Jeruzalem 12. novembra (TASR) – Izraelská armáda dnes strieľala na Sýriu už druhý deň po sebe a reagovala tak na zablúdenú mínometnú strelu z arabského štátu, ktorá dopadla na Golanské výšiny okupované Izraelom. Informovala o tom armáda židovského štátu.
Ani na jednej strane hranice dnes neboli hlásené žiadne zranenia. Séria podobných incidentov v posledných dňoch však vyvoláva obavy, že Izrael by mohol byť vtiahnutý do bojov, prebiehajúcich v susednom severnom štáte medzi sýrskymi vládnymi a povstaleckými silami.
Izrael nezastáva názor, že sýrska mínometná strela bola zámerne odpálená na izraelské ciele. Napriek tomu izraelskí predstavitelia varovali, že budú reagovať neľútostne, ak budú útoky ďalej trvať.
Izrael prvýkrát reagoval v nedeľu, keď odpálil protiraketovú strelu ako "varovný výstrel".
Zdroj: Associated Press