Ako píše, takto v minulosti delil politikov aj Rado Procházka, a ako to dopadlo. “Nerozumiem tomuto manuálu. Nejde predsa o to, kto je ako dlho v politike, ale o to, čo môže priniesť a najmä čo už v politike alebo v živote dokázal.”
Ľudia sú si podľa jeho názoru vedomí, že hnutie OĽaNO je tu nepretržite už desať rokov a bojuje proti štátnej mafii, proti korupcii a za obyčajných ľudí. A vďaka ich “nebezpečnej a neúnavnej” práci sa na Slovensku zvýšila nádej na komplexnú zmenu k lepšiemu. “Konečne môžeme zostaviť slušnú vládu. Vládu bez korupcie, bez hanby v zahraničí, vládu, ktorá zlepší život občanom Slovenska,” myslí si Naď.
V komentári tiež poukázal aj na to, že hnutie Obyčajných ľudí má úprimný záujem spolupracovať s ostatnými demokratickými opozičnými stranami. A že takáto spolupráca už priniesla svoje prvé výsledky v podobe víťazných volieb do VÚC, komunálnych volieb a tiež v podobe zvolenia Zuzany Čaputovej za prezidentku.
“Dokázali sme sa spojiť a ťahať za jeden povraz. A vyšlo to. Toto je správna cesta! Na tieto pozitívne skúsenosti akoby „nová“ opozícia zabudla a nabažená prvými úspechmi nadobudla dojem, že všetko dokáže sama a už jej nič nestojí v ceste za mocou. Jej predstavitelia namiesto toho, aby sa sústredili na boj so skorumpovanou vládnou mocou, sa nezmyselne rozhodli vymedzovať voči „starej“ opozícii,” konštatuje Naď vo svojom komentári.
„Nová“ opozícia dnes podľa poslanca očierňuje OĽaNO, ale aj iné strany ako napríklad SaS, vďaka ktorých práci máme vraj dnes šancu na dobrú a slušnú vládu. A výsledkom ich správania je iba zbytočné hašterenie, ktoré len škodí a pomáha tým, ktorých výmena vo vláde je tak dôležitá. “Ak chceme naozaj posunúť Slovensko k lepšiemu, tak by bolo rozumné, aby sme nechali hádky za sebou a sústredili sa na spoluprácu.”
Naď priznáva, že nie sú rovnakí a že sa vo všetkom nemusia zhodovať, ale každý z nich má iné silné stránky, ktoré ak sa spoja, tak sa stanú silnejšími. “Uvedomme si, že ak sa zmena opäť nepodarí, tak nám aj naďalej budú vládnuť tí neschopní a skorumpovaní ľudia, ktorí úspešne ťahajú ku dnu celú krajinu a jej ľudí. Máme od ľudí poslednú šancu.”
Kto sú starí politici?
Líder koalície mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS) a Spolu Michal Truban vysvetlil, že starých a nových politikov nerozlišuje na základe veku či dĺžky politickej kariéry.
“Je to spôsobom robenia politiky. Nová politická kultúra, možno tak to bude menej ľudí urážať, je presne o tom, že dokážem komunikovať slušne, aj keď mám svoje hodnoty, svoj program, ale dokážem o ňom hovoriť slušne. Dokážeme sa spájať a dávať svoje egá do úzadia za nejaký vyšší cieľ. To v zásade ani opozícia nikdy nedokázala, vytvoriť spoločnú koalíciu s jedným lídrom,” povedal pre TASR.
Predseda Spolu-OD Miroslav Beblavý, ktorý sa v politike pohybuje už takmer 20 rokov, podľa jeho slov dokázal, že vie spolupracovať a keď je potrebné dokáže dať ego na bok. “Bol ochotný prenechať líderstvo niekomu inému z inej strany v rámci koalície. Presne takéto činy majú robiť noví politici a sú potrebné, aby prišla zmena,” dodal Truban a zdôraznil, že ich koalícia stojí na pevnom základe.