Stretnutie skupiny alebo klubu Bilderberg sa uskutočňujú každoročne na inom mieste sveta. Počas neformálneho podujatia sa stretnú vysoko postavené osobnosti z oblasti politiky, hospodárstva, vojenskej obrany, finančného sektoru, médií a vysokých škôl. Jednotlivé problémy, o ktorých sa diskutuje, sú pre verejnosťou utajené.
Uplynulého podujatia sa zúčastnilo viac ako 140 medzinárodne uznávaných predstaviteľov. Podľa niektorých tvrdení tvoria “Bilderčania“ “svetovládu“, ktorá sa usiluje o zavedenie nového svetového poriadku. Niektoré informácie uvádzajú, že od zúčastnenej elity sa očakáva, že prednášky a podnety, ktoré odznejú, sa budú účastníkmi zasadania prenášať do života. Výstupy, na ktorých sa v klube dohodnú, sú v záujme ľudí, ktorí sa Bilderbergu zúčastňujú, ale majú vplyv na všetkých ľudí, najmä na tých, ktorí žijú v takzvanej západnej sfére vplyvu.
Klub Bilderberg je tiež podozrievaný, že presadzuje záujmy, ktoré nie sú v prospech obyčajných ľudí, ako je znižovanie stavu celosvetovej populácie, umelé vytváranie hrozby otepľovania, zavádzanie nových ľudských práv súvisiacich s kultúrou smrti, rozvracania spoločnosti a rodiny, ideologické útoky proti inštitucionalizovaným náboženstvám a podobne.
V roku 2010 vodca kubánskej revolúcie Fidel Castro uviedol, že skupina chce priviesť mládež sveta k “jadrovému holokaustu“.
Účastníkmi tohtoročného podujatia bola vysoká komisárka Európskej únie Viviane Redingová, šéfka Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeová, generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen spolu s hlavným veliteľom spojeneckých síl v Európe generálom Philipom Breedlovom, šéf dozornej rady Google Eric Schmidt, švédsky minister zahraničných vecí Carl Bildt, bývalý americký minister zahraničných vecí Henry Kissinger, šéf Airbusu Thomas Enders, bývalý šéf Deutsche Bank Josef Ackermann, šéfredaktor časopisu Economist John Micklethwait, britský minister financií George Osborne či španielska kráľovná Sofia.
Názov skupiny Bilderberg vznikol odvodením od názvu hotela de Bilderber v Oosterbeeku v Holansku, v ktorom došlo v roku 1954 k prvému stretnutiu. Pôvodným cieľom založenia skupiny bolo zlepšenie vzťahov medzi západnou Európou a Spojenými štátmi.
V minulom roku sa stretnutie uskutočnilo v Londýne.
ru