Vedúcou stálej delegácie Parlamentného zhromaždenia (PZ) Rady Európy bude poslankyňa Anna Záborská (OĽaNO). Za vedúceho delegácie PZ NATO poslanci zvolili Ľudovíta Gogu (Sme rodina). V čele delegácie PZ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) bude stáť Peter Osuský (SaS).
Šéfom delegácie Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj bude Marián Viskupič (SaS). Do funkcie vedúceho stálej delegácie Medziparlamentnej únie zákonodarcovia zvolili predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). Stálu delegáciu Stredoeurópskej iniciatívy a jej parlamentnej dimenzie povedie Andrej Stančík (OĽaNO), delegáciu PZ Únie pre Stredomorie Jozef Habánik (Smer-SD) a delegáciu PZ Čiernomorskej hospodárskej spolupráce Jozef Šimko (ĽSNS).
Zo zoznamu radových členov v delegácii do PZ Rady Európy vyškrtli opozičného poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD). Predchádzalo tomu rozhodnutie zahraničného výboru parlamentu z 13. mája. Toto rozhodnutie výboru ostro kritizoval predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. „Chápem, že sa boja inteligentných ľudí, ale dohody sú dohody, a mali by byť dodržiavané,“ povedal Fico. Podľa neho na túto vládnu „partičku“ neplatí nič iné len tvrdá, razantná, opozičná politika.
Členovia zákonodarného orgánu mali počas siedmej schôdze rozhodovať aj o návrhu na vytvorenie skupín priateľstva v rámci Slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie a zvoliť predsedov týchto skupín. Napríklad, Marian Kotleba (ĽSNS) je navrhnutý za šéfa skupiny priateľstva s arabskými krajinami. Blaha by mal zasa šéfovať skupine priateľstva s krajinami Latinskej Ameriky a tiež s krajinami ako Kórejská ľudovodemokratická republika, Kambodža, Laos, Vietnam, Pakistan či Irán. Poslanci však nakoniec v utorok 19. mája vyjadrili všeobecný súhlas s tým, že o tom budú rokovať na ďalšej parlamentnej schôdzi.