Chcú tak získať väčšiu podporu zo zahraničia a žiadajú bývalú koloniálnu mocnosť, aby im pomohla dodržať autonómiu mesta. Hongkong prešiel na základe medzinárodných dohôd v roku 1997 spod britskej správy pod správu Číny.
Do roku 2047 má podľa týchto zmlúv fungovať na princípe “jedna krajina, dva systémy”, čo by mu malo v tomto časovom rámci zaručovať slobodu v otázkach politického systému a spravovania spoločnosti. Čína však podľa hongkonského prodemokratického tábora túto dohodu porušuje a už teraz vnucuje Hongkongu svoje predstavy o jeho fungovaní.
Aj v centre Hongkongu sa opäť zišli tisíce ľudí, pričom dav je dlhý viac ako dva kilometre. Aj tam niektorí mávajú americkými a britskými vlajkami. Iní zas držia plagáty volajúce po demokratických reformách. Polícia zakázala dnešný protest, no ľudia aj napriek tomu vyšli do ulíc, čo zapríčinilo aj zatvorenie obchodov. Niektorí protestujúci stavajú v uliciach barikády. Polícia ich upozornila, že ich konanie je protizákonné a postavila barikády pred vládnymi budovami, kde sú tiež vodné delá.