Miláno 11. februára (TASR) – Spojené štáty a Taliansko odštartovali spoločnú policajnú kampaň proti mafii. Výsledkom tejto rozsiahlej operácie s názvom Nový most je už množstvo zatknutí na oboch stranách Atlantického oceánu, informovala dnes agentúra AP.
Podľa talianskej polície je cieľom akcie nová pašerácka trasa, po ktorej sa do mesta Gioia Tauro, jedného z najväčších nákladných prístavov v Európe ležiaceho na juhu Talianska, dostáva kokaín z Južnej Ameriky. Cesta spája americkú vetvu sicílskej mafie s kalábrijskou zločineckou organizáciou ‘Ndrangheta.
Príslušné úrady potvrdili, že tajným agentom v oboch krajinách sa počas dvojročného nasadenia podarilo sabotovať zásielky stoviek kilogramov kokaínu ukrytého v náklade kokosov a ananásov smerujúcich do Talianska. Agenti takisto zhabali heroín a marihuanu.
Americkí a talianski vyšetrovatelia pátrajú po 26 podozrivých osobách. Medzi nimi je aj člen newyorského zločineckého klanu Gambinovcov, ktorý mal vyjednať novú pašerácku trasu.