Anton Martvoň: Augiášovský chliev EÚ je potrebné vyčistiť, aby sme dosiahli pomoc a bezpečnosť pre jej obyvateľov, teda aj Slovákov

Bratislava 26. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

 

Bol dlhoročným členom aktuálne vládnej strany Smer-SD, za ktorú bol aj poslancom NR SR. Od roku 2016 začal do činnosti strany vnášať kritický tón. Napokon sa však rozhodol Smer opustiť. Aktuálne je členom Národnej koalície, v ktorej je podpredsedom. Zároveň kandiduje na post europoslanca. O svojich cieľom v európskom parlamente po prípadnom zvolení nám porozprával Anton Martvoň

Na snímke Anton Martvoň

Čím vás oslovila strana Národná koalícia, že ste sa rozhodli kandidovať do europarlamentu práve za ňu?

Som toho názoru, že SR potrebuje politický reštart, získanie dôvery ľudí v odborné reformy, pričom chcem k tomu svojimi skúsenosťami napomôcť, ako aj ľuďom dokázať, že politika sa dá robiť aj v prospech nich.

A hlavne sami nepáči súčasná politika Smeru. Preto som od nich odišiel a bol som niekoľko rokov nezávislým, i keď sa mi vyhrážali a kriminálnik Kočner ma dal podľa mňa na pokyn smerákov dokonca sledovať za účelom diskreditácie a umlčania, no po množstve rozhovorov s bežnými ľuďmi v mojom regióne a v mojom okolí, som dospel k názoru, že je čas sa politicky vrátiť, zabudnúť na minulosť a sústrediť sa na vytvorenie lepšej budúcnosti pre naše deti.

Práve preto ma Národná koalícia oslovila svojimi myšlienkami a programom, pričom som zistil, že je v nej viacero ľudí, či mojich priateľov a známych, ktorí sa snažia zmeniť túto krajinu k lepšiemu (podobne ako ja) a dať reformy pre bežného človeka na prvé miesto v politike.

V Národnej koalícii sa dokonca snažia o to, aby sklamaní ľudia zo súčasnej vlády mali dôstojnú politickú alternatívu obhajujúcu v SR slovenské, národné, kresťanské, rodinné, či sociálne cítenie, hodnoty a reformy s akcentom na odbornosť, na regióny a na robenie politiky pre bežných ľudí a nie pre oligarchiu tak, ako to robí súčasná vláda.

Preto som sa rozhodol vstúpiť do Národnej koalície a prijať ich ponuku kandidovať za nich do Európskeho parlamentu, lebo mi na Slovensku záleží a chcem aby boli v EÚ Slováci partnermi a nie iba sluhami pri výrobných linkách, ktorým tu vozia druhotriedne potraviny, či dokonca aj elektrospotrebiče.

 

Čo sa vám najviac páči na strane?

Páči sa mi, že v Národnej koalícii nie je žiaden VIP klub, tak ako ho majú urobený v napríklad v Smere s kultom osobnosti už nedôveryhodného Fica, rešpektujú tu ženy o čom svedčí to, že predsedníčkou strany je S. Vorobelová a aj svedčí o tom naša eurokandidátka, no a všetci sa tu snažíme vytvoriť jeden dobrý team spoločne bojujúci za Slovensko, kde som dúfam zapadol a asi aj preto si ma v Národnej koalícii zvolili za svojho podpredsedu strany.Uviedli ste, že chcete, aby boli v EÚ Slováci partnermi a nie iba sluhami. Aký je váš postoj k EÚ?

Môj postoj k EÚ je pozitívny. Nie som určite euroskeptik, práve naopak. Vždy, ešte aj keď SR nebola členom EÚ, som vstup do EÚ podporoval. Bol som dokonca členom aj prvej Ústrednej volebnej komisie pre naše prvé voľby do Európskeho parlamentu.

No, vždy som chcel, aby bol dodržiavaný pôvodný účel vzniku EÚ a nie to, aby sa  eurobyrokrati na čele s Merkelovou, či s Macronom snažili o vytvorenie nejakého ich super-štátu riadeného Nemeckom a Francúzskom rozhodujúcimi ešte aj o Slovákoch. Aj M.R.Štefánik chcel vždy, aby Slováci mali svoje miesto so svojím vlastným štátom v Európe a nie boli v područí nejakého super-štátu, ako bolo vtedy Rakúsko-Uhorsko. A na boj za národný štát našich predkov ako Slováci nesmieme nikdy zabudnúť.

 

Je teda potrebné zachovanie EÚ s cieľom reformovať ju?

To, čo sa  deje v EÚ je jasným signálom,  že EÚ potrebuje nutnú reformu, rázne zníženie počtu a obmedzenie vplyvu eurobyrokratov a návrat k postaveniu EÚ ako nadnárodnej organizácie suverénnych národných štátov.

EÚ je určite potrebná v rámci rozdelenia sveta, i jej myšlienka vzniku bola výborná, preto ju treba zachovať, no v jej inštitúciách začali s pokusmi o centralizáciu moci Bruselu, a preto som toho názoru, že je potrebné vyčistiť tzv. Augiášovský chliev a reformovať EÚ v prospech pomoci a bezpečnosti pre obyvateľov EÚ a teda aj nás Slovákov.

Som toho názoru, že Juncker by mal byť okamžite odvolaný a podľa mňa poslaný rovno na protialkoholické liečenie.

 

Aké nosné témy budú súčasťou vašej kandidatúry? Akým problémom sa chcete po prípadnom zvolení primárne venovať?

Záujmy Slovenska v EÚ budú vždy na prvom mieste! Cieľom v EÚ pre mňa i pre Národnú koalíciu je zachrániť národné štáty, ochrániť európske hodnoty stojace na kresťanstve a všetkými legálnymi spôsobmi zabrániť bruselským byrokratom umožniť príchod miliónov nelegálnych migrantov do EÚ a tým aj na Slovensko.

Peniaze, ktoré EÚ míňa na nelegálnu migráciu budem navrhovať použiť na zlepšenie životných, sociálnych a pracovných podmienok obyvateľov EÚ – teda aj nás Slovákov.

Chcem, aby Slováci boli v EÚ partnermi a nie sluhami za výrobnými linkami, a preto sa budem snažiť otvoriť témy ako je minimálna európska mzda, či minimálny európsky dôchodok, podpora športu a mladých ľudí, a to všetko na úrovni západných krajín.

Na Slovensku žije viac ako pol milióna Slovákov na pokraji chudoby, či žije v chudobe, pričom práve na to budem poukazovať, aby sa takéto problémy národných štátov za pomoci EÚ riešili.

Budem presadzovať zlepšenie európskej ochrany prírody pred nelegálnymi výrubmi, ako aj ochrany spotrebiteľov a zdravotne postihnutých osôb a zlepšenie boja proti ožobračovaniu ľudí, proti úžerníkom a šmejdom v celej EÚ.

 

Čo je potrebné v EÚ najviac reformovať?

Odmietam, aby Slovensko bolo krajinou, kde sa budú voziť menej kvalitné druhotriedne potraviny a rýchlokaziace sa elektrospotrebiče.

Som jednoznačne proti tomu, aby sa EÚ stala superštátom pod taktovkou Merkelovej a Macrona, kde kresťanstvo a tradičná rodina sa stanú iba okrajovými hodnotami.

Taktiež som proti tomu, aby  Európska prokuratúra mala neprimerané kompetencie voči obyvateľom Slovenska, nechcem jej budúce zneužívanie na kriminalizáciu a zatýkanie obyvateľov EÚ, či národných politikov a aj Slovákov za ich názory na migráciu, či na reformy EÚ, prezentované na internete.

 

Ako nazeráte na smernicu EÚ o autorských právach?

Som zástancom slobody slova, prezentovania názorov (nie extrémistických) na internete, pričom som zástancom slobody sťahovania, či bezplatného zdieľania digitálneho obsahu na internete ako sú obrázky, fotky, hudba, knihy, filmy, či články, pričom budem proti navrhovanej smernici EÚ, ktorá najnovšie mieni tieto slobody aj Slovákom cez neprimeranú ochranu autorských práv výrazne obmedziť, ako aj otvorím debatu ohľadom zrušenia smernice EÚ obmedzujúce držanie niektorých zbraní na vlastnú ochranu, pre športové, poľovnícke, či historické účely.

V EP budem tvrdo bojovať, aby hlasy a názory všetkých Slovákov bolo v celej EÚ počuť aspoň tak, ako je dnes počuť z iných krajín kritizujúcich bláznivé nápady Bruselu pri zavádzaní nezmyselných povinností pre ľudí, či podnikateľov.

 

Aký je váš postoj k LGBTI komunite? Budete v europarlamenta bojovať za
ich požiadavky?

LGBTI komunitu rešpektujem v rovine ich spoločného života v jednej domácnosti, tak ako to je aj teraz v SR, no som proti akýmkoľvek snahám EÚ o umožnenie adopcie detí párom rovnakého pohlavia (zvlášť mužom), ako aj som dôrazne proti tolerovaniu zo  strany EÚ akýchkoľvek možností kupovania si detí cez ich náhradné vynosenie prostredníctvom náhradnej matky sprostredkované cez americké agentúry za veľké peniaze pod „zámienkou akéhosi náhradného materstva“ i keď ide o biznis s deťmi.

Medzinárodný dohovor o právach dieťaťa musí byť v celej EÚ rešpektovaný a dodržiavaný, pričom EÚ by mala dôsledne postihovať akékoľvek snahy o jeho obchádzanie americkými agentúrami náhradného materstva a teda robenie biznisu s deťmi. Nie sme v otrokárskej dobe.

Ja chápem, že USA ako jeden z mála štátov neratifikovali predmetný dohovor o právach dieťaťa, no ich agentúry by si nemali dovoľovať obchádzať právo členských štátov EÚ.

Ja preto, v európskom parlamente budem bojovať predovšetkým za práva nás Slovákov, ako aj za naše národné, kultúrne, sociálne, či kresťanské tradície v duchu tradičnej rodiny.

Na snímke Anton Martvoň

 

Aké skúsenosti z pôsobenia v NR SR ako poslanec by ste využili na poste europoslanca?

Samozrejme v prvom rade by som chcel využiť moje schopnosti a skúsenosti, ktoré som získal v NRSR nielen pri príprave a presadení viacerých zákonov a legislatívy v prospech bežných ľudí, či pri pomoci môjmu mestu a regiónu, ale chcem využiť aj moje skúsenosti získane pri bilaterálnych rokovaniach s medzinárodnými delegáciami, či v rámci skupín priateľstva s inými štátmi, ako aj pri mojom pôsobení v Parlamentnom zhromaždení NATO, kde som zastupoval SR.

V druhom rade, by som rád využil aj moje odborné skúsenosti získané mojou dlhoročnou praxou v oblasti práva, či akademickou činnosťou, kde som často musel riešiť a hľadať riešenia na rôzne odborné i životné problémy v praktickej, či v teoretickej rovine.

A v treťom rade (nie však v poslednom) by som rád využil aj národný, odborný, sociálny, či regionálny potenciál členov našej strany Národnej koalície pri otváraní tém v Európskom parlamente a pri poukazovaní na problémy nás Slovákov, a to aj za spolupráce s inými politickými stranami obhajujúcimi národné a kresťanské hodnoty v EÚ, ako je napr. politická strana M. Salviniho v Taliansku.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Podľa primátorky Prešova budú náklady na víkendové testovanie oproti novembru viac ako dvojnásobné

0 icon

Prešov 24. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák, SITA-Viktor Zamborský)   Viac ako dvojnásobné náklady v porovnaní s novembrovým celoplošným testovaním na ochorenie COVID-19 očakáva na zabezpečenie víkendového skríningového testovania v meste Prešov jeho primátorka Andrea Turčanová. Podľa nej na testovanie počas soboty a nedele mesto vynaloží odhadom približne 135-tisíc eur. Pri…

Amerických diplomatov predvolajú na ruské ministerstvo zahraničia po zverejnení trás nelegálnych protestných akcií

0 icon

Moskva 24. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Russian Embassy, KHM Twitter)   Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že amerických diplomatov predvolajú na ministerstvo po zverejnení máp neschválených protestných akcií v Moskve na svojich webových stránkach "Americkí kolegovia to budú musieť vysvetliť na Smolenskom námestí (sídlo ruského ministerstva zahraničných vecí - pozn.),"…

Revúca ako prekvapenie? Čo sa vláda dozvedela len teraz, na to analytici upozorňovali už minulý víkend pred testovaním

0 icon

Bratislava 24. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR,Lukáš Grinaj,Michal Svítok)   V sobotu v rámci skríningového testovania na koronavírus odhalili 9 979 pozitívnych prípadov. Na tlačovej konferencii to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Podľa neho bolo v sobotu vykonaných viac ako 1 303 000 testov, pozitivita teda predstavuje 0,77 % "Sú…

Lekári uvádzajú šesť príznakov nebezpečne vysokého krvného tlaku

0 icon

Washington 24. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Americkí lekári uvádzajú šesť príznakov nebezpečne vysokého krvného tlaku, ktoré vyžadujú okamžitú lekársku pomoc, píše Express. Upozorňujú, že často sa zvýšené indikátory nemusia prejaviť, ale pritom majú výrazný negatívny účinok na organizmus, čo zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení Podľa odborníkov je kritickým indikátorom, pri ktorom…

Generál Šándor o USA: Prečo neustále kopú do Trumpa? Nezačal ani jednu vojnu

0 icon

Praha 24. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Bývalý náčelník Vojenskej spravodajskej služby Andor Šándor nechápe, prečo je exprezident USA Donald Trump toľko kritizovaný. V rozhovore pre portál ParlamentníListy.cz uviedol jeho hlavné zásluhy aj to, čo očakáva od nového prezidenta Joea Bidena Šándor sa vrátil k nepokojom vo Washingtone zo 6.…

Ondráček varoval Babiša pred následkami odmietnutia pomoci Ruska s vakcínami. Budeme podľa jeho slov svedkami ďalšej mníchovskej zrady

0 icon

Praha 24. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Olivier Hoslet)   Premiér Andrej Babiš vo svojom prejave počas nedávnej parlamentnej schôdze uviedol, že je naším hlavným problémom pri riešení krízy v súčasnosti to, že nemáme dostatok vakcín. Poslancovi Zdeňkovi Ondračkovi však pripadá zvláštne, že premiér sa nechce usilovať o obstaranie vakcíny z Ruska. Podľa…

Demonštrácie proti reštrikciám sprevádzali násilnosti

0 icon

Amsterdam 24. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Holandská polícia sa v nedeľu dostala do potýčok s ľuďmi protestujúcimi proti epidemiologickým opatreniam, obzvlášť proti nočnému zákazu vychádzania. K potýčkam došlo minimálne v dvoch mestách, a to metropole Amsterdam a v Eindhovene na juhu krajiny. Informovala o tom agentúra AP V Eindhovene…

Jednoduchý spôsob ako zaočkovať maximum populácie? Ako je možné, že na to vláda doposiaľ neprišla?

0 icon

Bratislava 24. januára 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Carlos Giusti)   Vláda je tu pre všetkých občanov, nielen pre vzorných konzumentov euroatlantickej, tej jedinej správnej a povolenej ideológie. Ako však dosiahnuť, aby sa dala zaočkovať aj veľká časť tých ostatných bez použitia násilia? Je to také jednoduché! „Ja sa zaočkovať nedám – a ak,…

ZMOS vyzýva odborníkov, aby vypracovali komentár k mape ohnísk koronavírusu podľa výsledkov testovania: Je potrebné klásť dôraz na ich názor

0 icon

Bratislava 24. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Miroslava Mlynárová)   Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) vyzýva odbornú verejnosť, aby vypracovala aktuálne hodnotenie a komentár k mape ohnísk koronavírusu podľa výsledkov RT-PCR testov a podľa antigénových testov. Ako ďalej v tlačovej správe uvádza predseda združenia Branislav Tréger, týmto spôsobom bude možné poukázať na…

Británia zaočkovala už takmer 6 miliónov obyvateľov

0 icon

Londýn 24. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Cecilia Faboiano/LaPresse)   Spojené kráľovstvo čoraz viac rozširuje vakcinačný program proti ochoreniu COVID-19. Prvú dávku vakcíny dostalo už takmer 6 miliónov obyvateľov. Ako v nedeľu vyhlásil minister zdravotníctva Matt Hancock, očkovaciu látku už podali trom štvrtinám britskej populácie staršej ako 80 rokov Veľká Británia má cieľ…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavol Kleban

Ako sa stať milionárom za 1 rok? (časť 9.)

0icon

  ODBORNOSŤ   Konkurencieschopnosť je pojem, ktorým označujeme schopnosť firmy, resp. podniku úspešne odolávať konkurencii s podobným alebo rovnakým zameraním (ponukou) na domácom, poprípade na zahraničnom trhu. Vysoká miera konkurencieschopnosti na trhu zabezpečuje pre akúkoľvek spoločnosť jej dlhodobé prežitie a existenciu. Vo všeobecnosti rozlišujeme 5 základných úrovní konkurencieschopnosti: konkurencieschopnosť štát

Rastislav Slovák

Čo všetko vlastní Pavlína Matovičová. Podvádzal a klamal Matovič, keď v predvolebnej kampani sľuboval účinný tvrdý zákon o preukazovaní pôvodu majetku?

0icon

Matovič v majetkovom priznaní uvádza, že nevlastní žiaden majetok, lebo ako sám Matovič vyhlásil on všetok svoj majetok prepísal na jeho manželku Pavlínu Matovičovú. Čo všetko teda preukázane vlastní tá Pavlína Matovičová: - Zmenky v hodnote desiatok miliónov € v rôznych spoločnostiach typu ako napríklad Arca Capital alebo J&T. -…

Ivan Malý

Ivermektín - príklad pre kritické myslenie

0icon

  Predstavte si, že vyhodnocujete súťaž strelcov, ktorí strieľali do obdĺžnikových terčov, kompletne zakrytých bielym plátnom. Žiadne značky cieľov. Píše sa rok 1576 a z kláštora pri Neapole je vyhnaný mn

Mária Šamierová

HNUSOBA a JA

0icon

Nie    som  opica ,ovca, mudrosráč ,idiot ,lúza, politik ani politológ ,nepatrím medzi plagiátorov, mafiánov, donášačov ani milionárov. Som   len normálna, slovenská žena, ktorá získala vzdelanie a všetko čo s tým súviselo, poctivo, zodpovedne a s veľkou skromnosťou.Patrím do skupiny „nerozhodnutých“ (moja chyba),  bola som dlho ticho. Konečne som si uvedomila, že…

Ivan Holek

A je to tu! Čo predpovedali proroci sa napĺňa!

0icon

Doba, o ktorej sa hovorilo už pred stáročiami nadchádza! Hovorili o nej proroci, hovoril o nej Kristus a po ňom ešte mnohí iní. Našej zeme sa dotkol prvý lúč Pánovho Svetla a udalosti sa dali do pohybu. Súd nad ľudstvom započal!

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10: Bežné veci, ako si ich ešte nevidel!

0 icon

Aj známe veci, s ktorými sa stretávame každý deň, sa môžu prejaviť a odhaliť neobvyklú stránku. Potom sa z bežných predmetov stane niečo úplne iné - na pohľad sú dvakrát tak zaujímavé. Nie každý sa môže pochváliť toho, že videl jeden milión dolárov v hotovosti alebo má bankovky všetkých mien z celého sveta na…

Viera vo vesmírne telesá a kolíska astrológie

0 icon

V 3. tisícročí pred našim letopočtom chaldejskí astrológovia pozorovali planéty a skúmali ich vplyv na ľudské konanie. V 7. storočí pred našim letopočtom počas vlády Nabukadnesara II. sa astrológia a veštenie výrazne zdokonalili. V tejto dobe bola spísaná aj Biblia. Prinášame - z nášho pohľadu - ďalší zaujímavý článok, o veciach, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli. Mezopotámia, podľa…

TOP10 jednoduchých zmien, ktorými zachránime Zem!

0 icon

Vedci sa domnievajú, že Zem vznikla pred 4,5 miliardami rokov. Tretia planéta od Slnka je v súčasnosti jediným astronomickým objektom, o ktorom je známe, že má inteligentný život. Po väčšinu histórie našej planéty jej existencii nebránila ľudská činnosť. Až na začiatku 20. storočia začala Zem pociťovať negatívne účinky ľudskej činnosti. Zemská klíma sa za…

Ako sa správne pripraviť na príchod bábätka? – 1. časť

0 icon

Čakanie na príchod bábätka je pre každý pár niečím výnimočný. Okrem šťastného očakávania, ktoré pociťujeme pred príchodom nového člena rodiny, je to tiež obdobie, v ktorom je potrebné urobiť mnoho pre to, aby sme boli dobre pripravení na nové obdobie, ktoré nás čaká.  Pár, ktorý čaká na svoje prvé bábätko, musí…

Lego predstavilo špeciálne kocky pre milovníkov záhrady a kvetov

0 icon

Spoločnosť Lego predstavila novú kolekciu, ktorá zaujme predovšetkým milovníkov kvetov a záhrady, ako aj tých, ktorí chcú mať doma vždy „čerstvé“ kvety. Kocky lega nikdy nevyschnú a neumrú. Nová sada pre všetkých dospelých milovníkov kociek lega sa volá Lego Botanical Collection. Obsahuje súčiastky na zostavenie kytice kvetov a stromu bonsai. V krabici…

Vo svete IT

Pozrite sa na najšpinavšiu miestnosť na Medzinárodnej vesmírnej stanici

0 icon

Hovorí sa: Čistota pol života a na Medzinárodnej vesmírnej stanici to platí dvojnásobne. Najväčšiu dôležitosť majú antibakteriálne opatrenia, kvôli baktériám, ktoré sa zvyknú množiť v neustále recyklovanom vzduchu na vesmírnej stanici, píše portál Science Alert. Každá sobota je preto „upratovacím dňom.“ Astronauti utierajú všetky povrchy, ktoré sa na stanici nachádzajú, vysávajú a zbierajú…

Môžu čierne diery „narásť“ do naozaj desivých rozmerov? Údajne áno

0 icon

Vesmír je domovom naozaj masívnych čiernych dier. Supermasívna čierna diera v jadre našej galaxie má hmotnosť 4-miliónov Sĺnk, no to je ešte málo, oproti monštrám, ktoré sa ukrývajú v srdciach iných galaxií, píše portál Universe Today. Väčšina supermasívnych čiernych dier má totiž hmotnosť niekoľkých miliárd našich Sĺnk a tá najväčšia môže vážiť takmer…

Nefunguje vám smartfón tak dobre, ako v minulosti? Dôvodom môže byť malware. Takto ho identifikujete a odstránite!

0 icon

Naše smartfóny sú zariadeniami, ktoré neustále nosíme so sebou a to dokonca aj na miesta, kde nie sú vôbec potrebnými. Spolu s rozmachom mobilných zariadení, ktoré sú čoraz dostupnejšími a zároveň výkonnejšími, ide ruka v ruke aj záujem hackerov o smartfóny. Dôvodom je, že sú cenným zdrojom informácií. Tí sa častokrát snažia infikovať…

iOS vo verzii 15 pravdepodobne už nespustíte na týchto smartfónoch a zariadeniach

0 icon

Ešte v júni minulého roka spoločnosť Apple predstavila novú verziu iOS 14. Tá priniesla viacero noviniek a vylepšení vrátane podpory mini aplikácií na ploche obrazovky (takzvané widgety), či vniesla viac transparentnosti do toho, aké dáta sú zo strany vývojárov zbieranými. Aktualizácia bola zároveň sprístupnená pre radu smartfónov vrátane starších zariadení.…

OnePlus a Oppo budú vyvíjať nové smartfóny spoločne

0 icon

Okrem toho, že zariadenia spoločností Oppo a OnePlus zdieľajú niekoľko podobností vrátane materskej firmy, tak vo väčšine prípadoch sa obe spoločnosti k sebe „nepriznávajú“. Najnovšie to však vyzerá tak, že obe spoločnosti našli spoločnú reč v podobe vývoja nových zariadení, kde budú zdieľať svoje skúsenosti a vedomosti. Portál phonearena.com najnovšie…

Armádny Magazín

Dobrodruh - cestovateľ Jules Mountain a jeho vrtuľník Bell 505

0 icon

Fort Worth, TX (22. januára 2021) – Pokiaľ ide o súkromné cestovanie, majitelia vrtuľníkov Bell 505 zistili, že im tento stroj ponúka všestranný a spoľahlivý spôsob, ako spoznať svet. Obchodníkom a podnikateľom napríklad rýchlo, bezpečne a v úplnom pohodlí umožňuje zúčastniť sa dôležitých obchodných rokovaní. Je ideálny pre do

Pentagón v Arktíde. Ako Dánsko chodí po lane v Grónsku

0 icon

Dánsko, 24. január 2021 (AM) - Keď sa v Arktíde prehrieva konkurencia medzi Čínou, Ruskom a USA, čoraz viac sa do nej zamotáva Grónsko, poloautonómny región v rámci Dánskeho kráľovstva. To prinieslo príležitosti aj výzvy pre Grónsko a pre Dánsko. Dánsko kontroluje väčšinu zahraničnej, bezpečnostnej a obrannej politiky Grónska a Kodaň…

Forbes: Ruská zbraň, ktorá môže mať pre USA ničivé následky

0 icon

USA, 24. január 2021 (AM) - Ponorka Poseidon sa stane "poistkou" pre prípad, že by USA mohli zostreliť ruské balistické rakety. Píše o tom Forbes. "Rusko to s prijatím do výzbroje tohto podvodného dronu (jeho dĺžka je 25 metrov) s jadrovým pohonom myslí vážne," 

Michejev: Putin predvídal a nezopakoval Trumpovu chybu

0 icon

Rusko, 24. január 2021 (AM) - Bývalý prezident USA Donald Trump urobil fatálnu chybu, keď úplne dôveroval sociálnym médiám. K tomuto záveru dospel politológ Sergej Michejev.   Udalosti, ktoré sa odohrávajú v Spojených štátoch, jasne ukázali, že stávka amerického lídra na sociálne siete, ktorú spolu so svojím tí

Hitler kaput? Prečo mnohí neuverili smrti vojnového zločinca č. 1?

0 icon

Nemecko, 24. január 2021 (AM) - Mnohí aj po polstoročí od smrti nacistického vodcu dúfali, že ho uvidia na lavici obžalovaných. O tom, že Hitler je mŕtvy nepochybovali iba tí, ktorí našli jeho ostatky.   Na Postupimskej konferencii sovietska strana presvedčila partnerov, aby najneskôr 1. 9. 1945 bol uverejnený konečný zoznam vojno

Svetlo sveta

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali