Raketový útok na tepelnú elektráreň Trypilska v Kyjevskej oblasti

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Po prelomení obrany AFU v Tonenkoje a pri Umanskoje sa front rýchlo presúva na západ

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Raketový útok na tepelnú elektráreň Trypilska v Kyjevskej oblasti
Na snímke z videa zverejnenej ukrajinským ministerstvom pre mimoriadne situácie hasiči hasia požiar po ruskom útoku na tepelnú elektráreň Trypilska v meste Ukrainka, v Kyjevskej oblasti
❚❚
.

19:25 –  Nemecký kancelár Olaf Scholz plánuje vyzvať čínskeho lídra Si Ťin-pchinga, aby znížil hospodársku podporu Rusku a vyvinul tlak na Moskvu, aby prijala podmienky prijateľné pre Ukrajinu na ukončenie vojny.

Denník Wall Street Journal v predvečer Scholzovej návštevy Pekingu citoval nemeckých predstaviteľov.

Publikácia zároveň pripomína, že “Kyjev vyhlásil, že neprijme nič iné ako úplné stiahnutie ruských vojsk a náhradu škôd”. Zatiaľ čo Moskva už povedala, že vojská nestiahne.

.

 

19:16 – Európska komisia schválila “plán reforiem” Ukrajiny, ktorého realizácia bude podmienkou pre vyplatenie tranží v rámci programu vo výške 50 miliárd eur.

 

18:33 – K Zelenského výzve krajinám NATO, aby chránili Ukrajinu pred ruskými raketovými útokmi, tak ako chránili Izrael pred iránskymi útokmi.

Už na ňu bolo vopred odpovedané britský minister zahraničných vecí Cameron, ktorý povedal, že NATO nebude zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou, pretože by to viedlo k hrozbe eskalácie a priamemu stretu medzi západnými armádami a ruskou armádou.

.

Rozdiel z pohľadu NATO medzi situáciou s iránskym ostreľovaním Izraela a ruským ostreľovaním Ukrajiny je zrejmý Je to prítomnosť obrovského ruského jadrového arzenálu.

Práve to predurčuje politiku Západu vo vojne: Ukrajine pomáhame, ale nezasahujeme.

Ak by Rusko nemalo jadrové zbrane, miera zapojenia NATO do vojny by bola radikálne odlišná. Až po priamy vstup západných armád do vojny proti Rusku.

 

18:30 – Rusku sa podarilo opraviť niektoré z hlavných ropných rafinérií zasiahnutých ukrajinskými dronmi. Informovala o tom agentúra Reuters.

.

 

18:28 – Ofenzíva ruských ozbrojených síl západne od Avdejevky, 15. apríla

Po prelomení obrany AFU v Tonenkoje a prielome pri Umanskoje sa front rýchlo presúva na západ. Takmer celá Semjonovka bola obsadená, tlak ruských vojsk južne a severne od Umanska sa zvyšuje a postupne dochádza k ostreľovaniu z oboch strán.

Na západ od Berdyči tiež dochádza k pohybu. Delostrelectvo začalo pôsobiť na ciele v tyle ukrajinského zoskupenia: MLRS ostreľujú zásobovacie trasy AFU a ukrajinské zálohy pri Novosjolovke Prvej.

Presun bojov na západ naznačuje, že “masaker” v ukrajinských ozbrojených silách, keď boli k Avdejevke presunuté štyri až sedem brigád, nebol úspešný a ruská armáda pokračuje v postupe.

 

17:24 – Minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba dal jasne najavo, že Ukrajina nebude počúvať Spojené štáty v súvislosti s neútočením na ruské rafinérie, pretože Washington im neposkytol systémy protivzdušnej obrany.

 

16:50 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Jednotky Južnej skupiny ruských ozbrojených síl zaujali priaznivejšie línie v doneckom smere;

.

– Ruské ozbrojené sily zlepšili taktické postavenie v smere Avdejevka;

– Ozbrojené sily RF zničili veliteľské a pozorovacie centrum práporu 13. brigády Ukrajinskej národnej gardy;

– Zoskupenie síl Vostok v priebehu dňa zlepšilo svoju frontovú líniu na juhu Donecka;

– Jednotky južného zoskupenia ruských ozbrojených síl zaujali výhodnejšie pozície na doneckom smere;

– Ruské ozbrojené sily zlepšili svoje predsunuté postavenie a spôsobili palebnú porážku živej sile a technike nepriateľa v počte dvoch brigád na kupjanskom smere;

.

– Sily protivzdušnej obrany ruských ozbrojených síl počas dňa zostrelili 270 ukrajinských bezpilotných lietadiel a 6 granátov HIMARS MLRS v zóne špeciálnej operácie;

– AFU stratila až 420 vojakov na doneckom smere;

– ukrajinské ozbrojené sily stratili až 295 vojakov v smere na Avdijivku.

 

16:05 – Ruské bojové delfíny na Kryme hliadkujú v okolí základní ruskej Čiernomorskej flotily a upozorňujú svojich cvičiteľov, ak vidia “niečo, čo by tam nemalo byť”, tvrdí The Kyiv Independent.

.

“Nemusia vymenovať ‘A’, ‘B’ alebo ‘C’, môžu jednoducho naznačiť ‘čokoľvek, čo nie je normálne’ a upozornia svojho trénera,” vysvetľuje odborníčka na morské cicavce v zajatí Naomi Roseová.

Publikácia píše, že delfíny môžu hľadať ukrajinských potápačov, ktorí špehujú a kladú míny, ako aj zbierať vojenské vybavenie, ktoré spadlo na morské dno.

 

16:00 – Holandská vláda schválila vyčlenenie ďalších 4,4 miliardy eur pre Ukrajinu počas nasledujúcich dvoch rokov, uviedla na svojej webovej stránke.

Peniaze budú použité na vojenskú a humanitárnu pomoc.

 

15:58 – Očeretinský smer: Rusi dobyli Semenovku….

.

Dnes ráno bola po leteckej a delostreleckej príprave prepadnutá severná časť Semenovky, čo sa skončilo obsadením poslednej pevnosti AFU v oblasti.

Predmostie na západnom brehu rieky Durnaja sa tak zmenilo na operačno-taktické a z neho je teraz možné zaútočiť na bok a do tyla osady Uman, čo sa pravdepodobne podarí vo veľmi blízkej budúcnosti.

Pripravujú sa aj útoky na posledný nepriateľský oporný bod v severozápadnej časti Berdyči a pokus o ďalší postup do SNT “Zarja”, v ktorom sa ruské jednotky včera zakopali. Plus úder do tyla Berdyči.

Úplné obsadenie tohto SNT Rusov dovedie k predmestiu Očeretina – strategicky dôležitej osady, ktorej pád by mohol viesť k zrúteniu frontu v tejto oblasti a vyžiadať si vytvorenie novej obrannej línie ďalej na severozápad.

Ani tak to však nevykompenzuje stratu Očeretina.

Očeretinský smer: Rusi dobyli Semenovku
Očeretinský smer: Rusi dobyli Semenovku

14:35 – Ukrajina podpísala obrannú dohodu s ďalšou krajinou – Lotyšskom, uviedol Zelenskyj.

Podľa dokumentu Lotyšsko poskytne Ukrajine dlhodobú vojenskú, hospodársku a politickú podporu.

.

Tento rok vyčlení 112 miliónov eur na vojenskú pomoc a ročne vyčlení 0,25 % HDP.

Zriadi výcvikové stredisko pre operátorov bezpilotných lietadiel.

 

14:00 – Ceny hliníka vzrástli na rekordnú úroveň po uvalení západných sankcií na jeho dodávky z Ruska, informovala agentúra Bloomberg.

USA a Veľká Británia 12. apríla uvalili zákaz na dodávky ruského hliníka, niklu a medi.

Potom ceny na londýnskej burze kovov prudko vyskočili v dôsledku “obáv, že sankcie znížia tok ruských kovov na západné trhy”. Hoci sa uvádza, že kovy sa budú naďalej dodávať spojeneckým krajinám, ktoré ich potrebujú.

Hliník pri otvorení trhu vzrástol o 9,4 %, čo bol najväčší nárast od zavedenia súčasnej podoby kontraktu v roku 1987. A nikel vzrástol o 8,8 %.

.

Oba kovy však v čase začiatku obchodovania v Európe vzrástli len o približne 2 %, zatiaľ čo cena medi sa zmenila len málo.

Na šanghajskej burze futures, kde sa s niektorými druhmi ruského kovu stále môže obchodovať, hliník uzavrel mierne nižšie a nikel vzrástol o 0,7 %.

Ruskí výrobcovia už zvýšili predaj do Číny, keďže mnohí západní odberatelia ich výrobky odmietli. Agentúra Bloomberg pochybuje, že sankcie zabránia Rusku predávať svoje kovy.

 

13:00 – Americká viceprezidentka Kamala Harrisová na februárovej Mníchovskej bezpečnostnej konferencii osobne vyzvala Zelenského, aby zastavil útoky na ruské ropné rafinérie, ale ukrajinský prezident toto odporúčanie “zamietol”.

Informoval o tom denník The Washington Post.

Podľa zdrojov táto požiadavka rozzúrila Zelenského a jeho pomocníkov, ktorí považujú sériu bezpilotných útokov Kyjeva na ruské energetické zariadenia “za vzácny svetlý bod” vo vojne s Ruskou federáciou.

.

Zelensky ju odmietol, pričom si nebol istý, či odráža konsenzuálny postoj Bidenovej administratívy. V nasledujúcich týždňoch však Washington v mnohých rozhovoroch s Kyjevom toto varovanie posilnil.

Ukrajina však svoju stratégiu sériou ďalších úderov len zdvojnásobila. Incidenty “vystupňovali napätie v už aj tak napätých vzťahoch” po tom, ako americká pomoc Ukrajine uviazla v Kongrese.

Americkí predstavitelia anonymne uviedli, že nejde len o to, že údery na ruské rafinérie by mohli zvýšiť ceny a infláciu, čo si Biden vo volebnom roku neželá. Ale aj rastúce ceny energií “riskujú oslabenie európskej podpory pomoci Ukrajine”.

Útoky pritom len nakrátko vyradia z prevádzky zariadenia, ale nezničia celé rafinérie. Na druhej strane Rusko reaguje tým, že spôsobuje ukrajinskému energetickému sektoru oveľa citeľnejšie škody.

 

12:00 – Macron stále dúfa, že sa mu podarí dosiahnuť prímerie na Ukrajine počas letných olympijských hier v Paríži, uvádza televízia BMF.

To sa týka nielen Ukrajiny, ale aj pásma Gazy, Sudánu a ďalších horúcich bodov.

.

“Budeme pracovať na olympijskom prímerí,” ubezpečuje prezident a oznamuje, že “požiada” čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, s ktorým sa má stretnúť, aby mu v tejto otázke “pomohol”.

Macron sa tiež usiluje do dosiahnutia tohto cieľa “zapojiť mnohých našich partnerov”.

 

11:25 – Podľa finančnej spravodajkyne Politico Eleanor Myersovej Spojené kráľovstvo pravdepodobne nikdy nebude môcť zabaviť ruský majetok.

“Politico sa rozprávalo s niekoľkými právnikmi a odborníkmi na sankcie a všetci tvrdia, že bez ohľadu na politický pátos neexistuje a nikdy nebude existovať žiadny právny základ na zabavenie zmrazených ruských peňazí, majetku alebo iných aktív,” píše Myersová.

.

Výška ruských aktív zmrazených v Británii nebola oficiálne oznámená. Odhaduje sa, že ide o 18 miliárd libier súkromných osôb a ďalších 26 miliárd libier ruskej centrálnej banky. Pre porovnanie, v bankách EÚ je zmrazených 260 miliárd eur aktív.

Odborníci pochybujú, že dôjde k zablokovaniu týchto aktív. A zmrazenie je len dočasným krokom.

Harriet Baldwinová (Konzervatívna strana), predsedníčka Výboru pre štátnu pokladnicu v Dolnej snemovni, uviedla, že Spojené kráľovstvo nemôže “ísť a bez rozdielu konfiškovať majetok ľudí”, pretože “by nás to zmenilo na kleptokratický režim”.

 

08:45 – Ruská armáda postúpila pri Časovom Jare, hlási Deep State.

Súdiac podľa mapy, Rusi vstúpili na východný okraj mesta ešte na jednom mieste.

Včerajšie zábery zverejnené AFU ukazujú údery nepriateľskej pechoty v okolí dačových osád v Časovom Jare a vylodenie východne od výšiny.

Taktiež, súdiac podľa záberov, Ruská federácia vykonáva nasadenie živej sily na prístupoch k mestu.

07:45 – Kuleba uviedol, že Ukrajina a Poľsko zvažujú scenár obrany západoukrajinských regiónov poľskými systémami Patriot.

Podľa neho v súčasnosti prebiehajú rokovania o tejto iniciatíve, a to aj so zástupcami NATO.

“Tým by sa krajiny NATO vlastne ochránili pred ruskými raketami alebo bezpilotnými lietadlami prichádzajúcimi na ich územie,” povedal minister pre TSN.

Neupresnil, či tým myslí, že Poľsko by zo svojho územia zostreľovalo ruské rakety.

Samotné Poľsko zatiaľ takéto rozhovory nepotvrdilo.

 

07:00 – Biden a zástupcovia Kongresu USA “dosiahli konsenzus” o peniazoch pre Ukrajinu a Izrael.

.

Uviedol to líder demokratickej väčšiny v Senáte Chuck Schumer.

Prezident sa podľa neho v nedeľu stretol so zástupcami oboch komôr Kongresu.

Schumer “dúfa”, že tento týždeň sa “podarí urobiť niečo na pomoc obom krajinám”.

Schumer nešpecifikoval, ktorý zákon má na mysli, ale vyzval na prijatie toho, ktorý schválil Senát.

 

06:30 – Budúci týždeň sa americkí kongresmani pokúsia hlasovať o balíku zahraničnej pomoci.

Oznámil to predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson.

Povedal však, že ide o Izrael. O Ukrajine sanezmienil.

“Republikáni v Snemovni reprezentantov a Republikánska strana chápu potrebu podpory Izraela. Ďalší pokus urobíme tento týždeň, o podrobnostiach tohto balíka sa už rokuje. Pracujeme na možnostiach a všetkých ďalších otázkach,” cituje Johnsonove slová CNN.

Pripomeňme, že návrh zákona, ktorý predtým schválil Senát, poskytuje pomoc nielen Izraelu, ale aj Ukrajine.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Košický kraj ponúkne v júli festivaly, historické podujatia aj cyklopreteky , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Letný výpredaj Godeal24 čoskoro končí: Office 2024 Pro môžete mať len za 16,99 € a Windows 11 Pro za 12,25 €

Mnohí používatelia naďalej pracujú so staršími verziami balíka Microsoft Office alebo zastaranými systémami Windows, pričom si často neuvedomujú, do akej…

14. 07. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania |
14. 07. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania |

Blanár: Prírodné zdroje musia prispievať k mieru, nie konfliktom

Zodpovedné využívanie prírodných zdrojov, ako aj posilňovanie transparentnosti a medzinárodnej spolupráce pri ich správe predstavujú dôležitý predpoklad predchádzania ozbrojeným konfliktom…

13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Rakúske špeciálne jednotky zadržali podozrivého ruského obchodníka so zbraňami

Rakúske špeciálne jednotky zadržali vo Viedni 35-ročného ruského občana podozrivého z nelegálneho obchodovania so súčiastkami na strelné zbrane. Oznámilo to…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Úrad vlády vyhlásil výzvu na podporu dostupného bývania v obciach

Úrad vlády SR ako sprostredkovateľský orgán pre Program Slovensko pre oblasť inklúzie marginalizovaných rómskych komunít vyhlásil v pondelok dopytovo-orientovanú výzvu…

13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Univerzity a zamestnávatelia vyzývajú Druckera na podporu STEM štúdia. Rezort školstva reaguje

Slovenské technické univerzity spoločne so zamestnávateľskými organizáciami sa obracajú na ministra školstva Tomáša Druckera otvoreným listom s výzvou na podporu…

13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |
13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Milan Šupa

Gustáv Murín

René Pavlík

Miroslav Iliaš

Anton Čapkovič

.
.
.

Ideme do vojny? Macron vyhlásil, že Európa je pripravená brániť slobodu aj za cenu krvi

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok vyhlásil, že Európa je pripravená brániť svoju slobodu a bezpečnosť aj za cenu ľudských…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

Letný výpredaj Godeal24 čoskoro končí: Office 2024 Pro môžete mať len za 16,99 € a Windows 11 Pro za 12,25 €

Mnohí používatelia naďalej pracujú so staršími verziami balíka Microsoft Office alebo zastaranými systémami Windows, pričom si často neuvedomujú, do akej…

14. 07. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania |
14. 07. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania |

Desať krajín vrátane Ukrajiny vytvorilo koalíciu pre spoločnú protiraketovú obranu

Deväť európskych krajín spolu s Ukrajinou v pondelok oznámilo vytvorenie koalície zameranej na vývoj spoločných obranných kapacít proti balistickým raketám.…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Minister Takáč v Bruseli: Silnejšia V4, podpora živočíšnej výroby a rýchlejšia pomoc farmárom sú kľúčom k odolnému poľnohospodárstvu

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč sa dnes zúčastnil zasadnutia Rady ministrov poľnohospodárstva a rybárstva v Bruseli. Rokovanie…

13. 07. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |
13. 07. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |

Putin priznal dopady ukrajinských útokov: Rusko podľa neho odpovie ešte tvrdšie

Ruský prezident Vladimir Putin priznal problémy s benzínom v Ruskej federácii spôsobené útokmi ukrajinských ozbrojených síl a pohrozil ešte silnejšími…

13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
.

V Kyjeve vrcholí boj o vládne posty: objavil sa nový favorit na premiéra

Po rozhodnutí Zelenského o zmene vlády sa už objavilo množstvo špekulácií a verzií o tom, kto by mohol stáť na…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Kompletné dejiny vesmíru, Zeme a ľudstva v podaní významného historika

Kompletné dejiny vesmíru, Zeme a ľudstva v podaní významného historika. Historik David Christian vo svojej knihe predstavuje ucelený príbeh dejín…

13. 07. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

Záhadné posledné verejne známe vyjadrenia Grahama pred smrťou

„Teraz nemôžem zomrieť. Ešte musím zaviesť sankcie proti Rusku, vyriešiť situáciu s Iránom a normalizovať vzťahy medzi Izraelom a Saudskou…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Volkswagen môže prísť o ďalších 50 000 pracovných miest

Generálny riaditeľ Volkswagenu Oliver Blume v internom memorande oznámil, že automobilka môže prísť o ďalších 50 000 pracovných miest. Tým…

13. 07. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |
.

EÚ sa na nových sankciách proti Rusku nedohodla. Slovensko v balíku nevidí ohrozenie svojich záujmov

Členské štáty v pondelok na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci neprijali 21. balík sankcií proti Rusku. Podľa štátneho tajomníka…

13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Nemecko vo víre kríz: Popularita Merza klesla na dno

Zatiaľ čo nemecký priemysel sužujú hromadné prepúšťania, vládna veľká koalícia sa v novej dohode zaväzuje, že naštartuje rast, píše Mandiner

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – EÚ zatiaľ neschválila 21. balík sankcií proti Ruskej federácii

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

„Trápna situácia.“ Filip Turek totálne potopil Pavla

Čestný poslanec a predseda hnutia Motoristé Filip Turek, ktorý je zároveň splnomocnencom českej vlády pre klimatickú politiku green deal sa…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Trump chce prevziať kontrolu nad Hormuzským prielivom: hovorí aj o poplatkoch za prechod lodí

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že USA sa pokúsia prevziať kontrolu nad Hormuzským prielivom a v prípade úspechu budú vyberať…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Uhrík: Za nesplatené pôžičky Ukrajiny neručíme, ale doplatíme na ne aj tak

Slovenská republika nebude ručiť za 70-miliardovú pôžičku na vojenské výdavky Ukrajiny prisľúbenú štátmi NATO a neručí ani za 90-miliardovú pôžičku…

13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Nebezpečenstvo na obzore

Verejná mienka na Slovensku je dlhodobo masírovaná v tom zmysle, že po voľbách 2027 tu bude vládnuť opozícia

13. 07. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
13. 07. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |

„Pozitívum festivalu Pohoda”: Tí, čo na protestoch plačú, ako sa „majú zle“, sa vôbec nemajú zle

Máme sa na Slovensku zle? Cenník jedál z festivalu „Pohoda“ a rozpočet rodín hovorí jasnou rečou

13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

.

Eskalácia napätia v Jemene

Saudská Arábia zaútočila na medzinárodné letisko Saná, ktoré je pod kontrolou húsitov, potom, čo tam dnes ráno pristálo iránske lietadlo…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

„Poľsko je proti Banderovi!“ V Poľsku to vrie. Ľudia vyšli do ulíc

Včera sa vo Varšave konal „Volynský pochod“, na ktorom účastníci požadovali zastavenie pomoci Ukrajine

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Poľsko sprísni podmienky na získanie občianstva: zmeny najviac zasiahnu Ukrajincov

Poľsko sa chystá sprísniť pravidlá na získanie občianstva, čo najviac postihne Ukrajincov, ktorí o poľské občianstvo žiadajú častejšie ako ostatní…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Aká je spotreba vody pri umelej inteligencii? Napísanie 100-slovného e-mailu vás možno prekvapí

Spotreba vody pri používaní umelej inteligencie je témou, ktorá v posledných rokoch priťahuje čoraz väčšiu pozornosť vedcov aj technologických firiem.…

13. 07. 2026 |

Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka pre prípad vraždy učiteľky v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov Okresnej prokuratúry Spišská Nová Ves,…

13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Zomrela argentínska legenda, ktorá stála za zavedením žltých kariet

Vo veku 89 rokov odišiel na večnosť bývalý argentínsky futbalista a kapitán národného tímu Antonio Rattín, ktorý bol známy aj…

13. 07. 2026 |

Pokrytci. Európa dosiahla rekordný objem nákupu ruského plynu tesne pred nadobudnutím platnosti zákazu dovozu

Európa dosiahla rekordný objem nákupu ruského plynu tesne pred nadobudnutím platnosti zákazu dovozu, informuje Financial Times

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Po Wimbledone zostali na čele rebríčkov Sinner a Sobolenková, poradie v Top 10 sa však výrazne premiešalo

Tenisové rebríčky WTA a ATP po treťom grandslamovom turnaji sezóny priniesli viaceré zmeny v Top 10, no nie na postoch…

13. 07. 2026 |

V Bibione zomrel po infarkte turista zo SR, dve ďalšie osoby zo šoku skolabovali

Na pláži v talianskom letovisku Bibione zomrel po infarkte 76-ročný slovenský turista. Jeho manželka po tom, čo videla neúspešnú resuscitáciu…

13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Aktualizované 13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

V Európe by sme mali spozornieť: Nastal čas pre prieliv Bab el-Mandeb

Jemen, 13. júl 2026 - Vyhlásenie Húsiov o ukončení obdobia deeskalácie so Saudskou Arábiou môže mať dôsledky, ktoré ďaleko presahujú…

13. 07. 2026 |

Súd rozhodol, že chatár Fabricius môže ďalej prevádzkovať Chatu M. R. Štefánika

Mestský súd Bratislava IV v pondelok rozhodol, že Igor Fabricius môže naďalej prevádzkovať Chatu M. R. Štefánika v Nízkych Tatrách.…

13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Pistorius sa teší z "historického" miesta pre nový prápor, založili ho hitlerovci...

Nemecko, 13. júl 2026 - „Som rád, že vám dnes môžem oznámiť, že sme sa rozhodli umiestniť druhý výcvikový prápor…

13. 07. 2026 |

.


.

V Spojenom kráľovstve zavraždili bývalú poslankyňu hnutia za ochranu života

Britská polícia vyšetruje vraždu 78-ročnej Ann Widdecombeovej, ktorú našli dobitú mŕtvu v jej dome v Devone, píše Life Site News

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Zapekaná klasika v cukete

Sezóna cukety je v plnom prúde a záhrady nám prinášajú toľko plodov, že už často ani nevieme, aký ďalší recept…

13. 07. 2026 |

Otrava, Rusi, pád vlády na Ukrajine. Grahamovu smrť opriadli teórie. Úrady zverejnili správu, chýba toxikológia

Americký republikánsky senátor Lindsey Graham zomrel v dôsledku prasknutia aorty spôsobeného kardiovaskulárnym ochorením. Vyplýva to z predbežného zistenia Úradu hlavného…

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

„Insolvenčné cunami“ – V Nemecku krachujú firmy rekordným tempom

„Každých 20 minút skrachuje jedna nemecká firma,“ uviedla spolupredsedníčka AfD Alice Weidelová v kritickom prejave, píše Remix

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kúpaliská a migranti: Nemecko rieši vážny problém, podnikli prvé kroky

Nemecké verejné kúpaliská musia posilniť bezpečnostné opatrenia kvôli nevhodnému správaniu mladých migrantov, informuje The European Conservative

13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
13. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.
.

Blogy

Marek Brna

Milan Šupa

Gustáv Murín

René Pavlík

Miroslav Iliaš

Anton Čapkovič

.
.
.
.
Hrdí na rodinu
.
Hrdí na rodinu
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov