Trenčín 21. apríla (TASR/HSP)
Trenčín bude súperiť s ďalšími 25 slovenskými mestami
Podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v Trenčíne je hlavným cieľom celonárodného projektu Do práce na bicykli. Mesto Trenčín sa do projektu zapojí spolu s ďalšími 25 mestami na Slovensku.
Do súťaže sa môžu zapojiť dvoj až štvorčlenné tímy zamestnancov rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré budú od 1. do 31. mája dochádzať do práce na bicykli. Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor Peter Kľučka, ktorého ustanovil minister dopravy. “Do súťaže sme prihlásili naše mesto aj preto, že i takýmto spôsobom môžeme prispieť k podpore zdravého životného štýlu a tiež k zníženiu podielu automobilovej dopravy v Trenčíne,” priblížila trenčianska koordinátorka projektu Renáta Kaščáková.
Trenčín bude súperiť s ďalšími 25 slovenskými mestami, pre účastníkov projektu sú pripravené symbolické ceny. Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. “Viac ako o ceny pôjde o to, aby sme podporili trvalo udržateľnú mobilitu v meste a upozornili na bicykel ako ideálny dopravný prostriedok na presun v meste a vhodnú alternatívu k automobilom,” zdôraznila Kaščáková s tým, že záujemcovia o účasť v projekte sa môžu prihlasovať na Útvare hlavného architekta mesta Trenčín.
as