KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

Okamura pre Extra plus: Naším cieľom je vymeniť ČSSD, ktorá dlhodobo presadzuje zákony proti vlastnému národu

Bratislava 22. decembra 2018 (HSP/Foto:tomio.cz)

 

Narodil sa 4. júla 1972 v Tokiu moravskej matke a japonsko-kórejskému otcovi. Striedavo žil v Českej republike a Japonsku. Vyštudoval strednú chemickú priemyslovku, po maturite odišiel na krátky čas do Tokia. Venoval sa práci v britskom rádiu BBC v Prahe, neskôr práci v treťom sektore a cestovnému ruchu, ktorý pre neho dodnes predstavuje stabilný príjem. Písaním článkov na sociálne a politické témy, ale aj o podnikaní a cestovnom ruchu, ako i vystupovaním v televízii sa postupne stal známym človekom v ČR. Pred desiatimi rokmi ho tisícky priaznivcov nabádali, aby vstúpil do politiky

Tomio Okamura

V tom čase mal 38 rokov a chodil po republike s tematickými besedami, o ktoré bol veľký záujem. To bol pre neho impulz na založenie hnutia s cieľom presadiť vlastenecký program s dôrazom na priamu slobodu a demokraciu, ktorý má napríklad Japonsko a Švajčiarsko. V roku 2011 zozbieral podpisy a ako nezávislý kandidoval do senátu, vyhral prvé aj druhé kolo a v roku 2012 sa stal prvým nezávislým senátorom v ČR. V tom čase mal založený blog na idnes.cz, ktorý bol najčítanejší v ČR a funguje dodnes. Momentálne je tretí najdôveryhodnejší politik v ČR. Jeho politické hnutie SPD, ktoré presadzuje rovnaké práva a povinnosti občanov, je horúcim kandidátom na vstup do vládnej koalície. Tomio Okamura.

 

 

Čo vás priviedlo do politiky?

Prvú skúsenosť s politikou som mal na základnej škole v trinástich rokoch. Vedenie školy si ma pozvalo na koberček a pýtali sa ma, prečo mám protisocialistické názory. Spočívali v otázkach, prečo sú zavreté hranice a prečo nemôžeme hovoriť, čo chceme. Vyhrážali sa mi, že napíšu list na strednú priemyselnú školu chemickú, na ktorú som sa hlásil, aby ma pre moje názory neprijali a že pôjdem na učilište. V tom čase si na pohovor pozvali aj mamičku, ktorá dohováranie prešla mlčaním. Potom mi povedala, že nemôžem v škole rozprávať o tom, čo si doma hovoríme. To ma ubezpečilo, že to robím správne. Už vtedy som zastával názory slobody a demokracie v systéme, ktorý demokratický nebol. Nakoniec ma na strednú školu vzali. Tam som zažil vyhrážky, že nedostanem povolenie vycestovať na letné prázdniny za rodinou do Japonska. Ako malý chlapec som sa stal terčom nátlaku a vydierania zo strany režimu. Nežná revolúcia prišla v čase, keď som mal sedemnásť. Moja škola bola dve ulice od Národní třídy, tak po ceste zo školy som išiel na demonštrácie, do ktorých som sa zapojil, pretože aktívnosť je mi prirodzená.

 

V roku 2013 ste založili politické hnutie Úsvit, dostali ste sa do Poslaneckej snemovne ČR, ale o dva roky neskôr ste čelili politickému puču, ktorého cieľom bolo odstaviť vás z politiky. Prečo?

Úsvit som založil veľmi rýchlo, pretože na jar 2013 vyhlásili predčasné voľby a na rozvoj strany som mal len niekoľko mesiacov. Na kandidátky som zozbieral doslova ľudí z ulice a v krajoch som ich ani nepoznal. Vo voľbách sme uspeli a dostal som takmer sedem percent, čo znamenalo viac ako 385-tisíc voličov. Zrazu sa z ľudí, ktorí mali plat tridsaťtisíc korún mesačne, stali poslanci parlamentu a ľudovo povedané, „hrablo“ im. Zmenili sa na arogantných ľudí, ktorí zabudli na sľuby voličom. Do strany sa dostali ľudia, lační iba po peniazoch a moci, tak ich zneužili rôzni zákulisní podnikateľskí hráči. Problém je môj program priamej demokracie. Keď som pred piatimi rokmi vstupoval do politiky, tak mi jeden bohatý miliardár poslal sms-ku, že ten môj program je skvelý, ale nikdy mi to nedovolí presadiť, pretože teraz mu stačí, aby sa dohovoril na svojom biznise s tromi predsedami koaličných strán a takto by sa museli pýtať ôsmich miliónov občanov v referende. Pochopil som, že ma čaká tvrdý boj za skutočnú demokraciu a slobodu, kde prestanú vládnuť zákulisní krstní otcovia a stranícke sekretariáty. Dôvod puču bol prostý – odstrániť Okamuru a dehonestovať ho tak, aby sa už nikdy nemohol vrátiť do politiky.

 

Nato vás začali obviňovať, že ste vytunelovali stranu Úsvit a zamestnali vás vlastnou obhajobou…

Zažil som kontroly z rôznych finančných inštitúcií, polícia prešetrovala všetky moje podnikateľské a súkromné finančné toky. Výsledok bol, že som nič neurobil a mne sa dodnes nikto neospravedlnil. Médiá proti mne viedli obrovskú, štvavú kampaň na čele s Českou televíziou a Českým rozhlasom. Nepoznám podvodnejšie médiá ako český rozhlas a televízia.

Tomio Okamura

Nakoniec ste zo strany odišli a ako vy hovoríte, šliapli ste na plyn a založili celoštátne hnutie Svoboda a Přímá demokracie (SPD) s Radimom Fialom so širokou regionálnou štruktúrou a značnou členskou základňou, čo vám prinieslo v parlamentných voľbách v roku 2017 viac ako desať percent a 22 mandátov v poslaneckej snemovni. Bolo to pre vás zadosťučinenie?

Ľudia v Úsvite zle odhadli moju povahu, ktorá je japonská, to znamená, že ja sa nedám. Puč urobili veľmi zavčasu a dali mi priestor takmer dva roky do ďalších volieb. Začali sme sa venovať štruktúram strany a za dva týždne sme mali dvetisíc členov. Skutočne sme mohli začať budovať veľké hnutie s dosahom na politiku v republike. Po roku sme išli ako neznáma strana do komunálnych volieb, za obrovskej cenzúry médií hlavného prúdu. Vďaka sociálnym sieťam sme uspeli v desiatich krajoch z trinástich. Následne boli parlamentné voľby. Nemali sme peniaze na kampaň a s Radimom Fialom sme sa svojím majetkom zaručili banke za úver. Nič zlé som neurobil a médiá ma štvali ako zver, mali sme 1,5 percenta preferencií, ľudia si na ulici predo mnou odpľúvali, lebo novinári ma celé týždne umelo špinili svojimi lžami. Pravda sa nakoniec ukázala – že som nepochybil. Odpoveď Okamuru na nenávisť a lži je japonská: ešte viac zvýšiť nasadenie, koncentrovať sa na prácu a presadenie cieľov. Spomínam si úplne presne na ten pocit, keď som videl výsledok volieb. Nevnímal som to ako zadosťučinenie. Mal som plnú hlavu práce, ktorá nás čakala – nový poslanecký klub, presadzovanie programu, politické rokovania, odolávať politickému a mediálnemu zákulisnému boju. Mal som vnútornú radosť, ale od prvej noci som plánoval ďalšie kroky na najbližšie štyri roky.

 

Povolebná situácia a matematika naznačovali, že by ste sa mohli stať súčasťou vládnej koalície, no médiá v ČR spustili mediálnu hystériu a ostali ste v opozícii…

Novinári platení z fondov Georgea Sorosa samozrejme vymysleli antikampaň. Hystériu spustila internetová televízia DVTV, platená z peňazí Zděnka Bakalu, ktorý vytuneloval OKD a pre istotu žije vo Švajčiarsku. V ČR vlastní štyri médiá: Aktuálně.cz, týždenník Respekt, Hospodárske noviny a DVTV. Novinárka Daniela Drtinová, členka správnej rady Nadácie otvorenej spoločnosti ČR, ktorá sa vôbec netají, že majú peniaze od Georgea Sorosa, rozbehla umelú kauzu, ku ktorej sa pridali ďalšie probruselské médiá, že Okamura spochybňuje holokaust. Vytvorili kauzu, ktorú živili dva mesiace, pretože dva mesiace sa ma snažili odvolať z postu podpredsedu českého parlamentu. Ak im ide o ich vec, pracujú sofistikovane. Občiansky aktivista podá trestné oznámenie a ihneď sú pripravené médiá, ktoré to zverejnia na titulnej strane, aby človeka pošpinili.

 

Politická situácia v ČR naberá na obrátkach a hrozí pád vlády. Viete si predstaviť, ak Miloš Zeman opätovne poverí Andreja Babiša zostavením nového kabinetu, vstúpiť do vlády namiesto ČSSD?

Predstaviť si to dokážeme, pretože naša strana má trinásťtisíc členov a disponuje množstvom vysokoškolsky vzdelaných ľudí. Máme však principiálne zásady – presadenie programu SPD, nepolitikárčenie, nerobiť mediálne štvanice, byť pozitívny a konštruktívny na prospech občanov ČR. Chceme presadiť program, ale zároveň nechceme byť vo vláde s trestne stíhaným premiérom. Andrej Babiš na jar tohto roka rokoval s SPD o vstupe do vlády a už vtedy sme odporučili hnutiu ANO zostaviť vládu z odborníkov. Matematika je dnes úplne jasná. ANO má 88 poslancov a SPD 22, to znamená, že vládnej väčšine chýba jeden hlas. V prvom rade je potrebné, aby sa verejnosť dozvedela, či je Andrej Babiš vinný alebo nevinný. Táto kauza už obťažuje nielen občanov, ale aj samotného Babiša, preto by to polícia mala čo najskôr vyšetriť. Máme pred sebou ešte tri roky do volieb, preto je na zváženie, či bude krajina stagnovať, alebo pôjde dopredu. Naším cieľom je vymeniť ČSSD, ktorá dlhodobo presadzuje zákony proti vlastnému národu. Budeme hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde ČR. Ak Miloš Zeman povedal, že dá tretiu šancu Andrejovi Babišovi, tak to nebude inak, pretože on svoje názory nemení.

Tomio Okamura

 

Proti Babišovi, Zemanovi a Okamurovi novinári systematicky vedú kampaň a demonštrácie nesú, podobne ako na Slovensku, názov Za slušné Česko. Nemáte pocit, že ide o koordináciu zo zahraničia?

Pochopiteľne, že je to koordinované. Na demonštrácie vyzývajú subjekty, ktoré majú aj na svojich internetových stránkach napísané, že sú financované zo zahraničia z fondov Georgea Sorosa a z Nórskych fondov, ale už nik nepíše, odkiaľ sú financované Nórske fondy. Preto presadzujeme zákon, aby všetky politické mimovládne organizácie, ktoré majú ročný príjem vyšší ako pol milióna korún zo zahraničia, museli samy seba označiť za organizáciu financovanú zo zahraničia. Každý občan bude vidieť, odkiaľ fúka vietor. Je to úplne legálne a férové. Cieľom je zastaviť neprehľadné financovanie akýchkoľvek politických neziskových organizácií, ktoré presadzujú EÚ, pozitívnu diskrimináciu, genderovú politiku alebo realizáciu prednášok o islame na českých školách. Nechceme zároveň zrušiť ich financovanie z verejných prostriedkov. Presadzujeme slobodu, ale sme proti, aby robili politiku za verejné peniaze. Ak ju chcú vykonávať, nech si založia politický subjekt.

 

V slovenskom parlamente sa opoziční poslanci pokúšali presadiť podobný zákon, no neúspešne. Predpokladáte, že SPD to v ČR presadí?

Berieme si príklad z USA, Izraela, Ruska, ale aj Maďarska. Rokovali sme o tom, ale zatiaľ nemáme podporu pre tento zákon, pretože Andrej Babiš, tak ako vždy, sa bojí. Verím, že rokovaniami dospejeme k pozitívnemu záveru.

 

Medzi hlavné programové ciele SPD patrí zmena politického systému na priamu demokraciu, osobná a hmotná zodpovednosť politikov za svoje rozhodnutia, presadzujete právo a spravodlivosť, žiadate, aby štát slúžil občanom. Hovoríte aj o tom, že nechcete byť provinciou EÚ, máte záujem rozvíjať a brániť suverénnu ČR. Ide o body, ktoré sú v prospech občanov ČR, no médiá aj politickí oponenti vás označujú za extrémistov. Aký majú na to dôvod?

Pre súčasné vládnuce elity je extrémista ten, kto chce zmenu smerujúcu ku skutočnej demokracii, konkrétne napríklad zákon o referende. Našich viac ako pol milióna voličov, pretože sú inteligentní, si uvedomilo, že slovo fašizmus a referendum je v priamom rozpore. Okamura nemôže byť nikdy fašistom, keď chce zákon o referende. Naopak, eurofašisti, neofašisti, neomarxisti sú tí, ktorí to odmietajú. Čo je zlé na tom, keď poviem, že majiteľmi Zeme sú občania a nie vybraná elita? V 130-miliónovom Japonsku majú takmer totožný vládny program s naším v SPD a je demokratický, len v ČR sa médiám a tretiemu sektoru nepozdáva. Čo je extrémistické na presadzovaní vlastenectva a národných záujmov?

 

Podľa posledného prieskumu ste tretím najdôveryhodnejším politikom v ČR. Čomu pripisujete úspech?

Ďakujem ľuďom, ktorí mi veria. Mrzí ma, že sa mi nepodarilo ešte viac presvedčiť ľudí o potrebnosti priamej demokracie. Mnoho ľudí podľahlo mediálnym nálepkám. Nikomu neželám, aby sa niekedy dostali do pazúrov českých novinárov. Vymyslia si klamstvá a všetkými spôsobmi sa vás snažia zničiť v priamom prenose. Dokážu vás pošpiniť na celý život. Existuje mnoho slušných redaktorov, ale značná časť novinárov sú krysy a ľudské hyeny. Roky sa snažím o prijatie mediálneho zákona podľa vzoru Veľkej Británie, aby sa za preukázané klamstvá dávali vydavateľom likvidačné pokuty. Každý človek má právo na ľudskú dôstojnosť a novinár tu nie je nadčlovek. Bezprecedentne klamú bez akéhokoľvek postihu.

Tomio Okamura

Novinári sú predsa na výplatnej listine svojho vydavateľa a plnia úlohy zadávateľa. Ako to chcete zmeniť? Zákon o likvidačných pokutách nevyrieši základný problém, že médiá majú objektívne informovať…

Zákon je veľmi ťažké presadiť, pretože okrem SPD sa všetci boja. Andrej Babiš, ktorý má sám mediálne impérium, sa tohto zákona obáva naivne si mysliac, že keď nebude za mediálny zákon, novinári ho budú šetriť. Je na veľkom omyle, pretože médiá sú na neho už pripravené. V ich očiach už nikdy nebude najlepší a len prvý, on v politike svojimi percentami dosiahol strop. Vedie sizyfovský boj a už by si mohol konečne uvedomiť, že tak ako bojujú médiá so mnou, budú aj proti nemu. Nehovorím, že je svätec, nepoznám ho, ale mám mediálnu skúsenosť. Mediálny svet je neuveriteľný a veľmi ťažko sa s ním bojuje. Vo februári tohto roka sme však dali voľnú ruku našej advokátskej kancelárii, že ktokoľvek z novinárov o našej strane a predstaviteľoch napíše ako o rasistických, xenofóbnych, fašistických, extrémistických, okamžite to dáme na súd. Musím povedať, že toto opatrenie začína byť účinné. Naša strana získala za volebný výsledok dvesto miliónov korún, čiže s novinármi sa môžeme súdiť až po ústavný súd. Redakcie nech si pripravia peniaze, SPD má čas. Bežná prax Českej televízie a iných médií je nahrávanie bez vedomia respondenta, pritom nerešpektujú svoj vlastný kódex. Redaktori sa ma drzo opýtajú, že vy posielate na nás právnikov? Odpovedal som nie, ja nemám čas venovať sa takej žumpe. Naša advokátska kancelária má voľnú ruku, tak sa obráťte na nich. Začínajú sa prvé súdne pojednávania za klamstvá, ktoré publikovali.

 

Nevôľa voči vašej strane súvisí zrejme s vašimi jasnými postojmi k migrantom, ale aj s presadzovaním zákona o zákaze propagácie islamskej ideológie, či podľa vzoru Rakúska, Dánska, Belgicka a Francúzska o zákaze islamského zahaľovania?

Tretí sektor chce porušovanie zákonov na rozdiel od SPD, ktorá má jasný postoj k ich dodržiavaniu. V súvislosti s migráciou jednoznačne platí Dublinský protokol, ktorý hovorí, že akýkoľvek migrant má v prvej bezpečnej krajine požiadať o azyl na zastupiteľskom úrade príslušného štátu. A práve toto bolo celý čas flagrantne porušované. Bezpečné krajiny sú Maroko, Turecko, Grécko, Macedónsko, Srbsko, Čierna hora, kde mohli požiadať o registráciu. Neurobili tak a systematicky porušovali zákon. A práve za upozornenie na nedodržiavanie zákona o nelegálnej migrácii ma médiá označili za xenofóba a rasistu.

 

Patríte medzi kritikov európskeho „establišmentu“, pretože ten je odtrhnutý od reality. EÚ sa už dávno odklonila od svojej podstaty a potláča národné štáty. Z akého dôvodu sa jej predstavitelia takto správajú?

Neviem prečo, ale vidím výsledky ich konania, ktoré sú v rozpore so záujmami jednotlivých národov. Vždy sa v histórii sveta objavil niekto s diktátorskými sklonmi, kto mal mocenské chúťky ovládať čo najviac národov a štátov. V Európe sme zažili Rímsku ríšu, Napoleona, Hitlera, bývalý Sovietsky zväz a jeho východný blok, dnes EÚ. Mocenské vplyvy sa vždy skončili rovnako. Čím viac rozširovali impérium, tým viac sa nastoľovali požiadavky jednotlivých národov. V minulosti sa to vždy skončilo vojnou a obrovským množstvom mŕtvych ľudí. V druhej polovici 20. storočia sa to skončilo rozpadom – je to prípad bývalého Sovietskeho zväzu a východného bloku. Navyše tu išlo o špecifikum, ktoré bolo zložené zo slovanských štátov, kde bol predpoklad jazykovej príbuznosti a kultúrnej histórie. Napriek tomu to nefungovalo. A to aj keď ZSSR nikdy nepristúpil k diktátu, kto bude na našom území žiť (migrácia), aké zakrivenie má mať banán či uhorka, koľkými litrami vody máme splachovať toaletu, akými žiarovkami máme svietiť, čo na území svojho štátu môžeme alebo nemôžeme pestovať. Tak ďaleko z ekonomického diktátu bývalý blok nedošiel. A aj tak sa rozpadol. Je nepochopiteľné, že ľudia nevidia spojitosť z minulosťou. Súštátie takých rôznych národov, ktoré sú v EÚ, teda pod jednostranným diktátom z Bruselu, nemôže kompatibilne fungovať. Otázka je, kedy a za akých obetí sa EÚ rozpadne.

 

Predpokladáte štiepenie EÚ, nielen v súvislosti s brexitom, ale aj so situáciou v Taliansku, ktoré čelí nevídanému prílevu migrantov?

Pre EÚ je vystúpenie Veľkej Británie z nej obrovskou ranou. Verím, že sa začína rozpad EÚ. Vlastenecké strany v jednotlivých štátoch EÚ, či už ide o Taliansko, Francúzsko, Maďarsko, Poľsko, Českú republiku alebo Rakúsko, začínajú silnieť. Pre EÚ to už prestáva byť sranda, pretože nie je udržateľná v tomto stave. Prekvapuje ma, že SR nemá v parlamente vlasteneckú stranu ani politika, ktorý by presadzoval záujmy Slovákov. Nedávno ma zarazil Andrej Danko, ktorý neháji národné myšlienky. Ani v Nemecku nenachádzame stranu, ktorá by sa s nami stotožňovala. Nemcom totiž vyhovuje takáto situácia, pretože oni opätovne riadia Európu a za nič nenesú zodpovednosť. EÚ nie je reformovateľná. Nikdy sa to nepodarí, pretože každý, kto bol aspoň raz v EP v Štrasburgu, pochopí, že to nie je možné. Ľudia si jazykovo nerozumejú, tak ako sa môžu dohodnúť pri riešení zásadných záležitostí? Naša frakcia parlamentných vlasteneckých strán presadzuje iný spôsob európskej spolupráce. Sme za čo najužšiu spoluprácu suverénnych a slobodných európskych krajín. Chceme, aby bol zachovaný voľný pohyb občanov EÚ, voľný pohyb peňazí, tovaru a služieb. Ostatné záležitosti by si národné štáty mali spravovať samostatne prostredníctvom bilaterálnych dohôd s jednotlivými krajinami Európy bez diktátu a regulácie Bruselu. Urobíme všetko pre to, aby sme uspeli vo voľbách do EP, pretože to je to miesto, kde môžeme zmeniť zloženie Európskej komisie, zásadne ovplyvniť politiku Európy na ďalších päť rokov a presadiť zmeny demokratickým spôsobom. Boj, ktorý nás čaká, bude náročný, pretože náš súper je na úplne inej ekonomickej úrovni, ako sme my. Je to súboj s nadnárodnými korporáciami, ktorým ide o moc a peniaze, a tie si budú chcieť udržať za každú cenu.

 

EÚ čoraz častejšie nanucuje národným parlamentom prijímanie právnych noriem v neprospech jednotlivých členských štátov. Ako sa dá vzoprieť diktátu Bruselu?

Jediná možnosť je uspieť vo voľbách do EP. Na konci mája 2019 budú európske voľby a máme pol roka na to, aby sme zabojovali o razantnú zmenu v EP. Naša európska frakcia na čele s Matteom Salvinim a Marine Le Penovou má ambíciu získať viac ako sto europoslancov, čo nie je nereálne, a vytvoríme jednotnú vlasteneckú frakciu. Juncker a Merkelová stratili súdnosť, sú bezdetní, preto im chýba pud sebazáchovy, je im jedno, čo tu zanechajú. Poslednou možnosťou by bolo referendum o vystúpení ČR z EÚ. Ak bolo v roku 2003 referendum o vstupe ČR do EÚ, tak je referendum o vystúpení absolútne legitímne.

 

Pred pár dňami ste sa v Sofii zúčastnili na rokovaní vašej frakcie partnerských vlasteneckých parlamentných strán spolu s Matteom Salvinim, H. Ch. Strachem, Geertom Wildersom a Marine Le Penovou. Čo bolo témou stretnutia?

Pripravovali sme stratégiu a témy, s ktorými pôjdeme do volieb do Európskeho parlamentu jednotne. Mali by sme mať spoločné vizuály, centrálne myšlienky a vzájomnú podporu jednotlivých lídrov počas volebnej kampane. Súčasná EÚ musí skončiť.

Tomio Okamura a Marine Le Penová

EÚ zaviedla pred istým časom sankcie proti Ruskej federácii. V mnohých krajinách to predstavuje ekonomický výpadok. Rozhodla EÚ správne?

SPD nesúhlasí so sankciami proti Rusku. Presadzujeme s krajinami sveta politiku spolupráce a rokovaní, nie konfrontácie za každú cenu. Upozorňovali sme, že sankcie v konečnom dôsledku ekonomiku RF posilnia, pretože sa obrátia na iné lukratívne trhy. ČR potrebuje Rusko ako ekonomického partnera. Vyvážali sme k nim techniku, ale aj potraviny, spolupráca bola obojstranne výhodná. Vladimir Putin sa pre sankcie zameral na iné a najväčšie trhy. Nadviazal na spoluprácu s doterajšími nepriateľmi – s Čínou a Tureckom. Vybral si krajiny s veľkým počtom obyvateľov – Egypt, Brazíliu a Indiu. Prehĺbil spoluprácu s najľudnatejšími krajinami sveta na ekonomickej báze. Rusko oprášilo svoj priemysel, podporilo  poľnohospodárstvo a stalo sa sebestačným. Krajiny EÚ vrátane ČR začali sankcie obchádzať a stavajú svoje fabriky na území RF. Čo bolo teda cieľom? Oslabenie RF? Nie, Rusko posilnilo svoje pozície. Namiesto toho, aby EÚ bola rozumná, tak si dala za cieľ hľadať nepriateľa, a tým je Rusko. Paradox je, že EÚ a NATO, keď sa začala migračná vlna, nenamierili svoje sily na ochranu južnej hranice pred nelegálnou moslimskou inváziou, ale vyslali vojská NATO do pobaltských štátov, lebo nepriateľom je vraj Rusko.

 

Tretí sektor pôsobiaci na území ČR, ale aj médiá často kritizujú Miloša Zemana za jeho postoj k Ruskej federácii a Vladimirovi Putinovi. Máte pocit, že Rusko a Putin ohrozujú svet?

Je to mediálne klamstvo. S Vladimirom Putinom sa stretol Donald Trump, Emmanuel Macron, Angela Merkelová, tak prečo by sa s ním nemohol stretnúť Miloš Zeman? Oni môžu a náš prezident nie? Jediným riešením, ako postupovať aj voči nepriateľovi, je rokovať s ním. V inom prípade nastupuje priama konfrontácia. Myslím, že máme iné hrozby ako Rusko. Tou je moslimská invázia do Európy. Západné mocnosti by mali vysvetliť bombardovanie Sýrie. Bez mandátu OSN a NATO začali britské a francúzske lietadlá bombardovať suverénne územie Sýrie. Nik to nevysvetlil ani neodsúdil. Naopak, legitímne tam bola pozvaná ruská armáda legitímne zvolenou vládou. Bašár Asad bol zvolený v priamej voľbe, je teda legitímnym prezidentom. Nevšimol som si za posledné roky, že by armáda RF zaútočila niekde v zahraničí. Naopak, USA to robia opakovane. Výsledkom je absolútny rozvrat a chaos v Iraku, Sýrii, Líbyi. Pod rúškom demokracie a porazenia diktátora vyvolali nestabilitu a tisícky nevinných mŕtvych. Tieto agresívne americké akcie spôsobili obrovský nárast nenávisti moslimského sveta voči kresťanskej Európe. S islamistami nedosiahnete dohodu, pretože majú svoju hlavu. Kým žili po svojom, bol pokoj, keď sa začal do toho miešať Západ, výsledkom je migračná vlna. Kladiem si legitímnu otázku, čo bolo cieľom Američanov, čo v skutočnosti v Sýrii vyriešili? Museli prísť ruské vojská, aby nastolili mier v Sýrii.

 

Správne ste povedali, že výsledkom konfliktov na Blízkom východe je rozsiahla migrácia. Je možné ju ešte zastaviť?

Áno. Čo sa týka Českej republiky, tak stačí, aby sa SPD stala súčasťou vládnej koalície, aby vo Francúzsku Marine Le Penová bola súčasťou vlády alebo prezidentkou. V Rakúsku sa do vlády dostalo FPÖ a prišli zmeny, v Taliansku v priebehu mesiaca urobil poriadok Matteo Salvini. Musia začať vyhrávať vlastenecké strany a migráciu sa podarí zastaviť. Zmena môže byť okamžitá.

 

Kto ponesie zodpovednosť za dianie v Európe v súvislosti s obrovským prílevom nelegálnych migrantov?

Bohužiaľ nikto. Legálny spôsob je len zmena pomerov v EP a na úrovniach národných vlád a následné branie na zodpovednosť ľudí, ktorí tomu slúžili. Junckerovi sa mimoriadne páči, že má moc a nemá pud sebazáchovy, veď EK riadi opilec a bezdetný človek. Pred pár dňami sa česká komisárka Jourová preriekla, keď povedala, že ona nevie, kto vlastne predkladá návrhy na EK. Vždy to vraj prinesie Juncker. V štandardnej demokracii predsa vieme, kto nosí návrhy do vlády. EÚ je pozoruhodný svet.

 

Pred štyrmi mesiacmi sme boli svedkami stretnutia Putin – Trump. Myslíte si, že sa týmto stretnutím skončila pomyselná druhá studená vojna?

Bol som prvý politik v ČR, ktorý už rok a pol pred americkými voľbami verejne podporil Donalda Trumpa. Dôležité je, že spolu komunikujú. Akákoľvek konfrontácia veľmocí by pre ČR a SR vzhľadom na veľkosť krajín nebola vhodná. Je potrebné, aby lídri veľmocí medzi sebou hovorili čo najčastejšie, nech sa skamarátia. Taktiež je potrebné komunikovať s Čínou.

 

Z hľadiska geopolitiky je svet v mimoriadnom pohybe. Aký predpokladáte ďalší vývoj z hľadiska bezpečnosti v najbližších rokoch?

Záleží na tom, aký bude vývoj na politickej scéne, pretože ak budú pri moci v Európe vlastenecké strany našej frakcie, ktoré chcú rokovať s USA, Ruskom a Čínou, tak je priestor na konštruktívny dialóg a zabezpečenie stability. Európa musí začať hájiť národné záujmy jednotlivých štátov, odstrániť diktát Bruselu, aby politici opätovne začali vnímať realitu a počúvali požiadavky svojich národov.

Lenka Mayerová

 

(Rozhovor Lenky Mayerovej s Tomiom Okamurom vyšiel v mesačníku Extra plus, www.extraplus.sk)

 

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Merkelová: Spoľahlivé informácie v médiách o pandémii koronavírusu sú základom

Berlín 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Hayoung Jeon)   Šírenie spoľahlivých informácií počas pandémie nového koronavírusu je obzvlášť dôležité a médiá majú v tomto ohľade obrovskú zodpovednosť, vyhlásila v utorok v Berlíne nemecká kancelárka Angela Merkelová Politička mala príhovor na začiatku série konferencií na tému mediálna politika Európskej únie v oblasti digitálnych…

Letanovská a Šuteková zložili sľub a ujali sa poslaneckého mandátu

Bratislava 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Andrea Letanovská a Miriam Šuteková (obe Za ľudí) zložili v utorok ústavou predpísaný sľub a ujali sa poslaneckého mandátu. Poslankyňami sa stali po tom, ako Vladimír Ledecký a Marek Antal (obaja Za ľudí) odišli z parlamentu Stali sa štátnymi tajomníkmi na novozriadenom Ministerstve…

Predložiť nové stavebné predpisy poslancom do októbra je ambiciózny termín, priznáva Doležal

Bratislava 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Pripraviť nové stavebné predpisy a predložiť ich do Národnej rady SR do októbra tohto roka považuje minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant hnutia Sme rodina) za ambiciózny termín Pri príprave návrhov nových zákonov o územnom plánovaní a výstavbe, ktoré majú nahradiť…

Počet obetí záplav v Japonsku stúpol na 55

Tokio 7. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/Kyodo News-Koji Harada)   Počet obetí záplav na juhu Japonska stúpol na 55. Nezvestných je približne tucet osôb. Záchranári potvrdili, že 49 mŕtvych našli v prefektúre Kumamoto. V inej prefektúre objavili telo osemdesiatničky, ktorá zomrela v zaplavenom dome Úrady vyzvali na evakuáciu troch miliónov obyvateľov ostrova…

Je to definitívne. Trumpova administratíva upovedomila Kongres o vystúpení z WHO

Washington 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)   Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa upovedomila Kongres, že Spojené štáty oficiálne vystupujú zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), informovala spravodajská stanica CNN s odvolaním sa na utorkové vyhlásenie demokratického senátora Roberta Menendeza "Kongres dostal oznámenie, že POTUS (prezident) oficiálne vystupuje z WHO uprostred pandémie,"…

O opatreniach na pomoc podnikateľskému prostrediu budú poslanci rokovať v skrátenom legislatívnom konaní

Bratislava  7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   O balíčku opatrení na pomoc podnikateľskému prostrediu budú poslanci rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Tento návrh podporilo v utorok 82 poslancov, zdržali sa traja zákonodarcovia, proti bolo deväť. Cieľom "lex korona" je podľa Ministerstva hospodárstva SR podpora podnikateľského sektora v čase útlmu spôsobeného…

Český bezdomovec dostal za krádež piatich žemlí rok a pol väzenia

Brno 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andre Penner)   Mladý bezdomovec dostal v utorok na súde v moravskom meste Brno trest rok a pol väzenia so zvýšeným stupňom stráženia za to, že v čase núdzového stavu v Česku ukradol päť žemlí Aj za drobné krádeže z obdobia núdzového stavu počas pandémie nového…

Mnohí pacienti musia počítať s obmedzenou dostupnosťou plánovaných vyšetrení, upozorňuje prezidentka AOPP

Bratislava 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Mnohí pacienti musia počítať s obmedzenou dostupnosťou plánovaných vyšetrení. Pre agentúru SITA to uviedla prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) Mária Lévyová. Ako konštatovala, plánované vyšetrenia a výkony u špecialistov sa niekedy posúvajú aj o viac ako dva mesiace. Ako vyplýva z…

Fico kritizuje Kažimíra za obrat pri bankovom odvode

Bratislava 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel, Ľudovít Vaniher)   Strana Smer-SD odmieta argumentáciu centrálnej banky aj jej exministra financií Petra Kažimíra, ktorí privítali dohodu vlády na zrušení bankového odvodu. Predseda strany Robert Fico totiž tvrdí, že banky na dohode s vládou zarobili, napriek avizovanému zrušeniu bankového odvodu pokračujú vo zvyšovaní…

Nemecko kritizuje migračnú politiku EÚ

Brusel 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Lehtikuva-Jussi Nukari)   Je "hanebné", že Európska únia ani päť rokov po migračnej kríze ešte stále nenašla riešenie, ako sa postarať o žiadateľov o azyl. Vyhlásil to v utorok nemecký minister vnútra Horst Seehofer, ktorého krajina sa 1. júla ujala polročného predsedníctva v Rade EÚ. Informovala…

Mazurek by mal mandátovému výboru vysvetľovať status o tragédii vo Vrútkach. Podľa Benčíka porušil poslanecký sľub

Bratislava 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Mazurek (ĽSNS) by mal na jesennom zasadnutí parlamentného mandátového a imunitného výboru vysvetľovať svoj status týkajúci sa útoku vo Vrútkach TASR to povedala predsedníčka výboru Anna Andrejuvová (OĽaNO) s tým, že Mazureka pozvú na výbor. Na Mazureka totiž…

Etická komisia voči Trnkovi konštatovala porušenie prokurátorskej etiky

Banská Bystrica 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Etická komisia prokuratúry, ktorá v utorok v Banskej Bystrici prerokovala žiadosť disciplinárnej komisie Generálnej prokuratúry (GP) SR v konaní voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi, prijala na zasadnutí jednohlasné stanovisko Konštatovala porušenie pravidiel prokurátorskej etiky spočívajúce v porušení dôveryhodnosti a dôstojnosti prokurátora,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Problematická mRNA vakcína proti COVID-19 medzi favoritmi s katastrofickou klinickou skúškou

Vakcína americkej firmy Moderna, ktorú propaguje hlavný americký epidemiológ Dr Anthony Fauci, a ktorú financuje Bill Gates je postavená na mRNA technológii. Tento tandém tlačí na urýchlenie klinických skúšok a promptnú distribúciu obyvateľstvu napriek problematickej bezpečnosti tejto vakcíny. Dr Fauci dokonca ustúpil od jej testovania na fretkách a primátoch (pričom…

Strana Smer je v koncoch

Väčšina voličov Smeru je dozaista zhrozená prebiehajúcim rozpadom či skôr zánikom niekdajšieho hegemóna našej politickej scény. Ako mnohí, i ja som podľahol ľúbivým heslám o sociálnej spravodlivosti, štátnej svojbytnosti, boji proti globalizačným tendenciám. A počas kraľovania sociálnych demokratov sa nám tu, popri mnohým nesporným pozitívam, začal rozmáhať klientelizmus obrovských rozmerov.…

List z Gambáčikova č. 11

Vážený pán najdúhovejší premiér, Black lives matter. Takéto heslo sa Igorku šíri po svete ako pandémia z Pandorinej skrinky. Vraj to znamená, že na čiernych životoch záleží. A vraj to je aj nejaká organizácia, ktorá sa takisto volá čo píšu na onom wikipédovskom internete. A vraj existuje už od roku 2013. A predstav si…

Ževraj pohlavne zneužívam pacientky

V našej spoločnosti už musí byť niečo celkom choré keď je možné takto zaútočiť na lekára, ktorý sa ničoho zlého nedopustil iba riadne vykonával svoje lekárske povolanie a neublížil, naopak pomohol mnohým pacientom. Áno v moslimských krajinách, kde menejcennosť žien oproti mužom je zakotvená v zákone, sa na majetok muža, na ženu,…

Moc a peniaze

Motto:  „Slobodný človek túži po slobode, otrok po vlastných otrokoch.“     Pod posledným článkom sa objavila celkom obsiahla polemika. Chcel by som k tomu niečo povedať. Ak chceme realizovať systémové zmeny v spoločnosti, rozhodne to nebude možné prostredníctvom politických strán. Toto by si mali všetci občania

Najvyšší čas ponúknuť poctivú nacionalistickú stranu

Slovensko znovu zaspalo dobu. A uniká mu svetový trend nástupu nacionalizmu a odmietania ultraliberálneho globalizmu. O čo išlo v parlamentných voľbách? Išlo v nich o racionálne videnie reality a možností radikálnej zmeny zastavením trendu nástupu progresívno-liberálneho teroru, teda mikro-menšinového terorizmu. Išlo v nich o návrat drvivo-väčšinovej normálnosti, teda o návrat demokracie. Išlo o návrat podstaty demokracie, ktorá je reprezentáciou…

TopDesat

V Škandinávii zachytili záhadný radiačný oblak, pochádza z Ruskej atómky?

0

Podľa holandskej zdravotníckej agentúry sa v atmosfére nad severnou Európou zvýšila úroveň rádioaktivity. Oblak môže pochádzať z jadrovej elektrárne v Rusku. Naznačujú tieto analyzované údaje nejaké poškodenie jadrovej elektrárne? Je tento oblak predzvesťou nejakej katastrofy? Ruský prevádzkovateľ jadrovej energie Rosenergoatom však podľa ruskej tlačovej agentúry TASS uviedol, že problémy týkajúce sa zariadení v Kola a Leningrade odmieta.…

Ľudské telo - šokujúce fakty, o ktorých si nevedel

0

Sila nášho tela je skutočne neuveriteľná - napríklad ľudské kosti sú silnejšie ako oceľ a naša žalúdočná kyselina môže rozpustiť kov! A to nie je všetko, naše telo má toľko úžasných schopností, ktoré môžeš s nami dnes objaviť.

Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

0

Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

Prvá veľká záhada - Adam a Eva (1.časť)

0

Mýtus alebo skutočnosť. Podľa viacerých tradícií boli Adam a Eva prarodičia ľudstva. Ich príbeh sa však v priebehu storočí snažilo spochybniť viacero teórií a hypotéz. Začíname prvou časťou článku o Prvej veľkej záhade – Adam a Eva. Pred 200 000 rokmi, niekde na juhu Afriky, sa z obyvateľstva lovcov a zberačov zrodilo moderné ľudstvo. Podľa odborníkov na genetiku…

Umelec vytvára šialene realistické balónové sochy!

0

Možno si už zažil oslavu či párty, na ktorej sa klaun pokúšal z dlhých balónov vytvárať rôzne sochy a nakoniec výsledok vyzeral, ako pes krížený s mačkou. Masayoshi Matsumoto je umelec, ktorý žije v Japonsku a ktorý pomocou bežných balónikov a vytvára neuveriteľné realistické sochy. Ich skutočnosť je taká prekvapivá, že budeš…

Bol Leonardo da Vinci obdarovaný rýchlym okom, a tak zachytil úsmev Mony Lisy?

0

Známy renesančný umelec Leonardo da Vinci mohol byť požehnaný rovnakým syndrómom rýchleho oka, aký majú najlepší tenisoví a baseballoví hráči. V Leonardovom prípade táto "super-vízia" mohla znamenať, že dokázal vidieť a zároveň zaznamenať prchavé momenty vo svojich obrazoch - napríklad aj záhadný úsmev Mony Lisy. Táto schopnosť vidieť detaily aj v…

Vo svete IT

Sezóna komárov začína, tak prečo sa nevybaviť vynikajúcim gadgetom od Xiaomi, proti ktorému nemajú žiadnu šancu?

0

Dlhé letné večery prinášajú so sebou nie len pôžitok z dlhotrvajúceho slnečného svetla a tepla, ale aj niekoľko nedostatkov, pričom zrejme najväčším je otravný lietajúci hmyz. Sedenie na terase, či v altánku, poprípade spánok s otvoreným oknom nemusí byť za každých okolností súboj s komármi. S touto elektrickou plácačkou na…

Volkswagen oznamuje, že začal s transformáciou ďalšieho závodu z výroby konvenčných vozidiel na elektromobily

0

Volkswagen to s elektromobilitov myslí skutočne vážne. Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o tom, že spoločnosť pretvára továreň v meste Zwickau z výroby konvenčných motorových automobilov na výrobu plne elektrických vozidiel. Podľa odhadov spoločnosti, ročne by mohli v závode vyprodukovať približne 330-tisíc elektromobilov. Mimochodom, závod sa rozprestiera na…

Dôjde k prepojeniu Messengeru a WhatsAppu? Facebook nad tým musí aktívne rozmýšľať

0

Nie je žiadnym tajomstvom, že Facebook uvažuje o prepájaní existujúcich platforiem, ktoré vlastní. Vzhľadom na to, že sa o tom už hovorí vcelku dlhú dobu, tak mnohým z nás to už pripomína skôr nekonečný príbeh, ako niečo, na čom spoločnosť reálne aj pracuje. Najnovšie zistenia analytikov z  WABetainfo odhaľujú, že…

Xiaomi predstavuje smartfón Poco M2 Pro. Bohužiaľ, od vlajkovej lode ho delí až príliš veľa kompromisov

0

Xiaomi prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Poco predstavuje model smartfónu M2 Pro. Nepôjde však o vlajkovú loď, ale o smartfón z kategórie strednej triedy. Okrem iného ide v podstata o prezlečený smartfón Redmi Note 9 Pro, ktorý sa už dlhšiu dobu predáva na globálnom trhu. Ako sme v úvode naznačili, zariadenie…

Samsung Galaxy Note 20 Ultra sa objavil na prvých reálnych fotografiách. Páči sa Vám?

0

Predstavenie nového modelového radu Galaxy Note 20 od spoločnosti Samsung sa nezadržateľne blíži, čo spôsobuje stály prísun nových uniknutých informácií, ako aj odhalenie prvých reálnych zariadení, ktoré sú už v týchto momentoch testované v praxi. Najnovšie sa na prvých reálnych fotografiách ocitla samotná vlajková loď Galaxy Note 20 Ultra, ktorá…

AnTuTu: „Xiaomi už nie je výkonnostným lídrom.“ Pozrite sa, kto sa dostal na vrchol rebríčka

0

Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o tom, že Xiaomi je opäť „na koni“ v segmente smartfónov strednej triedy, kde sa po krátkej prestávke na čelo rebríčka dostalo zariadenie Redmi 10X Pro 5G. V najvyššej kategórii smartfónov však došlo k výmene, Xiaomi Mi 10 Pro bol zosadený zariadením Oppo…

KAMzaKRÁSOU

TEST: Krémový gél na opaľovanie Eucerin Dry Touch Oil Control SPF 30 a SPF 50+

1

Osobne by som sa mohla zaradiť do skupiny ľudí, ktorí prípravky na opaľovanie používajú skutočne poctivo. Vždy si chránim pleť krémom s vysokým SPF a rovnako je to aj v prípade pokožky celého tela. Hoci nemám úplne svetlú pokožku, ktorá by bola náchylná na rýchle spálenie, zvykla som si používať…

Dokonalá aj na cestách? Osvoj si beauty tipy pre cestovateľky!

0

Zdá sa, že aj cestovanie sa čoskoro dostane do normálnych koľají. Ak sa chystáte na cesty ešte toto leto, určite oceníte beauty tipy pre cestovateľky.

STOP poteniu! Vyskúšaj účinné prírodné prostriedky proti poteniu!

1

Potenie je prirodzenou reakciou tela, ktoré sa vylučovaním potu ochladzuje. Avšak, ako potenie zastaviť? Skúste prírodné prostriedky proti poteniu!

Najtrendovejšie letné potlače na oblečení: Čo je hitom tohto leta?

1

Aké sú trendy letné potlače na oblečení pre rok 2020? Po akých módnych kúskoch sa poobzerať v obchodoch a čo doplniť do svojho letného šatníka?

Efektívny tréning na nohy bez náčinia: Cvič doma, ušetri za posilku!

0

Chcete spevniť nohy, no do posilky vás to akosi neláka? Vyskúšajte efektívny tréning na nohy z našej galérie, na ktorý nepotrebujete vôbec žiadne náčinie.

Domáce masky na spálenú pokožku: Aká je SOS záchrana?

1

Slnkom spálená pokožka môže spôsobiť začervenanie, pálenie i svrbenie. Skúste preto masky na spálenú pokožku, ktoré ju dokáže upokojiť. Čo na ňu aplikovať?

Svetlo sveta

Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

0

Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

0

Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

0

Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

0

Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

0

Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

0

Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

Armádny Magazín

Rusko pripravuje dodávky tankov Armata do zahraničia

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Ruská federácia pripravuje najnovší tank T-14 na základe platformy Armata k exportu. Informoval o tom riaditeľ Federálnej služby vojensko-technickej spolupráce RF Dmitrij Šugajev.   "Ruskí výr

Fínsko už nemá viac svastiku v znaku svojich Vzdušných síl

0

Fínsko, 7. júl 2020 (AM, warspot) – Takmer celých sto rokov používalo fínske letectvo ako svoj symbol svastiku v belasej farbe na bielom podklade. 3. júla tohto roku potvrdila tlačová služba Vzdušných síl Fínska, že svastika bola odstránená z oficiálneho znaku fínskeho letectva. [caption id="at

Perspektívy bojových robotov vo vojnách budúcnosti

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Hrdina filmu Ja, robot hovoril: Raz sa nám bude cnieť po starých dobrých časoch, keď ľudí vraždili iní ľudia. Je to krvilačné, ale možno, že správne. Zatiaľ zverujú robotom utilitárne funkcie, ale v strategických úlohách

Turgis & Gaillard predstavuje Kraken, útočné plavidlo optimalizované pre špeciálne sily

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM, opex360) - Spoločnosť Turgis & Gaillard predstavila vo Francúzskom Lorient svoju úplne novú loď, určenú pre účely špeciálnych jednotiek (námorné komando a pod).   Spločnosť má za sebou už niekoľko úspešných projektov. Medzi ne sa radí napríklad Gerfaut SSA-1101, ktorý umožňuje dopravnému lietadlu Hercules C-130 strieľať…

Ukrajina sa obáva hrozby „vojny" proti Rusku

0

Ukrajina, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Ukrajina sa chystá na "prebratie" Krymu a pripravuje sa na začatie vojny proti Rusku, uviedol v rozhovore hlavný veliteľ ukrajinského námorníctva. Podľa neho bude zámienkou pokus Moskvy o „prevzatie" kanála Severný Krym, ktorým je poloostrov zásobovaný pitnou vodou.   Ukrajina sa pripravuje na

Rusko nemá lietadlové lode ktoré by sme mohli topiť - Ukrajinský kontraadmirál odmieta dostavbu krížnika „Ukrajina“

0

Ukrajina, 6. júl 2020 (AM) - Veliteľ ukrajinského námorníctva kontra-admirál Alex Neižpapa v rozhovore pre denník „ Dumskaja “ uviedol, že odmietnutie dokončenia krížnika „Ukrajina“ v Kyjeve je spojené s nedostatkom ru

Tvoja Svadba

Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

0

Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

0

Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

0

Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

0

Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

Dekorácie z balónov: Svadobný trend roku 2020, ktorý ťa dostane!

0

Dekorácie z balónov sa nám väčšinou spájajú s oslavou narodenín. Tohtoročným hravým a zaujímavým svadobným trendom sú práve dekorácie z balónov.

Svadobná výzdoba DUSTY BLUE: Farba, ktorá poteší každé oko!

0

Hľadáte nežnú a romantickú svadobnú výzdobu, ktorá by bola nadčasová a ideálna do každého obdobia? Svadobná výzdoba DUSTY BLUE je to, čo hľadáte!

Tvoje Zdravie

TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

0

Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!

Ako si doplniť horčík? Správnou voľbou je týchto 7 potravín!

0

Medzi najlepšími zdrojmi cenného horčíka si dozaista nájde miesto v prvom rade tmavá listová zelenina. Aby nášmu telu nechýbal horčík, vhodné je pravidelne si dopriať napríklad špenát. Zabúdať však netreba ani na ďalšie druhy listovej zeleniny, napríklad rukolu, kel či mangold. Okrem toho sú tieto potraviny i zdrojom viacerých vitamínov…

Aké sú časté prejavy hypertyreózy? Pri týchto signáloch spozornite!

0

Medzi najčastejšie sprievodné príznaky spomínaného ochorenia radíme aj rôzne problémy so srdcom, respektíve so srdcovo-cievnym systémom. Obehová sústava na nadprodukciu hormónov štítnej žľazy neraz reaguje zvýšením tlaku. Bežné je zrýchlenie srdcovej frekvencie, jedinec môže pociťovať búšenie srdca. Objaviť sa môžu poruchy srdcového rytmu, čiže arytmie. Človek sa v súvislosti s…

Poznáte írsky mach? Zistite, prečo ho privítať aj vo svojej kuchyni!

0

Írsky mach je druh červenej riasy s latinským pomenovaním Chondrus crispus. Táto riasa sa hojne vyskytuje najmä pozdĺž skál a útesov v pobrežných oblastiach Atlantického oceána, či už v Severnej Amerike alebo aj v Európe. Tu vo veľkom množstve rastie hlavne v moriach okolo Írska, na základe čoho dostala riasa i svoje pomenovanie.…

Poznáte lyofilizované ovocie? Jeho prednosti môžete ochutnať napríklad na Mixit.sk

0

Ako uchovať ovocie pre neúrodné časy? Odpoveďou je lyofilizácia. Akékoľvek lyofilizované ovocie si uchováva všetky vitamíny a hlavne svoju chuť. Ochutnajte!

Preháňadlo ako tajomstvo štíhlosti? Na čaj Senna si dajte pozor!

0

Možno čaj Senna poznáte ako prírodné preháňadlo a možno ste o ňom počuli ako o tajomstve štíhlej postavy. Pozor, tento čaj však môže byť nebezpečný!