Podľa Mallochovej mienky by takzvaný „čistý“, či „ostrý“ brexit bol pre Veľkú Britániu najlepším variantom. Akonáhle Británia opustí spoločný trh a colnú úniu, bude môcť ignorovať „bruselskú byrokraciu“ a sama uzavrieť obchodnú dohodu. Malloch tiež vopred označil prípadné pokusy Bruselu zablokovať rozhovory medzi Londýnom a Washingtonom za absurdné.
V Bruseli však nevládne len strach zo zbližovania medzi Veľkou Britániou a USA, ale v ešte väčšej miere zo zbližovania USA a Ruska. Poslanec belgického parlamentu Aldo Carcassi v interview pre RT upozornil, že po zvolení Trumpa za prezidenta USA nastal vo svete čas zmien, pretože Trump otvorene ohlásil úmysel viesť dialóg s Ruskom.
Poslanec Carcassi navrhol v belgickom parlamente zrušenie sankcií proti Rusku a upozornil, že svojou sankčnou politikou voči Rusku sa EÚ dopúšťa historickej chyby, pretože riskuje, že sa ocitne „mimo paluby“: „Počas parlamentných debát som použil prirovnanie, v ktorom hovorím, že Európa so svojím kufríčkom ostane na staničnom nástupišti celkom sama. A bude sa len prizerať odchádzajúcemu vlaku, v ktorom budú sedieť Rusko a USA,“ povedal belgický poslanec Carcassi.
Na Slovensku zatiaľ stúpa nielen počet odporcov absurdných sankcií proti Rusku, ale aj počet odporcov ďalšieho používania cudzej meny euro a odporcov ďalšieho zotrvávania Slovenska v pozícii kolónie EÚ.
Vladimír Mohorita