Erdogan ako stabilný podporovateľ venezuelského prezidenta Nicolása Madura reagoval na tvrdenie jeho úhlavného rivala, opozičného lídra Juana Guaidóa, ktorý sa v januári vyhlásil za dočasného prezidenta s argumentom, že Maduro prišiel o svoju legitimitu, pripomína tlačová agentúra AFP.
Guaidóa už uznalo za dočasného prezidenta Venezuely zhruba 50 krajín vrátane Spojených štátov.
“Nikto neutiekol z Venezuely a nenašiel útočisko v mojej krajine,” uviedol Erdogan pre tamojšiu televíznu stanicu NTV. Guaidó sa vo svojom sobotňajšom tvíte zmienil o “vysokopostavených činiteľoch”, ktorí mali “utiecť do Turecka”.
“Ak hovorí takéto veci, je to preto, že nepozná Turecko. Musí sa najskôr čo-to naučiť. Byť štátnikom nie je také ľahké,” zdôraznil Erdogan a opäť obraňoval Madura, ktorý bol podľa jeho slov riadne zvolený za prezidenta.
Erdogan a Maduro sú starými spojencami, pričom venezuelský prezident bol prvým svetovým lídrom, ktorý vyjadrili Ankare podporu po pokuse o vojenský prevrat v roku 2016.




















