Noviny píšu, že diplomat a biznismen mali celkovo 11 schôdzok. Ruská ambasáda zaslala ešte štyri pozvania, avšak nie je isté, či boli prijaté. Schôdzky sa konali pred a dva mesiace po referende o Brexite, ktoré prebehlo v júni 2016.
Britské noviny urobili predpoklad, že prostriedky na financovanie Brexitu boli získané predajom podielu v ruskej spoločnosti na ťažbu diamantov Alrosa americkým investorom v roku 2016. Ide o čiastku 813 miliónov dolárov (pozn. asi 51,3 miliardy rubľov). Noviny upozornili na to, že hlavou Alrosy je syn Sergeja Ivanova, ktorý bol kolegom Vladimira Putina v KGB.
Samotný Banks tvrdí, že sa stretol s Jakovenkom iba raz, pri „obede s drinkom”. Pred mesiacom vyhlásil, že niekoľkokrát hovoril s ruskými vysokými osobami.
The Observer poprvýkrát napísal o stretnutiach Banksa s ruskými hodnostármi na začiatku júna. Vtedy noviny písali, že Banks neraz navštívil v roku 2016 USA, aby podporil vtedajšieho kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. Po jednej takej návšteve bol šéfom prezidentskej kampane menovaný Steve Bannon, ktorý je jednou z postáv vo veci eventuálneho zásahu Ruska do amerických volieb.
Na ruskej ambasáde Observeru oznámili, že kontakty s biznismenmi sú normálnou súčasťou činnosti diplomatického zastupiteľstva, a že Rusko nemá žiadny záujem na vnútorných záležitostiach Veľkej Británie.