V spomínaných článkoch redaktor klame. Ministerstvo obrany od uvedených spoločností, o ktorých redaktor v článku píše, nič nekúpilo. V súvislosti s nepravdivými informáciami pripravuje rezort obrany podanie žaloby.
Ministerstvo obrany sa odmieta zapájať do konkurenčného súboja nespokojných zdravotníckych firiem, ktorým redaktor denníka SME poslúžil. Ako je známe, denník patrí finančnej skupine Penta, ktorá pôsobí tiež v zdravotníctve.
Kontrolné mechanizmy má ministerstvo obrany nastavené tak, aby nedochádzalo k neefektívnemu nakladaniu s verejnými zdrojmi. Cieľom tejto “vymyslenej kauzy” zo strany skupiny Penta a denníka SME je ich spochybniť k vlastnému prospechu. Ministerstvo obrany sa nebude správať podľa médií, ktoré takéto nehospodárne konanie podporujú,” TASR informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Balleková.