Fantasy knižný klub je určený pre čitateľov knižnice vo veku 12 – 18 rokov, ktorí uprednostňujú fantasy žáner a chcú sa o jeho novinkách dozvedieť čo najviac. „Stretnutia klubu budú prebiehať pravidelne v pobočke LitPark na Kukučínovej ulici a to jedenkrát v mesiaci. Plánujeme, že to bude vždy posledný štvrtok daného mesiaca so začiatkom o 16.30 hodine,“ informuje o novej aktivite zástupkyňa riaditeľky Knižnice pre mládež mesta Košice, Kamila Prextová. „Prvé stretnutie sa uskutoční 24. septembra 2015 a vstupenkou naň bude platný čitateľský preukaz.“
Cieľom tohto projektu je neformálne vzdelávanie tínedžerov. Knižný klub má spojiť rovesníkov so spoločnými záujmami, ktorí sa týmto spôsobom môžu podeliť o svoje skúsenosti, poznatky a pohľady na súčasnú literatúru. „Úvodné klubové stretnutia budú zamerané na workshopy o knižných fantasy novinkách“, hovorí knihovníčka Natália Malíková, autorka projektu. „V ďalších stretnutiach sa potom budeme orientovať na blogovanie a písanie aj pridávanie knižných recenzií. A nakoniec sa spoločne naučíme vytvárať aj vlastné blogy.“ Ročný projekt vyvrcholí MiniFantasy festivalom. „Ten plánujeme na august 2016, kedy spoločne vyhodnotíme naše pokroky v blogovaní, recenzistike a navyše sa zabavíme s fantasy literatúrou“, prezrádza plány klubu Natália Malíková.
Do Fantasy klubu sa oplatí prísť aj pre výhody plynúce z členstva. “Aktívnym členom garantujeme zábavné stretnutia s rovesníkmi, pravidelné zasielanie informácií o najnovších fantasy-novinkách v našom fonde a navyše ponúkame možnosť prečítať si ich ako prví“, dodáva Kamila Prextová.
Redakciu informovala Viera Ristvejová z Knižnice pre mládež mesta Košice