Cchaj ešte pred pochodom potvrdila svoj zamietavý postoj voči používaniu jadrovej energie. Na tlačovej konferencii uviedla, že jej administratíva sa usiluje o presadzovanie obnoviteľných zdrojov energie a zníženie potreby jadrovej energie.
“V minulosti ľudia často hovorili, že nebudeme mať elektrinu bez jadrovej energie, že Taiwan nemá podmienky na rozvoj obnoviteľných zdrojov energie alebo, dokonca, že obnoviteľná a zelená energia je príliš drahá. Ale po úsilí, ktoré sme spravili, odkedy som vo funkcii, sa takéto reči vytratili,” skonštatovala prezidentka. Cchaj sa zároveň zaviazala k dosiahnutiu jej cieľov v znižovaní emisií z tepelných elektrární a odstaveniu atómových elektrární, časový rámec však k tomu neposkytla.
Otázka používania jadrovej energie v krajine už v minulosti rozdelila spoločnosť na dva tábory, pričom vyvolala príležitostné strety medzi jej odporcami a podporovateľmi. Prezidentkina Demokratická pokroková strana dlho oponovala jadrovému priemyslu a hlavne výstavbe štvrtej atómovej elektrárne na ostrove. Hlavná opozičná strana Kuomintang naopak podporovala jadrovú energiu ako jeden z najlepších spôsobov získavania spoľahlivej energie na ostrove.
Jadrová energia podľa údajov Svetovej jadrovej asociácie predstavuje zhruba 15 percent z výroby energie v Taiwane.