Vo svojom článku s názvom „Košická chobotnica“ s podtitulom „Výpalník Paška“ uviedol informácie, za ktoré ho nebohý Pavol Paška zažaloval. Autor sa opieral o zdroj, ktorý nechcel byť menovaný, z obavy straty zákazky. Napriek obave tento zdroj uviedol konkrétne informácie, že Paška ako člen strany Smer, pri osobnom stretnutí od neho požadoval, aby mu odvádzal 75 % z obratu pri preprave krvnej plazmy. Za to mal Paška podnikateľovi zabezpečiť zákazku v tejto oblasti. Vyšetrovanie však ukázalo, že žiadny tender na prevoz krvi a krvnej plazmy nebol v tej dobe vypísaný a novinár si svoj anonymný zdroj pravdepodobne vymyslel.
Okresný súd Košice II ho potom trestným rozkazom uznal vinným z trestného činu ohovárania a vymeral mu trest odňatia slobody na 18 mesiacov.
Na pokyn Generálnej prokuratúry musela však okresná prokuratúra vziať obžalobu späť. Po prehodnotení skutkového stavu nakoniec novinára začiatkom týždňa znovu obžalovala.
Nie je to ojedinelý prípad, keď novinár napísal až absurdné obvinenia ako v tomto prípade, že Paška požadoval 75 % z obratu za zabezpečenie víťazstva v tendri, hoci sa žiadny takýto tender nekonal.
V relácii Paľba na Markíze, uviedol Dušan Karolyi investigatívnu reportáž, v ktorej zaplietol bývalého policajného prezidenta do pašovania cigariet v absurdnom objeme 40 miliárd korún ročne. Pre predstavu, vlak s cigaretami v takomto objeme by bol dlhší ako je vzdialenosť z ukrajinskej hranice do Bratislavy. Jeho kolegyňa z Lipšicovho stáda Monika Tódová v denníku SME jeho reportáž rozvinula a obvinila priamo bývalého policajného prezidenta generála Jána Piptu. Generál Pipta podal v roku 2008 žalobu a po ôsmich rokoch vyhral súd. SME sa mu muselo ospravedlniť a zaplatiť odškodné vo výške 20 tisíc eur.
Tódová zaznamenala aj ďalší rekord, keď denník SME musel zaplatiť rekordné odškodné 1 milión korún, za jej článok, v ktorom tvrdila že Harabin za socializmu odsúdil františkánskeho kňaza za prejavy viery. Ako sa ukázalo sudca okresného súdu Harabin, františkána neodsúdil, ale naopak oslobodil. Krajský súd sa však s rozhodnutím nestotožnil, rozhodol inak a vrátil vec, v ktorej sa už musel dodržať jeho právny názor.
Je veľmi potrebné, aby orgány činné v trestnom konaní boli aktívne vo vyšetrovaní najmä takýchto úmyselných lží produkovaných médiami, ktorých jediným cieľom je zlikvidovať niečiu povesť a život. Tresty by mali byť o to prísnejšie ak sú takéto lži publikované voči verejne činným osobám, ktoré sú povinné zniesť vyššiu mieru prepierania svojho aj osobného života v médiách, ktoré však takéto lži novinárov zároveň viac poškodzujú.