Pápeža Františka pozvala na Slovensko súčasná prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej oficiálnej návštevy Vatikánu. Pápež sa rozhodol jej pozvanie prijať. Oznámil to na konci svojej návštevy Iraku. Hlina sa však obáva, že po príchode zažije šok.
Zistí, „že tá milá, sympatická prezidentka je vlastne hnusná liberálka, ale zase na druhej strane ho isto ukľudní stretnutie s druhým najvyšším ústavným predstaviteľom, zástancom tradičnej rodiny B. Kollárom, ktorý ho určite ubezpečí, že rodina, tradičná rodina je to, čo on chráni, ochráni a zachráni,“ ironizuje Hlina.
O pápežovi Františkovi už veľa čítal a jeho osoba je hodná obdivu. Jeho milý výraz tváre predstavuje milú tvár kresťanstva. Slovensko je však kritickou krajinou. U nás existujú aj takí „kresťania“, ktorí by pápeža nepustili ani do kostola. Už len pre jeho otázky v Lapmeduse, „Kto plakal? Či pri inej príležitosti sa pýtal: Kto som ja, aby som súdil?“
Hlina tvrdí, že niektorým „z týchto autentických politických kresťanov “ ide iba o fotku s pápežom. Fotka je jediné čo potrebujú a čo bude navždy dôkazom ich viery.
Pápeži sa stretávajú s rôznymi politikmi a vládcami. Predstaviť mu ale Borisa Kollára nemusí byť podľa bývalého predsedu KDH dobrou vizitkou pre Slovensko.
„…Možno by sa však Slovensko mohlo vzopäť a vymeniť do návštevy pápeža predsedu parlamentu. Kollár je naša vizitka a pápež František by sa veľmi čudoval, ako je možné, že to hlboko religiózne Slovensko, o ktorom mu rozprávali, má na čele parlamentu takúto osobu,“ dodal na záver Alojz Hlina.