu. V tejto súvislosti Macron zdôraznil nutnosť udržiavať cezhraničné mechanizmy pod záštitou OSN, aby došlo k uspokojeniu základných potrieb civilného obyvateľstva.
Ochrana pred novými hrozbami
Aj počas Putinovho príhovoru pri príležitosti vojenskej prehliadky, ktorá sa konala 24. júna, zaznelo pár slov k vzájomným vzťahom. Podľa slov ruského prezidenta bude Rusko schopné zachrániť svet pred novými hrozbami. Podľa jeho slov je dôležité ako posilnenie priateľstva, tak aj dôvera medzi národmi.
Okrem toho Putin uviedol, že sú otvorení dialógu a spolupráci v najnaliehavejších otázkach medzinárodnej agendy. Vysvetlil, že ide o vytvorenie spoločného spoľahlivého bezpečnostného systému, ktorý potrebuje zložitý a rýchlo sa meniaci svet. “Len spoločne ho môžeme zachrániť pred novými nebezpečnými hrozbami,” uviedol.