NAŽIVO

Londýnska polícia zadržala viac než 500 ľudí počas protestu proti zákazu skupiny Palestine Action, ktorú vláda označuje za teroristickú organizáciu.

Ako informovala agentúra AP, demonštranti sa zišli na Trafalgarskom námestí, pričom polícia vopred avizovala zásahy proti prejavom podpory zakázanej skupine.

 

12:20

Čína oznámila, že obnoví viaceré prerušené väzby s Taiwanom – vrátane priamych letov z ďalších čínskych miest a dovozu taiwanských rýb a morských plodov. Podľa AFP prichádzajú opatrenia v čase, keď šéfka taiwanskej opozičnej KMT Čeng Li-wen ukončuje návštevu Číny.

 

12:19

Predseda opozičnej strany Tisza Péter Magyar odvolil v Budapešti a vyhlásil, že jeho strana voľby vyhrá. Zároveň vyzval Maďarov, aby využili svoje volebné právo, keďže podľa neho môže o výsledku rozhodnúť každý hlas.

12:18

Na maďarskom veľvyslanectve v Bratislave zatiaľ odvolilo 78 ľudí, informovala ambasáda s tým, že priebeh je pokojný. Maďarskí občania môžu v nedeľných parlamentných voľbách hlasovať aj na zastupiteľských úradoch v zahraničí – na ambasáde v Bratislave a na konzulátoch v Banskej Bystrici a Košiciach.

12:17

Irán oznámil, že rozhovory s USA o ukončení vojny na Blízkom východe stroskotali pre „neprimerané požiadavky“ Washingtonu. Delegácia v Islamabade rokovala 21 hodín, no podľa iránskej štátnej televízie americké podmienky zabránili akémukoľvek posunu, a preto boli rokovania ukončené. Informovala o tom agentúra AFP.

12:16

Švédsko zadržalo nákladnú loď Hui Yuan, ktorá plávala z Ust-Lugy.

Švédske úrady zadržali v Baltskom mori nákladnú loď Hui Yuan, ktorá plávala z prístavu Ust-Luga do španielskeho Las Palmas pod panamskou vlajkou.

Dôvodom bolo podozrenie z vypúšťania uhoľného odpadu z paluby do mora.

Ako tvrdí prokurátor Národného oddelenia pre veci týkajúce sa ochrany životného prostredia Håkan Andersson, konanie posádky údajne môže porušovať environmentálne právne predpisy.

12:03

Katar úplne obnovuje námornú plavbu, informovalo Ministerstvo dopravy.

V Katare oznámili úplné obnovenie plavby pre všetky typy námorných plavidiel. Obmedzenia boli zrušené od 12. apríla – plavba je povolená od 06:00 do 18:00.

Zároveň je pre plavidlá s licenciou na rybolov povolená plavba 24 hodín denne.

09:50

Denník The New York Times s odvolaním sa na zdroje v Bielom dome informuje, že rozhodnutie o ďalšom kroku americkej vlády zostane na Donaldovi Trumpovi.

Podľa správy sa po zlyhaní rokovaní s Iránom a eskalácii napätia v regióne administratíva zjednocuje okolo prezidenta, ktorý by mal určiť ďalší postup – diplomatický alebo eskaláciu.

09:48

Zdroje blízke libanonskej vláde informovali televíznu stanicu Al-Hadath, že návšteva libanonského premiéra Nawáfa Saláma vo Washingtone bola odložená, rokovania s americkým štátnym tajomníkom Marco Rubiom však pokračujú. Zdroje dodali, že cieľom odloženia Salámovej cesty je sledovať realizáciu bezpečnostného plánu na zabránenie občianskej vojne v Libanone.

09:01

Teherán a Washington dosiahli dohodu v niekoľkých otázkach, avšak v dvoch až troch kľúčových otázkach sa ich stanoviská rozchádzajú, — uviedlo iránske ministerstvo zahraničných vecí.

08:51

Ak to Čína urobí, bude mať veľké problémy, komentoval Trump správy o možných dodávkach čínskych zbraní do Iránu.

08:44

 

08:34

Na záverečnom predvolebnom zhromaždení Fideszu na Hradnom vrchu vystúpili kľúčoví členovia vlády aj premiér Viktor Orbán. Ich prejavy sa niesli v téme zachovania mieru a kritiky opozície.

Viktor Orbán 85647
Maďarský premiér Viktor Orbán na predvolebnom mítingu v Budapešti v Maďarsku v utorok 7. apríla 2026 / Foto: SITA/AP-Denes Erdos
08:10

Irán varoval, že akýkoľvek pokus vojenských lodí preplávať Hormuzským prielivom vyvolá ráznu reakciu. Informovala o tom iránska štátna televízia.

Revolučné gardy tvrdia, že majú plnú kontrolu nad pohybom plavidiel a povolenie bude platiť len pre civilné lode za špeciálnych podmienok. Reakcia prišla po tom, čo USA oznámili, že ich dva torpédoborce prešli prielivom v rámci odmínovacej misie.

 

08:09

V areáli bagdadského letiska sa pri skupine amerických diplomatov zrútil dron, uviedol pre AFP iracký bezpečnostný predstaviteľ. Incident súvisí so sériou útokov na americké ciele, ktoré v posledných týždňoch podnikajú Iránom podporované skupiny.

08:09

Křižíkův pavilon na pražskom Výstavišti hostil galavečer cien Anděl 2025. Hudobná akadémia udelila osem hlavných a šesť žánrových cien. Najlepší slovenský album získal Richard Müller s Banketom za Slovenskú strelu. Do Siene slávy uviedli speváčku Lenku Filipovú a večer moderovali Libor Bouček a Martin Mikyska.

Richard Müller
Na snímke spevák Richard Müller / Foto: TASR-Martin Medňanský

 

08:07

Bývalý moskovský úradník a politický väzeň Alexandr Šestun, odsúdený za podvod a úplatky, vyhlásil suchú hladovku, informuje Reuters. Od 7. apríla odmieta jedlo aj vodu, aby si vynútil stretnutie s deťmi a reakciu na svoje sťažnosti.

08:06

Iránske médiá oznámili, že USA a Irán budú v Pakistane rokovať aj v nedeľu. Prvý deň rozhovorov v Islamabade sa podľa agentúry Tasním skončil po 15 hodinách, pričom ďalšie kolo má začať skoro ráno. Informovala o tom agentúra AFP.

 

08:05

Iránska štátna televízia oznámila, že rozhovory s USA o ukončení vojny na Blízkom východe stroskotali pre „neprimerané požiadavky“ Washingtonu, informovala agentúra AFP. Delegácia v Islamabade rokovala 21 hodín, no podľa Teheránu americké podmienky zabránili akémukoľvek posunu, a preto boli rokovania ukončené.

 

07:55

 

 

07:15

J.D. Vance: Vyjednávania s Iránom zlyhali, k dohode nedošlo

07:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Volebné správy z regiónov – podvečer

Parlamentné voľby 2016 na Slovensku pokračujú. Ponúkame ďalšie správy z regiónov

❚❚
.

O voľbu zo zahraničia požiadalo v Martine 276 ľudí

O voľby zo zahraničia požiadalo Mestský úrad v Martine 276 ľudí, čo je oproti voľbám v roku 2012 nárast o 184 žiadostí. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Doplnila, že v štyroch prípadoch dostal mestský úrad žiadosti, ktoré patrili okolitým obciam. „Tieto žiadosti sme obciam automaticky postúpili. Prevažovali žiadosti z Českej republiky a Veľkej Británie, ale vyskytli sa aj žiadosti z krajín ako napríklad Havaj, Singapur, Vietnam, Grécko, Spojené štáty americké, Island, Nórsko, Dánsko či Austrália,“ uviedla Kalmanová.

.

Mestský úrad podľa nej vydal do piatku (4.3.) 1202 hlasovacích preukazov. „Pre porovnanie, na predchádzajúce parlamentné voľby v roku 2012 sme vydali 880 preukazov,“ dodala Kalmanová s tým, že na území Martina sa konajú voľby v 49 okrskoch.

V Rači i Vajnoroch sú z doterajšej volebnej účasti prekvapení

Pokojný priebeh dnešných parlamentných volieb hlásia bratislavské mestské časti Rača a Vajnory. Jediným problémom bola iba ráno v Rači distribúcia tlačív do jednotlivých okrskov. Vo Vajnoroch evidujú len výhrady niektorých voličov k tomu, že musia prevzatie hlasovacích lístkov a obálky potvrdiť svojím podpisom.

V Rači si doterajší priebeh volieb chvália. Podľa Jarmily Ďuríkovej z Oddelenia vnútornej správy Miestneho úradu v Rači nemajú zatiaľ nahlásené žiadne pripomienky od občanov. „Doterajší priebeh je úspešný. Jediným problémom bola ráno distribúcia tlačív do okrskov, pretože, predsa len tie vrecia boli ťažké a poväčšine máme v komisiách ženy, tak toto robilo troška problémy,“ priblížila TASR Ďuríková s tým, že dokázali všetky volebné miestnosti v Rači otvoriť načas o 7.00 hod. ráno.

Momentálne obyvatelia ešte stále nahlasujú žiadosti o prenosné volebné urny, aby mohli odvoliť aj ľudia, ktorí nie sú schopní pre zdravotné postihnutie či chorobu prísť priamo do príslušnej volebnej miestnosti.

.

V 18 okrskoch v Rači je podľa slov Ďuríkovej doterajšia volebná účasť prekvapivá. „Naozaj sa ešte vo volebných komisiách nezastavili. Neustále sú rady, pretože niektoré priestory volebných miestností neumožňujú, aby mohli zasadnúť za plenty piati či šiesti ľudia,“ priblížila. Predpokladá teda, že volebná účasť bude vysoká.

Niektoré komisie v Rači budú mať pri sčítavaní hlasov sťažené podmienky. „V časti Východné máme, bohužiaľ, len päť až šesť členov v komisiách, takže budú mať čo robiť, keď budú sčítavať hlasy,“ uviedla Ďuríková. Chýbajúci členovia komisií totiž náhle ochoreli, čo aj nahlásili. „Máme však aj volebné komisie, kde je aj deväť či desať ľudí,“ doplnila Ďuríková.

Do volebnej miestnosti, ktorá je v Miestnom úrade v Rači, prišiel voliť aj Martin, ktorý v tejto mestskej časti býva v podnájme. „Nemáme tu trvalý pobyt. Práve preto som si vybavil hlasovací preukaz, aby som sa mohol volieb zúčastniť a vyjadriť svoj názor,“ skonštatoval pre TASR.

„Ľudí chodí neúrekom,“ opísala pre TASR priebeh parlamentných volieb v bratislavských Vajnoroch Gabriela Zemanová z tunajšieho miestneho úradu. Ako tvrdí, volebné miestnosti sú plné, a preto očakávajú vysokú účasť. Priebeh volieb v štyroch okrskoch vo Vajnoroch je podľa jej slov pokojný. „Niektorí voliči mali len výhrady k tomu, že musia prevzatie hlasovacích lístkov a obálky potvrdiť svojím podpisom,“ uviedla s tým, že komisia im túto novinku vždy objasnila a neboli problémy.

Na Spiši je priebeh volieb zatiaľ bezproblémový

.

Parlamentné voľby sú v mestách a obciach na Spiši zatiaľ bezproblémové. Jednotlivé okresné volebné komisie doteraz nezaznamenali žiadne podnety či narušenia priebehu volieb.

„Od rána je všetko v poriadku. Priebeh volieb je bezproblémový,“ uviedol pre TASR Jaroslav Mician, predseda Okresnej volebnej komisie v Spišskej Novej Vsi s tým, že voliči chodia voliť priebežne.

Nenarušený priebeh zatiaľ hlásia aj v okresoch Poprad a Levoča. „Všetko je v poriadku. Od rána nám neboli hlásené žiadne problémy či narušenia,“ skonštatoval zapisovateľ Okresnej volebnej komisie v Poprade Ladislav Maličký. Podľa jeho ďalších slov je v okresoch Poprad a Levoča 136 volebných okrskov a svoj hlas môže odovzdať viac ako 112.500 oprávnených voličov.

Podobný priebeh majú parlamentné voľby aj v okrese Kežmarok. „Prebiehajú úplne pokojne. Komisia je v teréne a nedávno som s jej členmi rozprávala. Všetko je v úplnom poriadku,“ informovala TASR zapisovateľka Okresnej volebnej komisie v Kežmarku Gabriela Petrušková. Nachádza sa tu zhruba 55.000 oprávnených voličov, ktorí môžu odovzdať svoj hlas do 22. hodiny v 68 volebných okrskoch. Podobná situácia je aj v okrese Stará Ľubovňa, kde voliči chodia voliť priebežne.

Na snímke členka okrskovej volebnej komisie Mária Walderová (vľavo) a Terézia Bednárová, ktorá vhadzuje obálku do prenosnej volebnej urny vo voľbách do Národnej rady SR v Terchovej, 5. marca 2016
Na snímke členka okrskovej volebnej komisie Mária Walderová (vľavo) a Terézia Bednárová, ktorá vhadzuje obálku do prenosnej volebnej urny vo voľbách do Národnej rady SR v Terchovej, 5. marca 2016

Na strednom Považí a kopaniciach je zatiaľ volebná účasť pomerne vysoká

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky majú zatiaľ na strednom Považí a v kopaničiarskom regióne pokojný priebeh. Výnimkou bol dopoludňajší incident v Považskej Bystrici, kde chcel člen komisie zabrániť voličovi v roztrhaní nepoužitých hlasovacích lístkov.

Predseda Okresnej volebnej komisie v Považskej Bystrici Anton Orlík skonštatoval, že dopoludnia sa volebná účasť v okresoch Považská Bystrica a Púchov pohybovala zhruba na úrovni 30 percent.

Podpredseda Okresnej volebnej komisie v Trenčíne Jaroslav Hasák uviedol, že komisia riešila len bežné problémy, väčšina z nich sa dala odstrániť telefonicky. Volebná účasť v okresoch Trenčín a Ilava je podľa neho nečakane vysoká.

Rovnako bezproblémový priebeh volieb je podľa zapisovateľa Okresnej volebnej komisie v Novom Meste nad Váhom Romana Kozáčka aj v okresoch Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Aj v týchto okresoch je podľa neho účasť voličov pomerne vysoká.

V šiestich okresoch stredného Považia a kopaničiarskeho regiónu je otvorených 395 volebných okrskov, v parlamentných voľbách v nich môže hlasovať viac ako 300.000 oprávnených voličov.

.

Na rómskom sídlisku v Rimavskej Sobote je volebná účasť vysoká

Na rómskom sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote je volebná účasť do týchto chvíľ vysoká. TASR to potvrdil podpredseda miestnej okrskovej volebnej komisie Filip Schwarz.

„Priebeh volieb je tu na sídlisku pokojný. Voliči začali chodiť približne od 7.45 h a účasť je zatiaľ vysoká,“ uviedol Schwarz s tým, že okrsková komisia doposiaľ nezaznamenala žiadne problémy ani nedostatky.

Sídlisko Dúžavská cesta sa nachádza na okraji Rimavskej Soboty a žije v ňom približne tisíc obyvateľov. Podľa údajov okrskovej komisie je pre aktuálne voľby v zozname zapísaných 607 voličov.

Na snímke volič Vojtech Červenák pri schránke po volebnom akte vo voľbách do Národnej rady SR vo volebnej miestnosti v obci Jarovnice v okrese Sabinov v sobotu 5. marca 2016
Na snímke volič Vojtech Červenák pri schránke po volebnom akte vo voľbách do Národnej rady SR vo volebnej miestnosti v obci Jarovnice v okrese Sabinov v sobotu 5. marca 2016

Ľudia majú o voľby na turistickej chate Cerová záujem

.

Záujem zo strany chatárov i miestnych obyvateľov o dnešné voľby do Národnej rady SR zaznamenáva miestna volebná komisia, ktorá sídli na turistickej chate Cerová v Cerovej – časti Radobice v okrese Prievidza.

Ako povedala pre TASR podpredsedníčka tamojšej volebnej komisie Darina Galanská, v hornonitrianskej obci je viac chatárov ako miestnych obyvateľov, tiež tam majú málo mladých ľudí a školopovinných detí. „Najkrajšie je tu cez leto, každý sa sem ťahá len cez leto, teraz je to také mŕtve,“ podotkla.

Voliči, ako ozrejmila Galanská, chodia odovzdať svoj hlas priebežne, no viac ich komisia očakáva v týchto popoludňajších hodinách. „Chodia chatári, čo tu bývajú cez víkendy, ale prídu aj domáci určite,“ spresnila.

Sídlo volebného okrsku si podľa svojich slov pochvaľuje aj majiteľ chaty Pavol Kováčik: „Je to výnimočná udalosť, aspoň raz do roka je tu niečo také zaujímavé, že sem prídu ľudia. Ľudia prídu radi a hlavne, keď sú voľby,“ povedal.

Zvýšený záujem zo strany turistov, ktorí by sem po voľbách zavítali chatár z Cerovej však nezaznamenal. „Myslím si, že to sem ľudí nepriláka za to, že sú tu voľby alebo že by to malo nejaký vplyv na chod tohto zariadenia. Aj počasie rozhoduje, skrátka aj financie,“ poznamenal.

.

V Radobici žije okolo 400 miestnych obyvateľov, v okrsku číslo 2, ktorý sídli na turistickej chate v lese, majú zapísaných celkovo 66 oprávnených voličov.

Voličský hlas odovzdala aj 102-ročná švagriná kardinála Korca

Svoje volebné právo dnes dopoludnia využila aj druhá najstaršia obyvateľka Nitry, 102-ročná Mária Korecová. Švagriná kardinála Korca volila v druhom volebnom obvode v Starom meste. Vitálna dôchodkyňa sa o aktuálne dianie okolo seba stále zaujíma. Tvrdí, že sa tak ako doteraz plánuje zúčastňovať všetkých volieb, kým jej to zdravotný stav dovolí.

Rodáčka zo Šaštína, ktorá žije v Nitre od roku 1942, oslávi v polovici novembra tohto roka 103 rokov. Stále je sebestačná, pohybuje sa s pomocou paličky. „Chvalabohu mám zdravé nohy, ani ináč nie som chorá, jedine ten vek, ten ma zožiera,“ skonštatovala. Uvedomuje si však, že len málo ľudí sa dožije takéhoto veku a ešte si dokážu veľa vecí spraviť sami. „Ja si aj poupratujem doma, variť nevarím, to mi donesú, pomalinky sa aj najem, operiem si, čo treba. No je to veľa, tých 103 rokov,“ povedala.

V Karlovej Vsi volia aj vysokoškoláci z Mlynskej doliny

Vysokoškoláci bývajúci v bratislavskej Mlynskej doline, ktorí sa rozhodli v dnešných voľbách do NR SR voliť na hlasovací preukaz mimo svojho trvalého bydliska, to do najbližšej volebnej miestnosti majú cez kopec. Do budovy Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Karloveskej ulici prichádzajú priebežne počas celého dňa.

„Keďže som nemohla ísť domov a chcela som voliť, rozhodnutie bolo jasné,“ povedala pre TASR Alena zo stredného Slovenska, ktorá študuje informatiku na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského (FMI UK) v Bratislave. Priznala, že ani o účasti, ani o samotnej voľbe dlho nerozmýšľala. „Išla som rozhodnutá,“ potvrdila.

.

Dlhšie zvažovanie nad tým, komu prideliť hlas, naopak, predchádzalo rozhodnutiu Radovana z východného Slovenska, ktorý na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského (PRIF UK) študuje geografiu. „Bolo to treba premyslieť,“ priznal. Na voličský preukaz ako vysokoškolák v Bratislave nevolil po prvýkrát, voľbu týmto spôsobom uskutočnil aj pri prezidentských voľbách pred dvomi rokmi.

Zúčastniť sa vo voľbách do NR SR 2016 je možné dnes do 22.00 hod. Voliť môžu všetci občania SR, ktorí majú v deň hlasovania aspoň 18 rokov. Na Slovensku je viac ako 4,4 milióna oprávnených voličov.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Majerský potvrdil, že KDH vo vláde neplánuje presadzovať konzervatívne hodnoty , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Prípad starej mafiánskej vraždy sa vrátil na mestský súd

Prípad starej mafiánskej vraždy z roku 1999, v ktorom čelia obžalobe na doživotie odsúdení Róbert Lališ, známy ako Kýbel a…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fínska polícia našla dron s nevybuchnutou hlavicou, pôvod nie je jasný

Fínska polícia objavila na juhu krajiny havarovaný dron a nevybuchnutú bojovú hlavicu. Incident sa stal v oblasti Iitti. Podľa úradov…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci okolo Huliaka podporia cestný zákon aj novelu volebného zákona

Na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu podporia poslanci okolo ministra cestovného ruchu a športu Rudolfa Huliaka novelu cestného zákona. Podmienkou podľa neho…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majerský: Odchádzajúceho poslanca KDH Jozefa Hajka má v parlamente nahradiť profesor Gabriel Paľa

Odchádzajúceho poslanca Kresťanskodemokratického hnutia Jozefa Hajka má v parlamente nahradiť profesor Gabriel Paľa. V relácii Politika 24 spravodajskej televízie JOJ…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Saudská Arábia obnovila plnú prevádzku ropovodu Východ-Západ (Petroline)

Saudská Arábia obnovila plnú prevádzku ropovodu Východ-Západ a zároveň aj produkciu na ropnom poli Manifa, ktorú predtým zasiahli útoky. Uviedlo…

12. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Tencer

Erik Majercak

Anton Čapkovič

.
.

Ideológia gender bola rozbitá na kúsky. Zničené životy už ale nevráti nik

Takzvaná rodová dysfória je podľa najnovšej fínskej štúdie len sekundárny psychologický problém a tranzícia nie je riešením – práve naopak, môže…

12. 04. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpov tromf proti Iránu

Tromf, ktorý môže Trump použiť proti Iránu, ak rokovania zlyhajú, je námorná blokáda

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majerský potvrdil, že KDH vo vláde neplánuje presadzovať konzervatívne hodnoty

Súčasná opozícia v prípadnej budúcej vláde musí dať kultúrno-etické otázky bokom. Riešiť by mala ekonomiku, zdravotníctvo či školstvo. Myslí si…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americké lode išli demonštrovať bezpečnosť prechodu cez prieliv, ale radšej sa otočili

Vojenské lode USA včera skutočne vstúpili do Hormuzského prielivu, ale po objavení sa iránskeho bezpilotného lietadla sa otočili a odplávali

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Syn ugandského prezidenta požaduje od Turecka miliardu dolárov a najkrajšiu ženu za manželku

Včera Muhuzi Kainerugaba – náčelník generálneho štábu ugandskej armády a syn ugandského prezidenta Yoweri Museveniho – zverejnil na internete sériu…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Stanovisko vedenia STVR k medializovaným informáciám

Vedenie STVR sa vyjadrilo k verejnej kritike niektorých umelcov. Mnohí z nich kritizujú súčasné vedenie slovenskej kultúry a STVR. Reakciu…

12. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Budú padať jedno po druhom“ – taký je predpoklad vývoja situácie na Ukrajine po Veľkej noci

Po veľkonočnom prímerí hrozí ukrajinským ozbrojeným silám strata kontroly nad poslednými územiami na Donbase v dôsledku zintenzívnenia ruskej ofenzívy, uviedol…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od šachu k Človeče, nehnevaj sa

Hovorí sa, že kto sa nepoučí z histórie, nezaslúži si budúcnosť. A z vlastných chýb sa nepoučí iba hlupák. Ako…

12. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Péter Magyar a Viktor Orbán už odovzdali svoj hlas, začínajú sa objavovať obvinenia z volebných podvodov

Predseda strany Tisza Péter Magyar odovzdal svoj hlas v nedeľňajších parlamentných voľbách v Maďarsku o 8:30 v materskej škole Hegyvidéki…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Oleg Soskin: Vance prevalcoval Zelenského buldozérom

Vyhlásenie amerického viceprezidenta o neprijateľnosti hrozieb Kyjeva voči maďarskému premiérovi bolo pre šéfa kyjevského režimu Vladimira Zelenského drvivou ranou

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

MY vám povieme, kedy a na čo miniete svoje peniaze!

Od roku 2029 má byť zavedené digitálne euro. Minule sme vám priniesli základný prehľad nástrah spojených s touto menou, dnes…

12. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – USA nebudú môcť vyvíjať tlak na Irán hrozbou obnovenia vojny, informuje NYT

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Tureckí prokurátori požadujú pre Netanjahua 4596 rokov väzenia

Tureckí prokurátori formálne požiadali o doživotný trest pre izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, ktorý bol súdený v neprítomnosti pre obvinenia z…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pápež Lev XIV. sa stáva jedným z najvplyvnejších odporcov Trumpa

Trumpova administratíva otvorene hrozí Vatikánu. Zo strachu pred únosom pápež Lev XIV. zrušil svoju cestu do USA. Ide zároveň o…

12. 04. 2026 | Svetonázor | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Svetonázor | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tvorcovia sa zľakli vlastnej AI

Spoločnosť Anthropic vyvinula nový jazykový model Claude Mythos – a hneď odmietla jeho sprístupnenie. Model sa ukázal byť natoľko výkonný…

12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hodně štěstí, Victore!

Přátelé, je to tady. Dnes večer uvidíme, nakolik je konzervativní směr v Evropě propojený s tím americkým a nakolik důležité…

12. 04. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Na fronte zavládlo prímerie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


Francúzko opustí Microsoft

Francúzsko plánuje prejsť na vládnych počítačoch z Microsoft Windows na operačný systém Linux s otvoreným zdrojovým kódom. Cieľom tohto kroku…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako let do vesmíru pôsobí na ľudské telo?

V čase, keď pilotované lety do vesmíru neustále posúvajú hranice, sa vedci snažia pochopiť – a minimalizovať – fyzické a…

12. 04. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Domov snov alebo nočná mora: 15 prípadov, keď ľudia naleteli pri kúpe

Domov by mal byť miestom bezpečia, pokoja a radosti, no pre niektorých sa stal zdrojom stresu a nepríjemných prekvapení. Proces…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

Riaditeľ OpenAI Sam Altman pod útokom Molotovovho koktailu

Polícia v San Franciscu v piatok skoro ráno zatkla 20-ročného muža po tom, čo údajne hodil Molotovov koktail na dom…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Andrej Fursov: Smrteľný strach a čoho sa vlastne boja súčasní „deformátori“ Stalinovej postavy?

Rusko, 12. apríl 2026 - V sovietskom období, či už za Stalinovho života, alebo po jeho smrti, vodcu nenávideli hlavne…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

Visa chce sprístupniť platobné karty AI

Spoločnosť Visa chce spustiť AI asistentov s prístupom k bankovým kartám majiteľa, aby za neho vykonávali rôzne nákupy, píše agentúra…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nitra si zahrá tretie finále po sebe. O postupe rozhodla sobotňajšia výhra nad Popradom a dva zlepené góly

Hokejisti HK Nitra si zahrajú tretie finále slovenskej extraligy po sebe, keď v sobotňajšom piatom zápase semifinálovej série zdolali HK…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

V Maďarsku sa začali parlamentné voľby, ktoré sa pokúsia vrátiť krajinu na „správnu cestu“

Maďari v nedeľu začali hlasovať v parlamentných voľbách, ktoré môžu ukončiť 16-ročnú vládu premiéra Viktora Orbána. Voľby sú pozorne sledované…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Špongia v chladničke: Prečo ju dať dovnútra pred búrkou

Špongia môže byť prekvapivo užitočným pomocníkom ešte predtým, než dorazí silná búrka. Tento jednoduchý trik pomáha znížiť vlhkosť v chladničke…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

USA vyvíjajú špionážny satelit, ktorý pokorí všetky ostatné

DARPA vyvíja špionážny satelit, ktorý zostane na obežnej dráhe celé roky

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Navara priznal fyzický útok. Zbil ho skutočne niekto z Cibulkovej rodiny?

V piatok sme písali o tom, že manžel bývalej slovenskej tenisovej reprezentantky Dominiky Cibulkovej Michal Navara bol ošetrený v jednej…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

Gyimesi pre HS: Orbán vládol 16 rokov sám. Ani jedna z jeho vlád nebola koaličná, vždy mal dvojtretinovú väčšinu. Všetko je teda buď jeho zásluha, alebo jeho vina

Maďarské parlamentné voľby sa začnú o pár hodín, ich výsledok zostáva veľkou neznámou. Prieskumy verejnej mienky sú v Maďarsku totiž…

11. 04. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov
11. 04. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Londýnska polícia zadržala viac než 500 ľudí počas protestu proti zákazu skupiny Palestine Action, ktorú vláda označuje za teroristickú organizáciu.

Ako informovala agentúra AP, demonštranti sa zišli na Trafalgarskom námestí, pričom polícia vopred avizovala zásahy proti prejavom podpory zakázanej skupine.

 

12:20

Čína oznámila, že obnoví viaceré prerušené väzby s Taiwanom – vrátane priamych letov z ďalších čínskych miest a dovozu taiwanských rýb a morských plodov. Podľa AFP prichádzajú opatrenia v čase, keď šéfka taiwanskej opozičnej KMT Čeng Li-wen ukončuje návštevu Číny.

 

12:19

Predseda opozičnej strany Tisza Péter Magyar odvolil v Budapešti a vyhlásil, že jeho strana voľby vyhrá. Zároveň vyzval Maďarov, aby využili svoje volebné právo, keďže podľa neho môže o výsledku rozhodnúť každý hlas.

12:18

.

Veľmi krátka americká prechádzka po Hormuzskom prielive a hnev Donalda Trumpa na „falošné správy“

Irán, 12. apríl 2026 - Trump: Výsledok rokovaní v Islamabáde nemá žiadny význam, vyhrali sme. Trump to vyhlásil v odpovedi…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

Veriaci slávia prvú nedeľu po Veľkej noci Nedeľu Božieho milosrdenstva

Cirkev slávi prvú nedeľu po Veľkej noci Nedeľu Božieho milosrdenstva. Na tento deň pripadá oktáva zmŕtvychvstania, ktorá korunuje oslavu veľkonočného…

12. 04. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

Derby Slovan - Trnava v skvelej atmosfére skončilo remízou. Weiss doslova cítil, že sa niečo udeje

Najväčšie slovenské derby medzi domácim Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa skončilo nerozhodne 2:2. Hostia v zápase dvakrát viedli, ale…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

Bartek: Šimečka s Korčokom prichytení pri ďalšej lži

To, že sú lídri Progresívneho Slovenska klamári, sa potvrdzuje aj pri dianí v Maďarsku, kde dnešným dňom vrcholí predvolebná kampaň.…

11. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americký "provokatér" sa otočil sa späť od Hormuzu po varovaní že sa stane terčom Iránu

Irán, 12. apríl 2026 - Americký torpédoborec sa počas rokovaní v Pakistane, pohol z prístavu Fujajra smerom k Hormuzskému prielivu,…

12. 04. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj: Opravy ropovodu Družba budú dokončené výmenou za finančné prostriedky EÚ

Ukrajinský prezident v piatok uviedol, že dodávky ruskej ropy do Maďarska a na Slovensko budú obnovené koncom jari, avšak len…

11. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Tencer

Erik Majercak

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov