Dodal, že Orhan Zeinalov sa počas výsluchu priznal, že 10. októbra dobodal Ščerbakova a to následne viedlo k úmrtiu obete. Vyšetrovatelia požiadali, aby podozrivý Azerbajčancan bol až do súdu zadržaný.
Markin poznamenal, že podozrivý, ktorý žil v Rusku viac ako 10 rokov, zrazu zabudol ruský jazyk a požiadal o tlmočníka. Ten mu bol poskytnutý a podieľa sa na vyšetrovaní. Tlmočí nielen rozhovory, ale prekladá aj všetky procesné písomnosti.
Oficiálne tiež zdôraznil, že vyšetrovaním sa získalo dostatok dôkazov a údajov, ktoré budú predložené na súde.
Jegor Ščerbakov bol zavraždený počas noci 10. októbra, keď bránil svoju priateľku proti útočiacemu prisťahovalcovi. Následkom tejto vraždy sa v Birluľove zišli obyvatelia, ktorí požadovali nájsť a potrestať vraha mladého muža. Pri verejnom zhromaždení skupina mladých ľudí kričala nacionalistické heslá na následne zdemolovala nákupné centrum. Situácia sa upokojila po príchode polície. Bolo zadržaných približne 400 ľudí.
zf



















