Podľa neho by sa mali dodržiavať tri pravidlá merania teploty, aby výsledok bol čo najpresnejší.
Po prvé metóda merania teploty ruky nie je vždy účinná. Pri použití bezkontaktného teplomera je lepšie ho nasmerovať na čelo, povedal lekár.
Wenhong odporučil, aby nebola teplota meraná bezprostredne po jedle, výsledok môže byť o pol stupňa vyšší. Teplota by mala byť meraná najskôr hodinu a pol po jedle.
Okrem toho nie je nutné vykonávať meranie teploty po cvičení, pretože to tiež prispieva k zvýšeniu telesnej teploty, uzavrel odborník.
Bude na jeseň a v zime druhá vlna epidémie?
Epidémia sa v mnohých krajinách stále šíri. Za takýchto podmienok bude podľa odborníka v krajinách, kde je epidémia pod zlou kontrolou, ťažké kontrolovať celkový počet prípadov, najmä na jeseň a v zime.
Podľa odborníka sa však krajiny s rozvinutým systémom zdravotnej starostlivosti nemajú čoho báť.
Letná dovolenka
Pokiaľ ide o cestovanie do zahraničia, Wenhong odporučil, aby sa ľudia zdržali ciest do Latinskej Ameriky, južnej Ázie a Spojených štátov.
Podľa jeho názoru je situácia v niektorých európskych a východoázijských krajinách priaznivejšia.
Avšak podľa odborníka po návrate domov sa turistom odporúča dodržiavať 14-dňovú karanténu.
Pandémia covid-19
Úrady Číny 31. decembra 2019 informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu o prípadoch neznámej pneumónie vo Wu–chane v centrálnej časti krajiny (provincia Chu–pej). Odborníci zistili pôvodcu choroby, ktorým je nový typ koronavírusu. WHO uznala epidémiu za mimoriadnu situáciu medzinárodného významu a dala chorobe oficiálne označenie covid–19. 11. marca potom generálny riaditeľ WHO informoval o vyhlásení pandémie covid–19.
Podľa najnovších údajov už celosvetovo zistili viac ako 6,2 milióna prípadov a viac než 375 000 ľudí zomrelo. USA sú na prvom mieste v počte obetí a infikovaných.