Mogadišo 8. novembra (TASR) – Najmenej šesť ľudí dnes zahynulo a 15 ďalších utrpelo zranenia pri výbuchu bomby uloženej v aute pri hoteli v somálskom hlavnom meste Mogadišo.
Medzi obeťami boli štyria policajti. Počet mŕtvych sa však ešte môže zvýšiť, uviedla tlačová agentúra Reuters. Zatiaľ sa nepotvrdili informácie, že išlo o samovražedný útok, informovala DPA.
K výbuchu došlo v blízkosti známeho hotela Maka-Almukarma vo štvrti Hodan. Pred explóziou hodili útočníci na hotel granáty, uviedli očití svedkovia. Výbuch úplne zničil viaceré autá.
Bezprostredne po čine sa k teroristickému útoku nikto neprihlásil. Somálsko vyše dve desaťročia trpí krvavou občianskou vojnou – najmä medzi ústrednou vládou a radikálnymi milíciami aš-Šabáb. Skupina aš-Šabáb je zodpovedná za množstvo teroristických útokov.