„Cieľom nie je dohodnúť sa na jednom koaličnom kandidátovi, ale povedať si preferencie dvoch najlepších kandidátov po vypočutí,“ informoval Vetrák s tým, že hnutie OĽaNO už v minulosti odmietlo politické nominácie a skôr podporí odborníkov. Predseda výboru tiež potvrdil, že pri voľbe dvoch kandidátov na post ústavného sudcu sa ešte nevyužije pripravovaná reforma, ktorú predstavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.
Hlasovanie v parlamente by však malo byť verejné, čo si ešte vyžaduje nadobudnutie účinnosti novely zákona o rokovacom poriadku. Tú schválili júlovej schôdzi. „Prípadné vylepšenia, ako napríklad voľba kvalifikovanou väčšinou poslancov v parlamente v zmysle odporúčania Benátskej komisie, si vyžadujú zmenu Ústavy Slovenskej republiky, a tou sa budeme zaoberať v parlamente až na jeseň tohto roka,“ dodal Vetrák.
Na záver predseda výboru odmietol, že by sa zopakovala situácia z minulého roka, keď parlament nevedel zvoliť dostatočný počet kandidátov na sudcov ústavného súdu. „Problém skôr spočíva v tom, že máme nominovaných veľa odborne aj morálne zdatných osôb, ale zvoliť za kandidátov môžeme len dvoch z nich,“ uzavrel Vetrák.
Vo februári priniesol spravodajský web Denníka N informácie, že si Mamojka dohadoval stretnutie s Marianom K., ktorý v súčasnosti čelí obžalobe z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Mamojku spomenul v súvislosti s Marianom K. vo svojej výpovedi aj niekdajší člen Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Mamojka osobné stretnutie s Tóthom poprel. Mamojka uviedol, že k rozhodnutiu odísť z funkcie ho viedla uvažovaná právna úprava o vekovej hranici ústavných sudcov, ako aj zdravotné problémy. Pokiaľ ide o medializované kontakty s Marianom K., Mamojka zdôraznil, že sa s ním spoznal na rokovaní Rady pre vysielanie a retransmisiu, kde si viac ako pred 20-timi rokmi potykali.