Výhrady voči stratégii mala v minulosti koaličná SNS. Predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Anton Hrnko (SNS) povedal, že navrhovali zmenu niektorých “neprijateľných” formulácií. Problém mali s označením niektorých krajín za potenciálne nebezpečenstvo pre Slovensko.
Predseda Smeru-SD Robert Fico v pondelok (11. 11.) vyhlásil, že prijatie bezpečnostnej stratégie necíti ako silnú tému. Most-Híd by podľa ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa mohol podporiť bezpečnostnú a obrannú stratégiu v Národnej rade. O stratégiách má rokovať parlament na základe iniciatívy nezaradeného poslanca Martina Fedora.
Vláda SR schválila Obrannú stratégiu SR a Bezpečnostnú stratégiu SR jednohlasne v októbri 2017. Bezpečnostná stratégia je verejným dokumentom v oblasti bezpečnostnej politiky štátu. Reflektuje prepojenosť vnútornej a vonkajšej dimenzie bezpečnosti, teda aj potrebu komplexného prístupu k bezpečnostnej politike. Kľúčovým prvkom je kontinuita proeurópskej a proatlantickej orientácie bezpečnostnej politiky SR, založenej na širokej politickej zhode.