„Toto ocenenie, čestné občianstvo, nedostávajú štátnici veľmi často. Potešilo ma, pretože zahŕňa pochopenie toho, že všetci úspešní ľudia by mali uvažovať o filantropii. O tom, ako by mali časť toho, čo dostali, vrátiť späť spoločnosti,“ povedal prezident Kiska po slávnostnej ceremónii.
Udelenie čestného občianstva londýnskeho City, finančného centra Spojeného kráľovstva, patrí medzi najdlhšie pretrvávajúce slávnostné ceremónie na svete. Prezidentovi Kiskovi ho udelili na znak narastajúcej dôležitosti ekonomických a politických vzťahov medzi Spojeným kráľovstvom a Slovenskou republikou.
Oceneniu predchádzalo stretnutie s Lordom Mayorom of London pánom Aldermanom Alanom Yarrowom. Stretnutie bolo zamerané na rozvoj ekonomiky a britské investície na Slovensku.
Rozvoj ekonomiky bude tiež témou panelovej diskusie v rámci podujatia Startup Grind, na ktorej sa prezident zúčastní v utorok podvečer. Diskusia bude zameraná na prezentáciu Slovenska ako krajiny s potenciálom pre inovatívne firmy, rozvoj podnikateľských ekosystémov a vytváranie nových firiem. V sprievode prezidenta vo Veľkej Británii sú zástupcovia slovenskej podnikateľskej sféry.
TASR informoval Tlačový odbor Kancelárie prezidenta SR.