Ruské bombardéry opustili zónu, no len čo sa F-18 vydala na doplnenie paliva, vrátili sa a opäť udreli, reprodukuje washingtonský text Russia Today. Obamova administrácia vyjadrila vážne znepokojenie z tohto incidentu.
„Čo sa týka bezpečnosti, pracovníci ministerstva (obrany USA) poznamenali, že údery Rusov na Al-Tanf, ktoré sa neskončili ani po tom, ako sa USA pokúšali informovať o nich ruské ozbrojené sily…, že ide o sily podporujúce koalíciu (USA) v boji s IŠ, vyvolávajú u USA a koaličných síl znepokojenia nad bezpečnosťou“, vyhlásil tlačový tajomník ministerstva obrany USA.
The Washington Times sa nazdáva, že incident vyjavil niekoľko vážnych problémov. Po prvé, že americké lietadlá nedokážu dlhý čas zachovávať prevahu vo vzduchu. „Prezident Obama vyslal do Stredozemného mora dve lietadlové lode, aby tam presadili jeho názor a buchli sa po prsiach pred prezidentom Ruska Vladimírom Putinom“, píše americký list.
Lenže, uvádzajú noviny, Putin „na to odpovedal zlikvidovaním zoskupenia, ktoré podporuje Ameriku“ a okato odmietol americkú vojenskú prevahu. „Vďaka tomu sa v očiach svojho národa a obyvateľstva sveta predstavil ako naozaj silný a v peknom svetle“, poznámenáva washingtonský denník.
„Niečo divné je v štáte dánskom“, cituje autor článku Williama Shakespeara (ale používa slová, že aký bordel je dánskom kráľovstve – pozn. srspol.). nazdáva sa totiž, že Rusko týmto ukázalo svetu, kto je na Blízkom východe pánom. „Ešte dobre, že do konca prezidentského obdobia Obamu ostalo len niekoľko mesiacov“, čím sa nepriamo Rusku vyhráža otvorenou vojenskou odvetou.