Betsy DeVosová je manželkou dediča rodiny, ktorá spolupracuje s firmou Amway. Verí, že každá rodina si môže vybrať, či chce poslať svoje deti do verejných alebo súkromných škôl..
Aby ukázal svoj plán, Trump oznámil rozsiahlu reformu školského systému v USA. Kľúčom by malo byť uspokojovanie miestnych potrieb. To môže tiež súvisieť s faktom, že Trump chce školy s menšou ideologickou orientáciou.
Zvlášť odbory mocných učiteľov reagovali znepokojene na vymenovanie Betsy DeVosovej. Asociácia učiteľov sídliaca vo Washingtone povedala, že Betsy DeVosová ničí verejné školy, aby mohli bohatí profitovať zo vzdelávania.
Lou Glazer, prezident nezávislého inštitútu Michigan Future Inc., hovorí, že nová ministerka, povedie školstvo “ku kvalite a vysokým štandardom”.
Kritici sa obávajú, že vymenovanie by mohlo viesť k totálnemu zničeniu predchádzajúceho vzdelávacieho systému. Odvolávajú sa na skutočnosť, že brat DeVosovej je šéfom neslávne známej žoldnierskej spoločnosti Blackwater.