Podľa Ovčininových slov bol príčinou vysoký parciálny tlak kyslíka v ruskom module Hviezda.
Ďalší člen ruskej posádky, Alexandr Skvorcov, spresnil, že tlak vzduchu v module tvorí 747,5 mm ortuťového stĺpca. Odborník z Centra riadenia letov požiadal kozmonautov, aby zastavili natlakovanie atmosféry stanice z nádrží nákladnej lode Progress MS-12, aby sa kyslík miešal vo vzduchu ISS.
“Spustil sa alarm, posádke ani stanici nebezpečenstvo nehrozí. Nutné opatrenia boli prijaté, situácia je normálna,” povedal Sputniku vedúci tlačovej služby Roskosmosu Vladimir Ustimenko.
Teraz sa na ISS nachádza šesť členov posádky: kozmonauti Alexej Ovčinin a Alexander Skvorcov, americkí astronauti Nick Hague, Christina Kochová a Andrew Morgan a tiež Talian Luca Parmitano.
Medzinárodná vesmírna stanica
ISS je v súčasnosti jediná trvalo obývaná vesmírna stanica. Prvý diel stanice, modul Zarja, bol vynesený na obežnú dráhu 20. novembra 1998. Od 2. novembra 2000, kedy na stanicu vstúpila prvá stála posádka, je trvalo obývaná. V súčasnej dobe je posádka, ktorá sa každých 6 mesiacov obmieňa, tvorená 6 členmi (od apríla do júla 2017 bola päťčlenná).
Stanica je umiestnená na nízkej obežnej dráhe Zeme vo výške okolo 400 km. Pri priemernej rýchlosti okolo 7 700 m/s (27 720 km/h) pravidelne obieha Zem s periódou cca 92 minút.
Medzinárodná vesmírna stanica je spoločným projektom piatich kozmických agentúr: NASA, Roskosmos, JAXA, CSA a ESA (zúčastňuje sa 11 z jej členov; Belgicko, Dánsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Veľká Británia). Kozmonauti musia hovoriť anglicky a rusky.