A je to len ďalší neférový pokus ponúknuť verejnosti vymyslené príbehy o osobe jeho klienta. “O pripravovaných krokoch polície nemal môj klient žiadne informácie a je pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť ako ktorýkoľvek občan Slovenskej republiky,” dodal Cimmermann.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) podozrieva podľa Denníka N v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nitrianskeho podnikateľa a majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra. Ako ďalej denník informoval, pred niekoľkými dňami vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry príkaz na zatknutie Bödöra, dôvodom bolo, že ho chceli vypučúvať. “Bödör sa to dozvedel a sám prišiel na políciu s vyhlásením, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Policajtov aj prokuratúru prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel. “S Bödörom sa dohodli, že ho vypočujú, už ho preto nezadržali,” informoval denník.
Podozrenia voči Bödörovi podľa denníka súvisia s tým, že aj on sa údajne nejakým spôsobom podieľal na sledovaní viacerých slovenských novinárov. “Sledovanie novinárov si asi rok pred vraždou objednal Marian Kočner u bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Tótha. Ten ako utajený svedok spolupracuje s políciou,” pripomína denník s tým, že Bödör priznal, že na políciu prišiel sám. “Hovorí však, že nie preto, že by mal informácie z vyšetrovacieho tímu o tom, že ho idú zadržať. To, že išiel sám od seba na políciu, nepovažuje za neštandardné. Bödör hovorí, že je pripravený s políciou spolupracovať a informácie, že by mal mať niečo spoločné s vraždou, sa ho dotýkajú. O vražde podľa jeho slov nič nevie, ani o sledovaní novinárov,” informuje denník.
Policajný prezident Milan Lučanský je podľa denníka rozhorčený a sklamaný z toho, že unikajú také podstatné informácie napriek tomu, že vo vyšetrovacom tíme boli prijaté opatrenia.