“V súčasnosti múzeum ponúka 11 tém, z ktorých si môžu školy vybrať. K najčastejšie prednášaným témam patrili Deti a holokaust či Úteky z táborov smrti. Múzeum navštívili aj školy s maďarským vyučovacím jazykom, ktorým bol poskytnutý výklad a prednášky v ich rodnom jazyku. Dokopy ho navštívilo desať maďarských škôl s viac ako 380 žiakmi,” uviedol Beránek.
Ako ďalej spresnil, jednou z hlavných úloh vzdelávacích programov je, aby sa študenti zoznámili so slovenskými dejinami z obdobia pred a počas druhej svetovej vojny. “Prostredníctvom nich sa snažia pracovníci múzea priblížiť hlavné dôvody, ktoré viedli k holokaustu Židov zo Slovenska. Kladie sa pritom dôraz na výpovede preživších, ktoré sú im premietané v audiovizuálnej forme počas jednotlivých vzdelávacích programov. Dôležitý cieľ programov predstavuje aj boj a predchádzanie všetkým formám antisemitizmu, rasizmu, xenofóbie, diskriminácie a ostatným prejavom intolerancie, ktoré sa objavujú v súčasnej spoločnosti,” dodal.
Múzeum holokaustu v Seredi zorganizovalo počas roka taktiež diskusie s preživšími holokaustu, prostredníctvom ktorých študenti môžu vidieť, akým spôsobom zasiahla protižidovská politika slovenského štátu osudy ľudí.