Útok vo Viedni

NAŽIVO

Prokuratúra informovala, že strelec, ktorý v Teotihuacáne zastrelil kanadskú turistiku a zranil ďalších 13 ľudí, nekonal spontánne a na útok sa pripravoval.

18:03

Armáda Izraela oznámila, že izraelský vojak, ktorý zničil sochu Ježiša Krista, a vojak, ktorý ho pri tom fotografoval, boli odsúdení na 30 dní vo väzení.

18:00

Zelenskyj spojil spustenie ropovodu „Družba“ s uvoľnením úveru EÚ pre Ukrajinu zo strany Maďarska.

„Ukrajina vykonala opravné práce na úseku ropovodu „Družba“, ktorý bol poškodený v dôsledku ruského útoku. Ropovod môže obnoviť prevádzku. Naši špecialisti zabezpečili základné podmienky pre obnovenie prevádzky potrubného systému a zariadení. S tým spájame uvoľnenie európskeho balíka podpory pre Ukrajinu, ktorý už schválila Európska rada,“ vyhlásil prezident.

Pripomíname, že Ukrajina dnes sľúbila Maďarsku, že už spustí dodávky ropy cez „Družbu“, ale zatiaľ o tom nikto neinformoval.

17:29

Zelenskyj informoval, že Ukrajina dokončila opravy úseku ropovodu Družba a jeho prevádzka môže byť obnovená.

17:19

Charles Michel kritizoval Ursulu von der Leyenovú. Európsku komisiu obvinil z uzurpovania moci.

17:18

Katar vyzval USA a Irán na ukončenie konfliktu. Prímerie vyprší v stredu 22. apríla.

17:17

Tri anonymné zdroje z ropného sektora pre agentúru Reuters uviedli, že Rusko chce od 1. mája zastaviť vývoz ropy z Kazachstanu do Nemecka cez ropovod Družba.

17:14

Z pyrotechnickej prehliadky vyplýva, že polícia v Dubrovnícko-neretvianskej župe označila bombové vyhrážky tamojším školám za falošné.

17:13

Iránsky rezort diplomacie odsúdil zadržanie osôb v Spojených arabských emirátoch kvôli ich údajnému napojeniu na Teherán.

17:12

Fínska polícia informovala, že únik dát v prípade poskytovateľa IT služieb vláde vyšetruje ako špionáž.

17:09

Ukrajina v utorok začne so skúškami ropovodu Družba. Rusko zdôrazňuje, že z ruskej strany neexistujú žiadne technické prekážky pre obnovenie dodávok.

16:23

Polícia v Rusku vykonala raziu vo vydavateľstve Eksmo v súvislosti s vydávaním LGBT literatúry.

16:22

USA „očakávajú dostatočný pokrok“ čo sa týka cesty Witkoffa a Kushnera do Kyjeva a plánujú aj ďalšiu návštevu Ruskej federácie, informuje denník The New York Times s odvolaním sa na zdroje.

16:19

Národná banka Ukrajiny naďalej zvyšuje oficiálny kurz hrivny voči euru a dosahuje nové historické maximá – dnes ho zvýšila z 51,8929 UAH/€ na 51,9113 UAH/€. A to napriek tomu, že na svetovom trhu euro do večera posilnilo len nepatrne – z 1,1759 na 1,1762.

15:47

Rusko má v úmysle od 1. mája zastaviť vývoz ropy z Kazachstanu do Nemecka cez ropovod „Družba“, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

15:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V centre Viedne neznámy útočník spustil streľbu, druhý odpálil nálož, počet obetí je nejasný, údajne stúpol na 18. Útočili islamisti. „Ohavný teroristický útok,“ vyhlásil Sebastian Kurz

Neďaleko synagógy v centre rakúskej metropoly Viedeň došlo v pondelok večer na viacerých miestach k organizovanej streľbe. Ide o teroristický útok

Útok vo Viedni
Snímka z videa, ľudia v panike utekajú po tom, čo sa v centre Viedne spustila streľba
❚❚
.

Strelci spustili v pondelok okolo 20.00 h SEČ paľbu na ľudí, ktorí si užívali vo viedenských kaviarňach a reštauráciách poslednú noc pred začatím lockdownu, zameraného na zastavenie šírenia koronavírusu. Podľa úradov išlo o dobre pripravený teroristický útok a páchatelia mali útočné pušky.

Jeden páchateľ pondelňajšej streľby pri synagóge v centre Viedne prišiel zrejme o život a jedného zadržala.

Svedkovia streľby pre portál OE24 uviedli, že padlo „najmenej 50 výstrelov“. Útočník údajne strieľal z automatickej zbrane podobnej kalašnikovu.

.
Útok vo Viedni
Na sníme útočník arabského zjavu strieľa na ľudí na ulici v centre Viedne v utorok večer 2. novembra 2020

Videozábery zverejnené televíziou portálu OE24 zachytávajú najmenej jedného zraneného, ktorý krvácajúci ležal na zemi pred miestnym podnikom na námestí Schwedenplatz – pravdepodobne išlo o policajta.

Portál OE 24 neskôr uviedol, že útočníkov môže byť až desať a niektorí z nich sa stále ešte v noci mali pohybovať v uliciach mesta. Situácia bola veľmi neprehľadná a ľudia utekali v panike ulicami mesta.

 

Podľa denníka Kurier sa objavili správy, podľa ktorých prišlo o život až sedem ľudí vrátane policajta a štyri ďalšie osoby sú ťažko zranené. Viacero mŕtvych a zranených potvrdil aj Nehammer. Oficiálne úrady však dosiaľ potvrdili štyroch mŕtvych okoloidúcich a jedného útočníka, rakúska televízia s odkazom na lekára v utorok ráno hovorila už o 18 obetiach.

Podľa nepotvrdených správ malo v siedmom viedenskom obvode dôjsť k rukojemníckej dráme a ďalšie výstrely padli aj v štvrti Leopoldstadt.

Viedenská polícia na Twitteri vyzvala ľudí, aby na sociálnych sieťach nezverejňovali v súvislosti so streľbou nijaké fotografie ani videá s tým, že takéto konanie ohrozuje zásahové jednotky, ako aj civilné obyvateľstvo. Osoby, ktoré majú k dispozíciu dokumentáciu z útoku, ju majú nahrať na príslušný link polície. K výzve viedenskej polície sa pridali aj slovenskí predstavitelia smerom k Slovákom žijúcim vo Viedni.

Viedenská polícia na Twitteri tiež vyzvala ľudí, aby sa vyhýbali centru mesta aj prostriedkom verejnej dopravy.

.

 

 

9:00 Americký prezident Donald Trump odsúdil pondelkový teroristický útok v rakúskej metropole

Tento útok bol podľa Trumpa „ďalším podlým teroristickým činom v Európe“, informujú agentúry. „Modlíme sa za Viedenčanov. Tieto hrozné útoky na nevinných ľudí sa už musia skončiť. Spojené štáty stoja pri Rakúsku, Francúzsku a celej Európe v boji proti teroristom vrátane tých radikálnych islamistických,“ napísal Trump na sociálnej sieti Twitter.

K odsúdeniu útoku sa pridalo aj Turecko. „So zarmútením sme prijali správy, že teroristický útok vo Viedni si vyžiadal mŕtvych a zranených. Ostro odsudzujeme tento čin a vyjadrujeme sústrasť rodinám tých, ktorí prišli o svoje životy, a zraneným prajeme skoré uzdravenie. Turecko ako krajina, ktorá desaťročia zápasí s rozličnými formami terorizmu, vyjadruje solidaritu s rakúskym ľudom,“ uviedlo vo vyhlásení turecké ministerstvo zahraničných vecí.

 

8:50 Rakúska televízia s odkazom na lekárov mala informovať už o 18 mŕtvych. 

 

7:35 Teroristický útok vo Viedni mal islamistický motív, uviedol minister vnútra

Pondelňajší teroristický útok v centre Viedne mal islamistický motív, uviedol v utorok ráno rakúsky minister vnútra Karl Nehammer.

.

 

Screenshot zo streamu rakúskej televízie OE24.TV

 

7:04 Usmrtený páchateľ bol stúpencom IS

Usmrtený páchateľ pondelňajšieho útoku vo Viedni bol stúpencom teroristickej organizácie Islamský štát (IS). Oficiálne boli zatiaľ potvrdené 4 obete, a k tomu jeden útočník-islamista.

Polícia podľa agentúry DPA informovala, že pri útoku zahynuli štyria okoloidúci – dvaja muži a dve ženy.

.

Vo Viedni je momentálne nasadených približne 1000 policajtov. Úrady varovali, aby sa ľudia vyhýbali centru mesta.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz povedal, že útočníci boli ozbrojení automatickými zbraňami.

Polícia uviedla, že sa strieľalo celkovo na šiestich miestach – Salzgries, Schwedenplatz, Graben, Fleischmarkt, Bauernmarkt a Morzinplatz. Neoverený záznam zverejnený na sociálnych sieťach zachytával strelcov kráčajúcich po uliciach a náhodne strieľajúcich do ľudí.

 

4:00 „Pomsta Rakúsku“

.

Americká spoločnosť SITE Intelligence Group, monitorujúca aktivity džihádistov na internete, na svojej webstránke citovala vyjadrenie džihádistu k pondelňajším útokom vo Viedni. Tie sú podľa slov islamistu „súčasťou zúčtovania“ za účasť Rakúska v medzinárodnej koalícii bojujúcej proti Islamskému štátu (IS) a vedenej Spojenými štátmi. Informovala o tom v noci na utorok agentúra APA.

 

3:24 Po teroristickom útoku vo Viedni zomrela druhá obeť

Už druhá obeť podľahla zraneniam po teroristickom útoku v pondelok večer v centre rakúskej metropoly Viedeň. Zahynul aj útočník, ktorého smrteľne postrelila polícia. Starosta Viedne Michael Ludwig to uviedol pre verejnoprávnu stanicu ORF.

„Po tomto strašnom zločine… podľahla zraneniam druhá žena,“ povedal Ludwig, ktorého citovali tlačové agentúry AFP a DPA. Žena sa náhodou nachádzala na mieste útoku, zomrela v nemocnici.

 

3:01 Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen ostro teroristický útok odsúdil. „Našu slobodu a demokraciu budeme spoločne a odhodlane brániť všetkými nutnými prostriedkami,“ napísal na Twitteri.

.

„Myslím na obete, zranených a ich rodiny a súcitím s nimi. Všetci sme hlboko zarmútení,“ dodal.

Van der Bellen sa poďakoval ostatným hlavám štátov a vlád za ich podporu.

Tú mu vyjadrili lídri Európskej únie, Francúzska, Talianska, Nemecka, Grécka, Británie, Česka, ako aj predstavitelia Slovenska, Austrálie, OSN či Ruska. Generálny tajomník OSN António Guterres odsúdil teroristický útok a vyjadril sústrasť rodinám obetí.

Útok Viedeň
Na snímke rakúski policajti po teroristickom útoku vo Viedni v utorok 3. novembra 2020.

 

2:01 Najmenej 1 podozrivý z teroristického činu vo Viedni je stále na úteku

Najmenej jeden podozrivý z pondelkového teroristického útoku vo Viedni je stále na úteku. Oznámil to rakúsky minister vnútra Karl Nehammer a dodal, že mŕtvych je niekoľko. Informácie priniesli v utorok v skorých hodinách tlačové agentúry DPA a AP.

„Toto je najťažší deň, aký Rakúsko v posledných rokoch zažilo,“ povedal minister a vyzval ľudí, aby sa zdržiavali vo vnútri domov a mimo centra Viedne. Takisto potvrdil, že mŕtvy je aj jeden ťažko ozbrojený útočník.

.

 

01:00 Viac ako 1000 ľudí uviazlo vo Viedenskom dome opery.

 

00:50 Jedného z teroristov polícia zneškodnila v blízkosti kostola. Na tele mal samovražednú vestu. Asi 2-3 útočníci sú stále na úteku.

.

 

00:40 Objavili sa fotografie zo zadržania niekoľkých podozrivých útočníkov

 

00:20 Česká polícia informovala, že v súvislosti s útokom vo Viedni prijala preventívne opatrenia na hraničných prechodoch s Rakúskom. Polícia vykonáva náhodné kontroly vozidiel a cestujúcich.

.

 

00:17 Kurz vyhlásil, že útok bol dôkladne pripravený a teroristi dobre ozbrojení.

Keďže viacerí útočníci sú ešte stále na úteku, Rakúšanom odkazuje, aby boli aj nasledujúci deň opatrní a nevychádzali zbytočne von zo svojich domovov, vyhýbali sa verejnej doprave či verejným priestranstvám.

 

00:15 Rakúsky kancelár Sebastian Kurz odsúdil pondelňajšiu streľbu vo viedenských uliciach ako „ohavný teroristický útok“.

„Naša polícia rozhodne zakročí voči páchateľom tohto strašného teroristický útoku. Som rád, že polícia už jedného páchateľa zneškodnila. Nikdy sa nedáme zastrašiť terorizmom a proti týmto útokom budeme rozhodne bojovať všetkými prostriedkami,“ povedal Kurz pre APA.

„Celá krajina je v myšlienkach s obeťami, zranenými a ich rodinnými príslušníkmi, ktorým vyjadrujem hlbokú sústrasť,“ povedal Kurz.

.

„Práve teraz zažívame v našej republike ťažké hodiny. Chcel by som sa poďakovať všetkým zásahovým jednotkám, ktoré najmä dnes riskujú svoje životy, aby nás ochránili,“ dodal.

Ochranu uzavretých objektov prevezme armáda, priblížil Kurz s tým, že takýmto spôsobom sa zaistí, aby sa polícia mohla sústrediť výlučne na boj proti terorizmu.

Útok vo Viedni „hlboko zasiahol“ aj rakúskeho prezidenta Alexandra van der Bellena. Na Twitteri vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí. „Našu slobodu a demokraciu budeme brániť spoločne všetkými prostriedkami,“ zdôraznil.

 

23:55 Minister zahraničia Ivan Korčok vyjadril solidaritu s Rakúskom po útoku vo Viedni.

.

„Sme šokovaní zo záberov z teroristického útoku vo Viedni. V týchto ťažkých chvíľach sme v mysliach a srdciach s občanmi Rakúska. Cítime hlbokú ľútosť nad obeťami, naša solidarita patrí všetkým, ktorí stratili svojich milovaných. Slovensko stojí po boku Rakúska,“ napísal na Twitteri.

Na Facebooku uviedol, že „toto sú činy, ktoré nás nesmú nechať ľahostajnými. Voči zbabelcom, ktorí vraždia, sme zraniteľní, ale nie sme bezbranní,“ dodal.

 

23:30 Minister vnútra Roman Mikulec na sociálnej sieti píše, že sa podnikli všetky potrebné kroky na zaistenie bezpečnosti slovenských občanov.

 

23:20 Objavili sa informácie, že útočníci útočili na viacerých miestach naraz. Viacerí sú na úteku.

 

22:30 Bezpečnostný analytik Radovan Bránik v súvislosti s útokom na sociálnej sieti vyzýva Slovákov:

„Ak ste práve vo Viedni a máte sa kde ukryť, nevychádzajte prosím do rána von. Držte sa v bytoch a domoch aj za cenu, že nevyvenčíte psa.

Strelec zaútočil v blízkosti synagógy na stanici metra Schwedenplatz a obete ešte nie sú zrátané. Ďalší sa údajne odpálil bombou a na mieste je zmätok. Zrejme ide o viacúrovňový útok a pribúda počet strelcov. Situácia je neprehľadná.

Páchateľ je na úteku a zatiaľ nie je známe, či mal komplicov. Polícia bude do rána vykonávať rozsiahle protipatrenia a pokúsi sa páchateľa zneškodniť.“

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Slovenská pošta pokračuje v digitalizácii a elektronické overovanie identity posúva na vyššiu úroveň , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


PS: Vláda trestá deti za chudobu, odoberanie dávok problém záškoláctva nerieši

Vláda trestá deti za chudobu, odoberanie dávok problém záškoláctva nerieši. V skutočnosti ide o nebezpečný a nespravodlivý krok, ktorý trestá…

21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Washington má podľa Trumpa pred rokovaniami s Iránom silnú pozíciu a Teherán nemá na výber

Spojené štáty vstupujú do rokovaní s Iránom z veľmi silnej pozície, vyhlásil v utorok prezident Donald Trump pred očakávaným druhým…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Eštok: NKÚ potvrdil pochybenia v projekte automobilových opravovní rezortu

Kontrola Najvyššieho kontrolného úradu SR potvrdila závažné nedostatky vo fungovaní Divízie služieb IT Automobilových opravovní Ministerstva vnútra (MV) SR, ktorú…

21. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Premiér opäť diskutoval so študentmi. Zdôraznil, že skutočná sila sa nezačína v Bruseli, ale doma

Predseda vlády Robert Fico opäť diskutoval so študentmi o zahraničnej politike. Tentokrát priamo na Úrade vlády SR. Premiér počas diskusie…

21. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliak: Strana vidieka nikdy neustúpi od boja proti daňovým podvodníkom

Strana vidieka nikdy neustúpi od boja proti daňovým podvodníkom, ktorí slovenské rodiny každoročne pripravia o miliardu eur

21. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Ďalšie vyhlásenie Ruskej federácie o možnej vojne s Európou

Dmitrij Medvedev vyhlásil, že USA nebudú brániť krajiny NATO v prípade vojny s Ruskom, a navrhol Európanom, aby porovnali svoje…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina navrhla nazvať časť Donbasu po Donaldovi Trumpovi

Ukrajina navrhla USA, aby časť Donbasu, ktorú kontroluje, nazvali „Donyland“ , informuje The New York Times s odvolaním sa na…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia nevie, odkiaľ zohnať peniaze pre Ukrajinu

Európska únia zatiaľ nevie, kde získať 22,5 miliardy eur na pokrytie finančných potrieb Ukrajiny v budúcom roku, uviedol európsky komisár…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump opísal, ako mu šéf Apple volal, aby mu „pobozkal zadok“

Americký prezident Donald Trump napísal lichotivý príspevok o generálnom riaditeľovi spoločnosti Apple, ktorý odchádza z funkcie, v ktorom poznamenal, že…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rumunsko sa opäť ocitá v politickom chaose

Koaliční partneri premiéra Ilieho Bolojana ho obviňujú z toho, že svojím úsporným programom ničí „sociálnu základňu“ krajiny. Informujem Politico

21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Zničenie kráľovstva Uhorského

Kronika Juraja Sriemskeho O zničení kráľovstva uhorského je jedinečným svedectvom tragickej doby. Knihu nájdete tu

21. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šimečkova márnomyseľnosť a pád do absurdity: Slovensko už ďalšiu hanbu potrebovať nebude!

Priatelia, povedzme si to bez urážok, ale s vojenskou rozhodnosťou: Michal Šimečka je predstaviteľom politiky, ktorá ide otvorene a vedome…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Hormuzskom prielive uviazli tisíce námorníkov, OSN žiada pomoc

Šéf Medzinárodnej námornej organizácie vyzval na okamžitú pomoc pre tisíce námorníkov, ktorí uviazli v Hormuzskom prielive po prerušení lodnej dopravy…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nerudová nevyňala domy z ETS2. Do technického spisu dostala len politický odkaz

Výbor ENVI pri technickej úprave rezervy presadil len výzvu, aby Komisia zvážila dočasnú výnimku pre obytné budovy. Pre slovenskú domácnosť…

21. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Bezpilotné lietadlá SBU zaútočili na stanicu „Samara“, ktorá je súčasťou ropovodu „Družba“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rusko je technicky pripravené obnoviť tranzit ropovodom „Družba“

Rusko je technicky pripravené obnoviť tranzit ropovodom „Družba“, obnovenie dodávok závisí od Kyjeva, vyhlásil Peskov

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tibor Gašpar odsúdil zákaz preletu premiéra pri ceste do Moskvy

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar odsúdil zákaz preletu predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) cez vzdušný priestor pobaltských krajín…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Náčelník ruského generálneho štábu podal správu o situácii na fronte

Náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov podal správu o situácii na fronte. Uviedol, že ruské jednotky kontrolujú približne 70 %…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Najdesivejšie video, aké som v živote videl“. Homosexuálny pár vyvolal na internete vlnu pobúrenia

Homosexuálny pár vyvolal na internete vlnu pobúrenia –  zverejnil totiž video hraničiace s psychickým týraním. Otcovia sa na ňom  smejú…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko požiadalo Poľsko o povolenie preletu lietadla s Robertom Ficom do Moskvy

Poľsko dostalo od Slovenska žiadosť o využitie svojho vzdušného priestoru na prelet premiéra SR Roberta Fica počas jeho cesty do…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Španielsky premiér založil globálnu ľavicovú alianciu, čím obišiel Brusel. Významnú úlohu zohrala nadácia Open Society Foundations Alexandra Sorosa

Španielsky premiér Pedro Sánchez využil dvojdňový samit v Barcelone na založenie globálnej ľavicovej aliancie. Informuje o tom Brussels Signal 

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Prejav budúceho maďarského premiéra bol do „špiku kostí“ revizionistický. Rozbor prejavu Magyara z hľadiska slovensko-maďarských vzťahov

Prvý povolebný prejav budúceho maďarského premiéra bol do „špiku kostí“ preplnený revizionizmom, ktorý sa nejaví na prvý dojem, ale až…

21. 04. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

Ruské drony zaútočili na 172 objektov v Európe: všetky ciele boli úspešne zasiahnuté

Belgicko, 21. apríl 2026 - Príbeh o drzých, zákerných, krutých a bezohľadných útokoch ruských dronov na európske mestá, ktoré pokojne…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

O čo im ide?

Už dlhšie si dávam otázku, o čo ide niektorým ľuďom, ktorí sa strmhlav, bez akejkoľvek predprípravy zapájajú do politiky. Táto…

21. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Presilovka v relácii Na telo, alebo keď moderátorka a oponentka hrajú v jednom tíme

V diskusnej relácii Na telo som mal opakovane pocit, že hrám, povedané hokejovou terminológiou, v oslabení – tentokrát to teda…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán plánuje ďalšiu asymetrickú bombardovaciu odpoveď, pocíti to tretina sveta

Irán, 21. apríl 2026 - Lehota prímeria s Iránom, ktoré vyhlásil Donald Trump, uplynie 22. apríla. Avšak po tom, čo…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Fotka, ktorá pobúrila nielen kresťanov. Netanjahu si sype popol na hlavu

Izraelská armáda vedie trestné vyšetrovanie po tom, čo bol vo južnom Libanone odfotografovaný vojak, ako kladivom rozbíja hlavu sochy Ježiša

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Musk obviňuje Sáncheza z „vlastizrady“

Elon Musk obvinil španielskeho premiéra Pedra Sáncheza z „vlastizrady“ v súvislosti s hromadnou legalizáciou migrantov bez dokladov, ktorú španielska vláda…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

(Ne)funkční systém…

Na válce v Perském zálivu vlastně není ani tak zajímavé, že Írán dokáže vzdorovat Spojeným státům. Přece jenom, je to…

21. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Magyar vyhlásil, že by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua

Predseda strany Tisa, ktorá zvíťazila v Maďarsku, Péter Magyar vyhlásil, že maďarské úrady by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najnebezpečnejšie zvieratá na svete: Ktoré zabíjajú najviac ľudí?

Najnebezpečnejšie zvieratá na svete často nie sú tie, ktorých sa bojíme najviac. Pravdou je, že najväčší zabijaci planéty sú často…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Od vojaka po vývojára: Ako nemecké jednotky testujú výrobu vlastných dronov

Počas cvičenia „Grand Quadriga 2026“ nemecká armáda demonštrovala premenu moderného vojenského konfliktu, v ktorom majú čoraz rozhodujúcejšiu úlohu drony, dáta…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump v komentári pre agentúru Bloomberg

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Prokuratúra informovala, že strelec, ktorý v Teotihuacáne zastrelil kanadskú turistiku a zranil ďalších 13 ľudí, nekonal spontánne a na útok sa pripravoval.

18:03

Armáda Izraela oznámila, že izraelský vojak, ktorý zničil sochu Ježiša Krista, a vojak, ktorý ho pri tom fotografoval, boli odsúdení na 30 dní vo väzení.

18:00

Zelenskyj spojil spustenie ropovodu „Družba“ s uvoľnením úveru EÚ pre Ukrajinu zo strany Maďarska.

„Ukrajina vykonala opravné práce na úseku ropovodu „Družba“, ktorý bol poškodený v dôsledku ruského útoku. Ropovod môže obnoviť prevádzku. Naši špecialisti zabezpečili základné podmienky pre obnovenie prevádzky potrubného systému a zariadení. S tým spájame uvoľnenie európskeho balíka podpory pre Ukrajinu, ktorý už schválila Európska rada,“ vyhlásil prezident.

Pripomíname, že Ukrajina dnes sľúbila Maďarsku, že už spustí dodávky ropy cez „Družbu“, ale zatiaľ o tom nikto neinformoval.

17:29

.

Hrozba pre bankový sektor. Horšia ako atómová bomba

USA, 20. apríl 2026 - Spoločnosť Anthropic vytvorila nový model umelej inteligencie s názvom Myths.   Pred týždňom sa v…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Estónsky minister reaguje na Zelenského: O príprave ruského útoku na Pobaltie nemáme informácie

Estónsky minister zahraničných vecí vyhlásil, že nemajú žiadne informácie o tom, že by sa Rusko pripravovalo na útok na pobaltské…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Procházka si sype popol na hlavu po prehre s Ulbergom a reaguje aj na posmešky

Český MMA zápasník Jiří Porcházka, ktorý nedávno znovu bojoval o titul v UFC, prelomil mlčanie a vyjadril sa ku krutej…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Je čas zatvoriť americké základne na Blízkom východe?

Takého hlasy sa zaznievajú nielen v arabských krajinách Blízkeho východu, ktorých americká vojenská prítomnosť nedokázala ochrániť pre spravodlivým hnevom Iránu…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bejrút bude rokovať s Izraelom sám za seba, delegáciu povedie bývalý veľvyslanec v USA Simon Karam

Libanonský prezident Joseph Aoun v pondelok uviedol, že plánované rokovania s Izraelom majú za cieľ ukončiť krviprelievanie a izraelskú okupáciu…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov