Klientov centra sociálnych služieb z Dubnice nad Váhom dočasne presťahovali do Považskej Bystrice

Dubnica nad Váhom 31. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

 

Rekonštrukciu za viac ako 2,2 milióna eur podstúpi v tomto roku budova Centra sociálnych služieb (CSS) AVE v Dubnici nad Váhom, patriaceho do zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Počas rok trvajúcej rekonštrukcie CSS dočasne zmení sídlo a 30 klientov presťahovali do momentálne nevyužívaných priestorov v areáli považskobystrickej nemocnice. Agentúru SITA o tom informovala Barbora Jánošková z tlačového oddelenia Úradu TSK

Na snímke Jaroslav Baška

Krajskí poslanci na svojom prvom tohtoročnom zasadnutí schválili nájomnú zmluvu a spečatili tak možnosť presťahovať CSS AVE z Dubnice nad Váhom do 30 kilometrov vzdialenej Považskej Bystrice. Dočasným sídlom centra budú nevyužívané priestory liečebne pre dlhodobo chorých v areáli považskobystrickej nemocnice, ktoré momentálne neslúžia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Za prenájom priestorov s plochou 853 metrov štvorcových zinkasuje nemocnica ročný nájom viac ako 51-tisíc eur.

„Z dôvodu plánovanej rekonštrukcie sa v priebehu roka 2019 postupne znižovala kapacita zariadenia z 58 klientov na súčasných 30, čo je postačujúci počet na presťahovanie sa. So stavebnými prácami na objekte sa začne 3. februára, keď si zhotoviteľ preberie stavenisko,“ uviedla vedúca oddelenia sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Nekorancová s tým, že do pôvodných priestorov CSS by sa klienti mali vrátiť približne o rok.

Trenčianska firma Keraming, ako víťaz verejného obstarávania, má na rekonštrukciu zmluvne dohodnutého diela 12 mesiacov. „Investičná akcia je hradená zo župnej pokladnice a počíta s komplexnou rekonštrukciou podkrovných priestorov, novou strechou, výmenou výťahu, zateplením budovy či vybudovaním bezbariérových vstupov,“ priblížila investičnú akciu Jánošková.

Tak CSS AVE, ako aj považskobystrická nemocnica sú v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. „V tomto prípade pôjde o možnosť vyskúšať si, ako sa p