“Situácia, ktorá nastala okolo výstavby rýchlostnej cesty na Novohrade a Gemeri ma presvedčila v to, že treba ďalej pokračovať a ďalej sa starať o tento región, aby bola infraštruktúra urobená tak, aby sme tento náš kraj mohli ďalej rozvíjať,” zdôvodnil pre TASR svoje rozhodnutie.
Podľa jeho slov by z pozície predsedu kraja bojoval za to, aby sa v kraji zlepšila infraštruktúra. Práve tá je podľa jeho názoru základným predpokladom na to, aby sa skvalitnila mobilita za prácou či materiálu. Takisto by pomohla príchodu nových investorov a tým pádom aj vzniku nových pracovných miest.
Greksa pred pár dňami informoval, že sa ku koncu aktuálneho roka vzdá svojej funkcie. Dôvodom je spochybnenie výstavby ďalších úsekov rýchlostnej cesty R2 v smere od Kriváňa na Košice, za ktoré ako aktivista bojuje už vyše desať rokov. Odchod z postu starostu však podľa jeho slov neznamená, že prestane bojovať za dobudovanie R2.
Do týchto dní v BBSK oficiálne oznámili svoju kandidatúru na post predsedu kraja banskobystrický podnikateľ Ján Lunter, politológ, poslanec Národnej rady (NR) SR za stranu Sloboda a Solidarita a poslanec Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici Martin Klus, prednosta Mestského úradu v Brezne, vyštudovaný právnik Martin Juhaniak, predseda Strany moderného Slovenska Milan Urbáni, konateľ súkromnej firmy, banskobystrický mestský poslanec Igor Kašper, exprimátor Banskej Bystrice Ivan Saktor a generálny riaditeľ banskobystrického Múzea SNP a mestský poslanec Stanislav Mičev.
Jediný, kto ešte oficiálne neoznámil svoju kandidatúru, je súčasný predseda samosprávneho kraja a poslanec NR SR za ĽSNS Marian Kotleba. Ako ale nedávno pre TASR uviedol, o kandidatúre priebežne rozmýšľa.