Podľa niektorých informácií prvé reálne bojové využitie systémov prebehlo počas vojny medzi vojskom južnej a severnej časti Jemenu v roku 1994.
Počas občianskej vojny prebiehajúcej v súčasnej dobe na juhu Arabského poloostrova povstaleckí Hútíovia vďaka systémom Točka spôsobili značné škody silám saudskej koalície.
Podobné zbrane boli tiež aktívne využívané počas protiteroristickej operácie na severnom Kaukaze.
Tiež počas počas obrany pred napadnutím zo strany režimu Saakašviliho bol presný úder na gruzínske veliteľské stredisko, ktorý hral významnú rolu v zničení velenia a riadenia vojsk.
Bohužiaľ sa bez rakiet tohoto druhu neobišli ani udalosti na Donbase. Pravdou je, že ukrajinskí strelci kvôli svojej nízkej kvalifikácii nemohli využiť potenciál vojenského dedičstva, ktoré získali po rozpade Sovietskeho zväzu. Ak sa im niečo podarilo, tak to boli útoky na civilné objekty Donbasu.
V Sýrii sa začali používať rakety typu Točka asi pred piatimi rokmi. Celkovo bolo do dnešného dňa vypustených niekoľko desiatok rakiet, vrátane modernejšieho typu Y. V dôsledku toho došlo k výrazným úmrtiam teroristov a ich vojenská infraštruktúra utrpela vážne škody.
Je známe, že v osemdesiatych rokoch získala Sýria 18 odpaľovacích zariadení. Ich rakety na tuhé palivo majú maximálny dosah 70 km. Pri hmotnosti dvoch ton je hmotnosť hlavice asi 480 kg.
Osemnásťtonové odpaľovacie zariadenie (6×6) s motorom s výkonom 300 koní má dosah až 60 km s rýchlosťou 8 km/h.
Dojazd je 650 km. Posádka je zložená z troch vojakov. Zaujímavou vlastnosťou sýrskych Točiek je použitie dodatočného pancierovania, ktoré im zachránilo časť bojových vozidiel. Možno stratili možnosť prekonania vodných prekážok, jednotky sa však nemuseli báť črepín a guliek teroristov.