Na svete na konci roka 2016 bolo približne 13,6 miliónov milionárov a ich majetok predstavoval 69 biliónov USD.
Podľa správy sa migrácia globálneho bohatstva zrýchľuje. Kým v roku 2015 migrovalo po celom svete okolo 64 000 milionárov, v minulom roku ich bolo už 82 000. Odhadom 11 000 milionárov malo namierené do Austrálie, čo bola teda krajina číslo jedna pred USA s 10 000 bohatými a Kanadou s 8 000.
Voľba pre Austráliu vychádzala predovšetkým vďaka jej polohe, ktorá ju robí ideálnou základňou pre podnikanie v rozvíjajúcich sa ázijských krajinách, ako je Hongkong, Kórea, Singapur a Vietnam. Navyše, Austrália má jeden z popredných zdravotníckych systémov na svete, ktorý ju tiež robí atraktívnou.
V roku 2015 vyhlásila program “fast-track visa” pre bohatých prisťahovalcov, ktorí chcú investovať v Austrálii, a mestská rada v Sydney implementovala stratégiu pre rast technologického sektora.
V priebehu posledných desiatich rokov sa podľa štúdie celkové bohatstvo Austrálie zvýšilo o 85 % v porovnaní s 30 % rastu v USA a 28 % rastu vo Veľkej Británii. “V dôsledku toho je priemerný Austrálčan teraz podstatne bohatší ako priemerný občan USA alebo Británie, čo ešte nebolo pred desiatimi rokmi,” vraví Andrew Amoils z New World Wealth.
Táto spoločnosť tiež zistila, z ktorých krajín najviac milionárov odišlo: najviac z Francúzska približne 12 000, z Číny odišlo 9 000 dochádzky a z Brazílie 8 000. Francúzsko opustili kvôli vysokým daniam pre bohatých (čo urobil napríklad aj Gerard Depardieu) a kvôli rastúcemu náboženskému napätiu. V Číne však odchádzajúci boháči boli nahradení stále rastúcim počtom nových milionárov.
V priebehu budúceho desaťročia sa očakáva nárast globálneho bohatstva, a to o 35 %, a najvýkonnejšie bohatstvo zaznamená Vietnam, Čína, India, Maurícius a Srí Lanka.