To najdôležitejšie z Ukrajiny

Bratislava 2. apríla 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko,Screenshot)

Aktualizované 2. apríla 2023 17:10

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Vojna na Ukrajine
Vnútorne vysídlená žena ukazuje na dom svojho suseda, ktorý zničila ruská raketa v ukrajinskom meste Charkov v piatok 31. marca 2023

 

17:05 – Sergej Lavrov a Anthony Blinken diskutovali o zadržaní novinára denníka The Wall Street Journal Evana Gerškoviča.

Anthony Blinken vyjadril znepokojenie nad zadržaním Gerškoviča a vyzval na jeho prepustenie. Sergej Lavrov zasa povedal, že je neprípustné, aby Washington a západné médiá robili rozruch so zámerom dať prípadu “politický podtón”. Poznamenal, že o osude zadržaného novinára rozhodne súd.

 

17:00 – Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken telefonoval ruskému ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

 

16:51 – Okrem zatknutia novinára Gerškoviča Blinken a Lavrov diskutovali o “niektorých aktuálnych otázkach bilaterálneho charakteru”.

Uviedlo to ruské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré komentovalo podrobnosti uskutočneného telefonického rozhovoru.

Ich predchádzajúci telefonický rozhovor sa uskutočnil ešte 29. júla. Ministri diskutovali o Ukrajine a dohode o obilí.

 

16:50 – Poľsko kráča po tenkom ľade

Poľsko naznačilo, že je pripravené prijať jadrové zbrane NATO – v reakcii na výskyt ruských taktických hlavíc v Bielorusku.

Šéf poľského Národného bezpečnostného úradu Jacek Siewiera uviedol, že jeho krajina je “potenciálne pripravená aktívnejšie sa zapojiť do plánov jadrového odstrašovania NATO”.

Takto odpovedal na otázku o možných opatreniach v súvislosti so zámerom Ruska rozmiestniť taktické jadrové zbrane v Bielorusku .

“Poľsko by bolo potenciálne ochotné zvýšiť svoju účasť a spoluprácu v plánoch jadrového odstrašovania NATO a prevziať zodpovednosť,” povedal Siewiera.

Podľa neho by to mohlo zahŕňať aj použitie strategických bombardérov schopných použiť jadrové zbrane.

 

15:30 – Situácia na frontoch 2. apríla 2023

Situácia na frontoch 2. apríla 2023
Situácia na frontoch 2. apríla 2023
Situácia na frontoch 2. apríla 2023
Situácia na frontoch 2. apríla 2023

14:50 – Ruské ozbrojené sily za posledných 24 hodín zničili viac ako 210 vojakov AFU a žoldnierov na Doneckom smere. Ruské sily protivzdušnej obrany zničili počas 24 hodín 11 ukrajinských bezpilotných lietadiel.

Ruské ozbrojené sily zničili veliteľské stanovište a komunikačné centrum 58. motorizovanej pešej brigády AFU. Na kupjanskom smere západná skupina vojsk zničila až 30 príslušníkov AFU, tri obrnené vozidlá, dve vozidlá a húfnicu D-30

Rusi takisto zničili dve diverzné a prieskumné skupiny ukrajinských ozbrojených síl v DĽR a Záporožskej oblasti, zničili tiež do 40 ukrajinských vojakov a dve húfnice AFU v južnej Doneckej a Záporožskej oblasti

Okrem toho zničili tri obrnené transportéry Kirpi tureckej výroby v doneckom smere. V LĽR a Charkovskej oblasti narušili činnosť šiestich ukrajinských diverzných a prieskumných skupín. Ruské ozbrojené sily v noci zasiahli veliteľské a pozorovacie stanovištia práporov 109. brigády Tetrovskej obrany a 25. výsadkovej brigády AFU

Straty ukrajinských ozbrojených síl na Krasnolimanskom smere dosiahli v noci 100 vojakov a osem kusov techniky

 

14:05 – Ukrajinský veľvyslanec v Nemecku Oleksij Makejev kritizoval predstaviteľov vládnucej Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) a odborových zväzov vyzývajúcich na mierové rokovania medzi Moskvou a Kyjevom.

“Táto výzva na mier nie je aprílový žart. Je to čistý cynizmus voči početným obetiam ruskej agresie,” citovala Makiejeva stanica Deutsche Welle.

Podľa veľvyslanca majú takéto iniciatívy len jeden cieľ – “zakryť zločiny Ruska, a teda zodpovednosť ruského režimu“.

 

14:00 – Hlásia nové ruské nálety vo východných oblastiach Ukrajiny. Zverejnené boli videá po výbuchoch v Mariupole v blízkosti prístavu.

 

13:45 – Ukrajina bude pokračovať v boji za svoju nezávislosť, vyhlásil na výročie objavenia zmasakrovaných tiel civilistov v meste Buča vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj. 

 

13:00 – Šesť mŕtvych a osem zranených – to sú aktuálne údaje o rannom ostreľovaní Kosťantynivky, ktoré na svojom kanáli Telegram uviedol vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrej Jermak.

“Nepriateľ podnikol dva údery (S-300) a štyri salvy (raketometmi Uragan). Poškodených bolo 16 bytových domov, 8 súkromných domov, detské predškolské zariadenie, budova Štátnej daňovej služby v Kosťantyničke, plynové potrubia a 3 vozidlá,” píše Jermak.

 

11:50 – Ruské jednotky sústreďujú techniku pri Verchnetorecku v Doneckej oblasti – pravdepodobne pripravujú úder. Túto informáciu vyslovil Oleksij Dmytraškovskij, hovorca tlačového strediska Tavrianskych obranných síl, počas televízneho maratónu.

“Podľa spravodajských informácií sa vo Verchnetoreckej oblasti hromadí technika,” povedal Dmitraškovskij. Pripúšťa, že Rusi sa v blízkej budúcnosti pokúsia z tohto smeru uskutočniť “nejaké mohutnejšie bojové presuny”. Verchnetoreck sa nachádza medzi Horlivkou a Avdejevkou, ktorú sa Rusi snažia obkľúčiť už niekoľko týždňov.

 

11:45 – Na Ukrajine zahynul francúzsky občan – dobrovoľník, ktorý bojoval v rámci Medzinárodnej légie ukrajinských ozbrojených síl. Jeho smrť potvrdilo francúzske ministerstvo zahraničných vecí.

“Dozvedeli sme sa smutnú správu o jeho smrti. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, s ktorou sú v kontakte príslušné služby ministerstva,” uviedlo ministerstvo zahraničných vecí v komentári pre tlačovú agentúru AFP.

Podľa denníka Le Monde dobrovoľník, ktorého označuje ako “T.”, zomrel minulý týždeň na Ukrajine. Stal sa ôsmym francúzskym občanom, ktorý sa stal obeťou bojov na Ukrajine.

 

10:00 – Podľa spoločnosti Ukrenergo boli zrušené obmedzenia spotreby elektrickej energie v Žitomírskej, Charkovskej a Kyjevskej oblasti.

Dôvodom je skutočnosť, že elektrické siete v týchto troch regiónoch už opravili. Boli tak odstránené škody, ktoré energetické zariadenia utrpeli po ruskom raketovom útoku z 9. marca.

 

9:20 – Starosta Melitopolu Ivan Fedorov informuje o výbuchoch v Rusmi kontrolovanom meste. “V meste dochádza k výbuchom,” napísal Fedorov vo svojom Telegrame. Kde presne sa to stalo, zatiaľ nie je známe.

Ruskom dosadené úrady takisto hlásia, že v Melitopole bolo dnes počuť niekoľko výbuchov.

Viaceré ruské telegramové kanály píšu, že Melitopol zasiahla AFU, ktorá udrela v oblasti lokomotívneho depa.

 

8:32 – Putin poslal Lukašenkovi pozdrav pri príležitosti Dňa jednoty národov Ruska a Bieloruska:

“Napriek bezprecedentnému sankčnému tlaku zvonka účinne koordinujeme naše úsilie na medzinárodnej scéne, v oblasti obrany a bezpečnosti a úspešne realizujeme programy zamerané na posilnenie našej finančnej, hospodárskej a vedecko-technickej suverenity.

 

8:31 – Jednotky skupiny Zapad zničili päť diverzných a prieskumných skupín ukrajinských ozbrojených síl počas špeciálnej vojenskej operácie v smere na Kupjansk, uviedol šéf tlačového centra skupiny Serhij Zybynskyj.

 

8:30 – Skupina Vostok ruských ozbrojených síl zničila skupinu nepriateľských špiónov na juhu Donecka (zlikvidovala až 20 militantov), zatiaľ čo na Záporožskom smere zmarila pokus diverzantov dostať sa do tyla ruských vojsk (päť militantov bolo zabitých), informovalo ruské ministerstvo obrany.

Okrem toho ruské jednotky v tom istom smere odrazili kombinovaný úder ukrajinských jednotiek dvoma strelami HIMARS a tromi strelami Smerč MLRS.

 

8:25 – Orgány činné v trestnom konaní v Chersonskej oblasti odhalili bunku teroristov, ktorí plánovali uskutočniť teroristické útoky na verejných miestach v meste Nová Kachovka, uviedol úradujúci gubernátor Chersonskej oblasti Volodymyr Saldo.

 

7:05 – Ranný brífing ukrajinského generálneho štábu.

Za posledných 24 hodín bolo odrazených viac ako 70 nepriateľských útokov.

V limanskom smere – v oblastiach južne od Kremennej a Verchnekamenského.

Rusko neprestáva útočiť Bachmut, snaží sa ho dostať pod úplnú kontrolu, bolo odrazených viac ako 25 útokov.

Bojovalo sa aj pri osadách Bogdanivka a Predtechino.

V smere na Avdejevku a Marinku sa Rusi pokúšali postupovať v oblastiach Novokalynove, Avdejevka, Severnyj, Vodyane, Pervomajskyj a Marinka.

 

7:00 – 1. apríla. Hlavné z ruského pohľadu:

– Minister obrany RF Šojgu sa na veliteľstve skupiny stretol s veliteľom zásobovacích jednotiek a vypočul si aj správy o aktuálnej situácii, uviedlo ruské ministerstvo obrany

– Počet dodávok munície sa znásobil, a to tak konvenčných, ako aj vysoko presných typov munície, povedal Šojgu

– Dodávky najpotrebnejšej munície boli stanovené a prijímajú sa potrebné opatrenia na ich zvýšenie, uviedol hovorca ministerstva obrany.

– V Doneckej ľudovej republike bol zostrelený ukrajinský MiG-29 a ukrajinský vrtuľník Mi-8, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

– Nemecký minister obrany vylúčil, že by Kyjevu poslal ďalšie tanky Leopard nad rámec predtým oznámeného počtu

– Ukrajina si objednala 100 obrnených transportérov Rosomak z Poľska, povedal poľský premiér

– Kyjev pravdepodobne nedosiahne svoje vojenské ciele v krátkodobom horizonte, tvrdí predseda Zboru náčelníkov štábov USA Millie

– Zelenskyj uvalil sankcie na spoločnosti, úradníkov a špeciálne služby ruského vojensko-priemyselného komplexu, na zozname je celkovo viac ako 650 osôb

ukrajina vojna
Mapa bojov

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 19:58

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg po zničení ukrajinskej priehrady vyzval členské štáty NATO, aby urýchlene poskytli humanitárnu pomoc Ukrajine. Uviedol to na mimoriadnom štvrtkovom zasadnutí Komisie NATO-Ukrajina.

Včera 19:57

Voda z Kachovskej priehrady na Ukrajine sa už nedá používať na chladenie reaktorov Záporožskej jadrovej elektrárne (ZAES). Oznámila to vo štvrtok spoločnosť Ukrhidroenergo.

Včera 19:57

Ruský občan zahynul blízko hotelovej pláže pri útoku žraloka v egyptskom letovisku Hurghada na pobreží Červeného mora. Vo štvrtok to oznámil ruský generálny konzulát v Hurghade.

Včera 19:33

Generál Mark Milley, predseda Výboru náčelníkov štábov USA, v prejave pred absolventmi Národnej akadémie obrany uviedol, že na svete v súčasnosti existujú najmenej tri superveľmoci – Spojené štáty, Rusko a Čína.

Podľa Milleyho bude svet v nasledujúcich desaťročiach čeliť “veľmi vážnym výzvam a krízam”.

“V súčasnosti je čoraz jasnejšie, že sa skutočne nachádzame v multipolárnom medzinárodnom prostredí, v ktorom existujú najmenej tri superveľmoci – USA, Čína a Rusko,” povedal Mark Milley.

Uviedol, že počas studenej vojny prebiehala konfrontácia medzi dvoma superveľmocami, USA a ZSSR, a po rozpade ZSSR boli USA na istý čas jedinou superveľmocou.

“Tri sú oveľa komplikovanejšie ako dve,” povedal.

Millie dodal, že situáciu komplikuje skutočnosť, že niektoré krajiny začínajú hrať vážnejšiu úlohu vo svojich regiónoch. Podľa jeho názoru by si v budúcnosti mohli nárokovať aj na status superveľmoci.

Američania začali rozšírený výcvik ukrajinských vojakov
Na snímke generál Mark Milley, predseda Zboru náčelníkov štábov americkej armády

Včera 19:21

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) urýchlene poslala núdzové zásoby do častí Ukrajiny zasiahnutých záplavami po zničení Kachovskej priehrady na rieke Dneper. WHO sa tiež pripravuje na riešenie zdravotných rizík vrátane úrazov, utopenia a chorôb šírených znečistenou vodou, napríklad cholery. Vo štvrtok o tom informovali predstavitelia WHO.

Včera 19:19

Organizácia Spojených národov (OSN) súhlasila s nasadením humanitárnych pracovníkov na pomoc pri záplavách v Chersonskej oblasti, ak jej Rusko zaručí bezpečný prístup. Uviedlo to vo štvrtok ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

Včera 18:43

Rumunské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok nariadilo Rusku, aby znížilo počet svojich zamestnancov na veľvyslanectve v Bukurešti na približne rovnaký počet, aký v súčasnosti pôsobí na rumunskej ambasáde v Moskve.

Včera 18:42

Čína a Kuba uzavreli tajnú dohodu o vybudovaní zariadenia na elektronické odpočúvanie na tomto karibskom ostrove, ktoré bude schopné sledovať komunikačné spojenia na juhovýchode USA. Americké ministerstvo obrany sa k záležitosti odmietlo vyjadriť.

Včera 18:39

Najmenej 11 obetí na životoch a ďalších 30 zranených si vyžiadal štvrtkový výbuch v mešite v provincii Badachšán na severovýchode Afganistanu, počas pohrebu guvernéra tejto provincie.

Včera 18:14

Taiwanský minister zahraničných vecí Joseph Wu Čao-sie budúci týždeň navštívi Európu, v Prahe sa má zúčastniť na bezpečnostnej konferencii, na ktorej vystúpi aj prezident ČR Petr Pavel.

Včera 18:10

Počas ruského ostreľovania vo štvrtok v juhoukrajinskom meste Cherson zomrel civilista. V meste práve evakuovali ľudí zo zaplavených budov po pretrhnutí hrádze na Kachovskej priehrade, oznámila ukrajinská generálna prokuratúra.

Včera 17:34

Nórska polícia mohla zabrániť minuloročnej streľbe v gay bare v Oslo, ak by konala na základe tipu od zahraničnej tajnej služby. Uviedlo to vo štvrtok sedem expertov v správe, ktorú starosta Osla označil za “zdrvujúcu”.

Včera 17:26

Švédsko vo štvrtok oznámilo, že ukrajinskí vojaci, ktorí sa cvičili na obsluhu švédskych bojových vozidiel pechoty CV90, sú “pripravení na nasadenie na fronte”. Koľko ukrajinských vojakov absolvovalo výcvik, Štokholm nespresnil.

Včera 17:12

Sýrsky utečenec podozrivý z pobodania šiestich ľudí vo štvrtok ráno v meste Annecy zrejme nemal “teroristický motív”, aj keď ten ešte nie je známy. Novinárov informovala vyšetrujúca prokurátorka Line Bonnetová-Mathisová.

Včera 17:07

Talianska premiérka Giorgia Meloniová a nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz vo štvrtok v Ríme potvrdili spoluprácu v oblasti migrácie a pri ďalšej podpore Ukrajiny.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Eurobarometer: Slováci málo veria v nezávislosť sudcov

0 icon

Bratislava/Brusel 8. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku vníma nezávislosť sudcov pozitívne len 33 percent opýtaných. Slováci a slovenské firmy za hlavné príčiny považujú nátlak politikov, vlády a podnikateľských a záujmových skupín. Vplýva to z prieskumu Eurobarometra. Informuje o tom spravodajca TASR Slovensko patrí medzi členské štáty EÚ, kde vnímanie…

Ukrajinská armáda má za sebou samovražednú noc. Veľké straty utrpela aj počas dneška

0 icon

Kyjev 8. júna 2023 (HSP/Foto:screenshot) Aktualizované 8. júna 2023 Ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka podrobne rozoberá nočné pokusy ukrajinskej armády o protiofenzívu Ukrajinská armáda dnes v noci pokračovala v "hlavnom útoku": zatiaľ (do 8. júna, 4.00 hod. ráno) bez výsledku Takže k tomu predsa došlo. Predtým sme len špekulovali, ale…

Schwarzenegger priznal, že jeho otec bol nacista

0 icon

Bratislava 8. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Schwarzenegger priznal, že jeho otec bol nacista a zúčastnil sa obliehania Leningradu Herec a politik sa k tomu priznal v novom dokumentárnom seriáli spoločnosti Netflix "Arnold". Sedemdesiatpäť ročný Schwarzenegger prezradil, že vyrastal so svojím bratom Meinhardom v malej rakúskej dedine Thal. "Naša výchova bola…

Ukrajinci narazili na silnejší odpor, než čakali. Použili už aj Leopardy

0 icon

Bratislava 8. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Ukrajinské ozbrojené sily utrpeli straty na ťažkej technike a vojakoch, keď pri svojom prvom pokuse o prelomenie ruských pozícií na východe v posledných dňoch čelili silnejšiemu odporu ruských jednotiek, než sa očakávalo Pre CNN to uviedli dvaja vysokopostavení americkí predstavitelia. Jeden z amerických predstaviteľov…

Saska navrhuje v podstate zrušiť spovedné tajomstvo. KDH reaguje

0 icon

Bratislava 8. júna 2023 (HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák)     Richard Sulík so svojou Saskou predstavuje postupne svoj volebný program, o ktorom tvrdí, že na slovenskom politickom kolbišti nemá konkurenciu. Odpútanie cirkví od štátu je dlhodobou agendou strany, ale s čím prišiel Sulík tentokrát, to nemá obdoby v histórii a asi…

Súťaž liberálov o to, kto vymyslí väčšiu absurditu. Máme sa smiať alebo plakať?

0 icon

Bratislava 8. júna 2023  (HSP/Foto: Screenshot)   "Nvotová je dokonalý symbol slovenského liberalizmu - hlúpa, vulgárna a protislovenská," napísal dnes Ľuboš Blaha. Už včera sme priblížili niektoré jej výroky. Blaha si však myslí, že zúfalstvo liberálov naberá groteskné rozmery - asi si najnovšie vymysleli súťaž o to, kto pred voľbami…

Prezidentka podpísala novelu týkajúcu sa predčasného splatenia pôžičky študentov

0 icon

Bratislava 8. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Študenti budú mať možnosť predčasne splatiť pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania bez poplatkov alebo iných nákladov súvisiacich s predčasným splatením pôžičky. Vyplýva to z novely zákona o Fonde na podporu vzdelávania, ktorú vo štvrtok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová Fond poskytuje pôžičky pre…

Havranie skaly majú vzácny a ohrozený jamkatec pľúcny

0 icon

Brezno 27. mája 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   V prírodnej rezervácii Havranie skaly sa vyskytuje vzácny, na Slovensku ohrozený druh lišajníka, jamkatec pľúcny. Je to jedna z najvýznamnejších populácií v pôsobnosti správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Poľana a na Slovensku je málo lokalít s jeho výskytom. TASR to za CHKO potvrdila Miriam…

ÚDZS: Ďalšie zvýšenie ziskov zdravotných poisťovní občanom nijak nepomôže

0 icon

Bratislava 8. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Ďalšie zvýšenie ziskov zdravotných poisťovní nijak nepomôže občanom ani slovenskému zdravotníctvu. Naopak, profitovať z neho budú akcionári súkromných zdravotných poisťovní. Upozorňuje na to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). V liste preto vyzýva poslancov Národnej rady SR, aby zvážili prijatie novely, ktorá má…

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Na Ukrajine horia Leopardy

0 icon

Kyjev 8. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos) Aktualizované 8. júna 2023 20:24 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   20:20 - Veliteľ 58. armády Južného vojenského okruhu generálmajor Ivan Popov podrobne opísal…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ladislav Hvižďák

Otvorený list predstaviteľom strany Smer

0icon

Tento článok vyšiel na stránke belobog.   Ja niktoš, dezolát a konšpirátor som si dovolil osloviť čelných predstaviteľov strany smer aby mi odpovedali

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

0icon

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politick

Slavěna Vorobelová

Zelensky cez palubu

0icon

Popredné americké médiá, The New York Times a The Washington Post, v úzkom časovom rozpätí pohybujúcom sa okolo momentu, keď NIEKTO odstrelil priehradný múr vodnej nádrže Kachovka, zverejnili informácie, ktoré vyvolávaj&uacut

Gustáv Murín

Kachovka – priehrada plná dezinformácií

0icon

Prezidentka Čaptová má pravdu. Sme obeťami lavíny dezinformácií – tých protiruských. Ona sama v tých dezinformáci&aacu

Viktória Hellenbart

Ako uvažuje Orbánove Maďarsko o vojne ? - 1 časť.

0icon

Prezidentka varuje celý svet pred udalosťami na Slovensku a pred tým,aby sme sa nevydali maďarskou cestou a prestali podporovať dodávky zbraní na Ukrajinu. V niekoľkých blogoch prinášam voľný preklad podstatných častí prednášky Vukicsa Ferencza, maďarského pegagóga na Univerzite verejných služieb, podplukovníka, analytika a  odborníka na otázky bezpe

Vášeň v Tebe

Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

Ako pestovať uhorky na šnúrkach? 3 jednoduché kroky pre šťavnatú a bohatú úrodu

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@pestovanie.zahradkarisrdco6887). Ak chcete využiť každé voľné miesto v záhrade a pozbierať bujnú úrodu, popremýšľajte o pestovaní uhoriek na šnúrach. Záhradkári túto metódu odporúčajú už roky. Zlepšíte tak nielen ich vývoj, ale postaráte sa aj o zdravie zeleniny. Ako použiť tento trik?

Päť zložiek dobrého manželstva. Poznáte ich všetky?

0 icon

09.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/OlcayErtem). Dobré manželstvo je ako polievka uvarená z viacerých ingrediencií, ale v tomto prípade nestačí jeden kuchár. Šťastné dlhodobé páry opakujú ako mantru, že bez dobrej komunikácie by nič nefungovalo. Čo ešte musíte pridať, aby vzťah dobre fungoval a poskytoval partnerom dostatok spokojnosti? Jedna…

Tento produkt za desiatky centov som nalial do krtinca. Škodcovia sa na pozemku už nikdy neobjavili!

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vašeň v tebe (Foto:youtube.com/Prima Zoom). Krtkovia sú skutočným postrachom všetkých záhradkárov. Najmä na jar a v lete môžu zničiť čerstvo pokosený trávnik alebo zničiť záhony s rastlinami. Skôr ako pobežíte do obchodu po chemický prostriedok na boj proti nim, vyskúšajte túto šikovnú metódu.

Najkrajší balkón? Oplatí sa pozrieť aj na iné kvety ako muškáty

0 icon

09.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/henryka8). O tom, že muškáty sú najobľúbenejšie balkónové rastliny, niet pochýb. Obľubuje ich toľko ľudí pre ich nenáročnú starostlivosť a bohaté kvitnutie, ktoré trvá až do jesene. Ale o veľkú krásu sa pripravíme, ak sa zasekneme pri muškátoch, keďže je toľko krajších balkónových rastlín,…

Armádny Magazín

Pri pokuse o protiofenzívu pri Arťomovsku začala druhá útočná línia Ukrajiny tlačiť na prvú, tá narazila na mínové polia

0 icon

Ukrajina, 8.jún 2023 (AM) – Jedným zo smerov ďalšieho protiofenzívneho pokusu Kyjeva bol smer Arťomovsk, kde si vybral Berchovku a Kleščeevku ako hlavné smery pre útočné operácie, snažiac sa odrezať Arťomovsk, predtým obsadený ruskými silami, zo severu a juhu. Akcie ukrajinských jednotiek boli tradičné: všetko sa začalo nočným delostreleckým ostreľovaním, pričom sa útočil

BRICS, Afrika, Rusko. "Ruská otázka" v Južnej Afrike sa rozhorieva s novou silou

0 icon

Južná Afrika, 8.jún 2023 (AM) – Stretnutie členských štátov BRICS na úrovni ministrov zahraničných vecí sa konalo 1. - 2. júna v Kapskom Meste. V mene Ruska sa na ňom zúčastnil Lavrov. Sergej Lavrov cestoval na Mys dobrej nádeje cez Keňu, Burundi a Mozambik. Vo všetkých kra

Nepľuj na minulosť, odletí a ty ju už nechytíš

0 icon

USA, 8.jún 2023 (AM) – Prezident Biden sa neospravedlní za atómové bombardovanie Hirošimy a Nagasaki, vyhlásil 17. mája asistent prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan. Veľká Británia nemá v úmysle odsúdiť svoju koloniálnu politiku a odmieta sa oficiálne ospravedlniť za streľbu na mierovej demonštrácii v indickom meste Amritsar z 13.…

Švédsko, Kurdi a NATO

0 icon

Švédsko, 8.jún 2023 (AM) –  Ankara, ktorá považuje mnohých kurdských prisťahovalcov žijúcich vo Švédsku za teroristov a separatistov, požaduje, aby Štokholm proti nim tvrdo zakročil. V opačnom prípade Turecko odmietne prijať Švédsko do NATO. Aktívna migrácia do Švédska sa začala v 60. rokoch 20. storočia. Spočiatku to boli najmä ľudia z…

Je v blízkej budúcnosti možná de-dolarizácia Eurázie?

0 icon

Irán, 7.jún 2023 (AM) – V máji podiel dolára na aktívach centrálnych bánk krajín SNŠ, Číny a ďalších krajín po prvýkrát klesol pod 50 %. Americké ministerstvo financií, ktoré si uvedomuje riziká tohto diania, už vyzvalo na "konštruktívne a férové rokovania" s Pekingom. Washington sa však zjavne nemieni vzdať obchodných vojen. Preto…

TopDesať

Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

0 icon

Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

Dôkaz, že niektoré veci je lepšie nechať na profesionálov

0 icon

Hovorí sa, že prax robí z ľudí majstra a profesionáli vedia, že je to pravda. Ak však nezavoláš na pomoc profesionálov, môže to dopadnúť aj takto tragicky.  Existuje dôvod, prečo zvyčajne existuje jasný rozdiel medzi konečným výsledkom poskytnutým profesionálom a amatérom, či už ide o výrobu dezertov alebo stavbu domov.…

Mark Wahlberg odhalil, prečo sa s rodinou odsťahoval z Hollywoodu

0 icon

Mark Wahlberg, legendárny herec a oddaný otec štyroch detí nedávno urobil životné rozhodnutie a spoločne s rodinou sa odsťahoval z Hollywoodu. Po boku svojej manželky Rhea Durham sa Mark rozhodol začať odznova a v nedávnom úprimnom rozhovore sa podelil o podrobnosti tohto významného rozhodnutia. V roku 2022 sa Wahlberg s…

Fotografie zvieratiek, ktoré vám zaručene zlepšia deň

0 icon

Zábavné zvieratá a fotografie zábavných zvierat boli vždy zdrojom radosti a zábavy pre ľudí na celom svete. Od veselých memečiek až po virálne videá - zvieratá nám dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť naše dni. Okrem zábavy však môžu zábavné zvieratá zohrávať aj úlohu pri zlepšovaní našej pohody. Fotografie…

Nešťastné dobrodružstvá zachytené na fotografiách

0 icon

Svet nie je vždy ideálnym miestom. Občas zažívame aj nešťastné dobrodružstvá. Práve takéto dobrodružstvá tých najväčších nešťastníkov sa podarilo zachytiť na tieto fotografie. Fotografie majú úžasnú schopnosť zachytiť jedinečné okamihy a uchovať ich navždy. Dokážu zachytiť kúsok reality, emócie a príbehy, ktoré by inak mohli zmiznúť uplynutím určitého obdobia. Tento článok…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali