NAŽIVO

Macron a Merz dorazili na Downing Street na rokovania so Zelenským a Starmerom, informuje BBC.

Vošli dovnútra bez toho, aby odpovedali na otázky novinárov.

Európski lídri a ukrajinský prezident budú rokovať o mierovom pláne navrhnutom Američanmi.

14:52

Filip Turek dúfa, že ešte dostane príležitosť vysvetliť svoje kauzy. Petr Pavel ho pre ne považuje za nevhodnú osobu na funkciu ministra. Verí tiež, že jeho indispozícia nebude zdržiavať vznik novej vlády.

14:41

Na Kréte došlo k stretom medzi poľnohospodármi a políciou počas protestov súvisiacich s vyšetrovaním dotácií EÚ. Polícia proti demonštrantom použila slzný plyn.

14:29

USA vyvíjajú tlak na Ukrajinu a hľadajú akékoľvek možnosti, aby súhlasila s územnými ústupkami, informuje AFP s odvolaním sa na zdroje.

„Američania tlačia: „Rýchlejšie, rýchlejšie, rýchlejšie“, ale Ukrajina nemôže súhlasiť so všetkým, bez toho, aby prešla všetky detaily. Hľadajú akékoľvek možnosti, aby dosiahli územné ústupky od Ukrajiny,“ vyhlásil úradník.

14:28

14:19

UNICEF oznámil, že KDR bojuje s najhoršou epidémiou cholery za posledných 25 rokov. Od januára tam v dôsledku tejto choroby zomrelo takmer 2000 ľudí.

13:59

Tri odborové organizácie vyzvali na štrajk za zlepšenie pracovných podmienok v múzeu Louvre.

13:35

António Costa prisľúbil pokračujúcu podporu EÚ pre Sýriu, ktorá si pripomína prvé výročie zvrhnutia vlády Asadovcov.

13:35

Szijjártó uviedol, že Maďarsko a Turecko spoločne podporujú rokovania o ukončení vojny na Ukrajine a spoločne odsudzujú útoky na ropovody či na tankery v Čiernom mori.

13:31

Zelenskyj potvrdil, že Ukrajina a USA majú rozdielne názory na stiahnutie ukrajinských ozbrojených síl z Donbasu.

„USA, Rusko a Ukrajina majú svoje vlastné vízie a my nemáme jednotný pohľad na Donbas,“ povedal prezident v rozhovore pre Bloomberg.

Ukrajina tiež trvá na samostatnej dohode o bezpečnostných zárukách so západnými spojencami, predovšetkým s USA.

„Je tu jedna otázka, na ktorú ja a všetci Ukrajinci chceme dostať odpoveď: ak Rusko opäť začne vojnu, čo budú robiť naši partneri?“ povedal Zelenskyj.

Podľa všetkého ukrajinský prezident takúto odpoveď zatiaľ nedostal.

13:16

Mestská polícia v Šali získala dva nové elektromobily Škoda Elroq. Vozidlá nahradili staršie elektromobily Nissan, ktoré počas desiatich rokov najazdili vyše 300.000 kilometrov, informovala radnica.
Podľa slov primátora Jozefa Belického patrila Šaľa k prvým samosprávam na Slovensku, kde na výkon služby používali mestskí policajti elektromobily. „V tomto trende, v ekologickej ceste, chceme pokračovať. Elektromobily šetria prírodu aj náklady,“ povedal Belický.

12:25

Vedenie Euroclear priamo vyhlásilo, že nemôže previesť aktíva Ruskej federácie na „reparačný úver“ Ukrajine.

„Neexistuje žiadny postup, podľa ktorého by Euroclear jednoducho [odovzdal] peniaze Európskej únii. Ide o peniaze Euroclear, ktoré sú viazané požiadavkami Centrálnej banky Ruska na náhradu výdavkov,“ uviedla generálna riaditeľka depozitára Valérie Urbenová v rozhovore pre denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Podľa jej slov je schéma reparančného úveru navrhnutá Európskou komisiou sporná z právneho hľadiska, vstupuje do úplne neznámej oblasti a ohrozuje finančnú stabilitu.

12:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

OTS: Skupina BHP v prvom polroku 2013 zaznamenala nárast tržieb o 7 %

Bratislava 2. septembra (TASR-OTS) – Prvý polrok roka 2013 bol pre skupinu Best Hotel Properties, a.s., najúspešnejší z pohľadu výkonnosti portfólia slovenských hotelov. Hotel Crowne Plaza, Kempinski Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski High Tatras zaznamenali v tomto období dvojciferný percentuálny medziročný rast obsadenosti pri udržaní výšky priemernej dennej ceny. Najmä tento faktor sa prejavil na významných nárastoch tržieb v jednotlivých hoteloch a prispel tak k nárastu výkonnosti celej skupiny Best Hotel Properties, a.s., (BHP).

Tržby skupiny BHP v prvom polroku 2013 narástli o 7 % na 22 190 tis. eur. Najvýznamnejšou súčasťou tržieb hotelov boli tržby z ubytovania, ktoré dosiahli až 53 %. Celkové tržby skupiny BHP z ubytovania, napriek nárastu v slovenských hoteloch, zostali v porovnaní s minulým rokom takmer nezmenené.

Zisk BHP pred daňami, odpismi a úrokmi (EBITDA) v prvých šiestich mesiacoch 2012 medziročne poklesol napriek miernemu nárastu tržieb o viac ako 6 % na 1 748 tis. eur. Bolo to najmä v dôsledku zaúčtovania straty z precenenia finančných nástrojov, dodatočného zaúčtovania manažérskych poplatkov za obdobie a nižšieho výnosu z dividendy TMR ako v roku 2012. Upravený prevádzkový zisk pred odpismi, ktorý reálne odzrkadľuje prevádzkovú výkonnosť hotelov, však medziročne narástol o viac ako 32 % na 2 030 tis. eur.

Slovenské hotely skupiny BHP zvyšujú svoju obľúbenosť

.

Slovenské hotely skupiny BHP zaznamenali zvýšený záujem o ubytovacie i stravovacie služby. V bratislavskom Kempinski Hoteli River Park sa obsadenosť medziročne zvýšila o viac ako 18 %, pričom mierne stúpla aj priemerná denná cena, v ktorej je hotel od svojho vzniku lídrom trhu.

"V treťom roku prevádzky je Kempinski Hotel River Park jasne najluxusnejším hotelom v Bratislave, s najlepšími službami ocenenými množstvom domácich a medzinárodných cien. Taktiež mu patrí prvé miesto medzi hotelmi hlavného mesta z pohľadu počtu usporiadaných prestížnych medzinárodných konferencií a ubytovaných VIP hostí," hovorí predseda predstavenstva BHP Branislav Babík. Hotel sa drží aj na pozícii celkového lídra trhu z pohľadu RevPAR – výšky tržieb za dostupnú izbu, ktorá má v hotelovom biznise najväčšiu vypovedaciu hodnotu o výkonnosti hotelov z pohľadu ubytovania, keďže odráža stav obsadenosti aj priemernej ceny.

Pozitívny trend rastu obsadenosti zaznamenal počas prvého polroka aj ďalší bratislavský hotel, Crowne Plaza, s medziročným nárastom o viac než 16 %, hlavne vďaka väčšiemu dopytu korporátnych klientov.

.

Tatranský hotel Grand Hotel Kempinski High Tatras počas zimných mesiacov dosahoval historicky najvyššie úrovne obsadenosti od svojho otvorenia v roku 2009. Vo februári bola obsadenosť takmer na úrovni 70 %, v mesiacoch január a marec sa obsadenosť pohybovala nad šesťdesiatimi percentami. Za obdobie prvých šiestich mesiacov obsadenosť, pri udržaní priemerných cien z minulého roka, medziročne narástla o viac ako 15 %. Obsadenosť v porovnaní s minulým rokom pritom dosahuje historické maximá aj počas letných mesiacov. "Som obzvlášť hrdý na fakt, že viac ako 30 % hostí sa do tohto unikátneho hotela pravidelne v priebehu roka vracia. Táto skutočnosť je pre nás potvrdením správnosti stratégie manažmentu BHP založenej na poskytovaní nadštandardných služieb pre klientov hotelov," vyjadruje svoju spokojnosť B. Babík.

Nárast aj u moskovských hotelov BHP

Moskovský boutique hotel Kadashevskaya je v portfóliu skupiny od roku 2010. Hotel patrí z pohľadu porovnania s ostatnými hotelmi v rovnakej kategórii medzi tri najlepšie v Moskve. Počas prvých šiestich mesiacov roku 2013 zaznamenal nárast obsadenosti o 2,5 %.

.

Hotel Baltschug Kempinski v Moskve zaznamenal najmä vďaka plnej prevádzke reštauračných a banketových priestorov hotela nárast tržieb, ktoré sa pričinili na šesťpercentnom raste celkových tržieb tohto moskovského hotela. Renovácia hotela Baltschug sa začala už v roku 2011. Renováciou už prešli reštauračné a banketové priestory hotela. V tomto roku sa začalo s renováciou izieb. Plánované ukončenie renovačných prác je v roku 2014. Po tomto období skupina predpokladá, že hotel potvrdí pozíciu jedného z lídrov moskovského trhu luxusných hotelov, ktorý vďaka svojej jedinečnej polohe a histórii bude aj naďalej najprestížnejšou adresou pre hotelových hostí v meste.

"Som presvedčený, že v skupine BHP hlavne vďaka oživeniu na trhu slovenských hotelov aj naďalej v priebehu roka udržíme trend rastu výnosov a prevádzkovej ziskovosti našej skupiny. Ten by sme v krátkej budúcnosti radi podporili aj rozšírením nášho portfólia, v duchu dlhodobého cieľa Skupiny do roku 2015 postupne získavať do portfólia ďalšie prémiové a luxusné hotely, tzv. "trophy assets" v regióne strednej a východnej Európy," dodáva B. Babík.

VYBRANÉ PREVÁDZKOVÉ VÝSLEDKY SKUPINY (neauditované)

Počet izieb

30.6.2012 6 mesiacov: 818

31.6.2013 6 mesiacov: 818

Medziročná zmena %: 0,0%

.

Obsadenosť %

30.6.2012 6 mesiacov: 51,1%

31.6.2013 6 mesiacov: 54,3%

Medziročná zmena %: 6,3%

.

Priemerná denná cena za izbu v EUR

30.6.2012 6 mesiacov: 154

31.6.2013 6 mesiacov: 146

Medziročná zmena %: -5,2%

.

RevPAR

30.6.2012 6 mesiacov: 78

31.6.2013 6 mesiacov: 79

Medziročná zmena %: 0,7%

V tis. EUR Tržby

.

30.6.2012 6 mesiacov: 20 730

31.6.2013 6 mesiacov: 22 190

Medziročná zmena %: 7,0%

Hrubý prevádzkový zisk (GOP)

30.6.2012 6 mesiacov: 5 064

31.6.2013 6 mesiacov: 5 194

.

Medziročná zmena %: 2,6%

EBITDA 30.6.2012 6 mesiacov: 1 864

31.6.2013 6 mesiacov: 1 748

Medziročná zmena %: -6,2%

EBITDA %

.

30.6.2012 6 mesiacov: 9%

31.6.2013 6 mesiacov: 8%

Medziročná zmena %: -12,4%

EBITDA upravená*

30.6.2012 6 mesiacov: 1 534

31.6.2013 6 mesiacov: 2 030

.

Medziročná zmena %: 32,3%

EBITDA % upravená

30.6.2012 6 mesiacov: 7%

31.6.2013 6 mesiacov: 9%

Medziročná zmena %: 23,6%

.

Čistý zisk**

30.6.2012 6 mesiacov: 664

31.6.2013 6 mesiacov: -792

Medziročná zmena %: -219,2%

.

Zisk na akciu (v EUR)

30.6.2012 6 mesiacov: 0,017

31.6.2013 6 mesiacov: -0,016

Medziročná zmena %: -194,1%

*EBITDA upravená. – zisk pred úrokmi, daňami a odpismi upravený o náklady a výnosy nesúvisiace s prevádzkovou činnosťou hotelov. **Individuálny čistý zisk BHP za 6 mesiacov dosiahol výšku 3,7 mil. EUR. Rozdiel je spôsobený faktom, že individuálne finančné výkazy sú vykazované v súlade so Slovenskými účtovnými štandardmi (SAS) a konsolidované výkazy Skupiny sú zostavené podľa medzinárodných účtovných štandardov (IFRS) zahŕňajúc všetky dcérske spoločnosti.

Spoločnosť Best Hotel Properties a.s., (BHP) je jednou z najväčších hotelierskych spoločností v strednej a východnej Európe. Do portfólia hotelov BHP patria luxusné moskovské hotely Baltschug Kempinski a Hotel Kadashevskaya a na Slovensku hotely Kempinski Hotel River Park, Grand Hotel Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese a tiež hotel Crowne Plaza v Bratislave. Akcie Best Hotel Properties a.s., sú kótované na paralelnom trhu Burzy cenných papierov v Bratislave.

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

.
.
.

Snahy o dosiahnutie mierovej dohody na Ukrajine dostávajú do kľúčovej fázy. Peskov vydal zásadné vyhlásenie

Kremeľ ocenil najnovšiu stratégiu národnej bezpečnosti Donalda Trumpa, označujúc ju za povzbudzujúcu zmenu politiky, ktorá do veľkej miery korešponduje s…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Šutaj Eštok: Slovensko odmieta systém povinnej solidarity pri migrácii, chce výnimku

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok po rokovaní ministrov členských krajín Európskej únie v pondelok v Bruseli zopakoval, že Slovensko odmieta…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vzniká tretia sila v multipolárnom svete?

Prezident Vladimír Putin a indický premiér Naréndra Módí prijali po stretnutí v Naí Dillí spoločné vyhlásenie, v ktorom stanovili priority…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj „nie je pripravený“ podpísať mierovú dohodu podporovanú USA, vyhlásil Trump

Donald Trump vyhlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nie je pripravený podpísať mierový návrh podporovaný USA, ktorého cieľom je ukončiť…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Puci nevylučuje „menšiu” rekonštrukciu vlády

Po aktuálnych vyhláseniach šéfa poslaneckého klubu sa otvárajú nečakané alternatívy

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novinka od Julie Caplin si získava srdcia čitateľov v predvianočnom čase

Žeby bola predsa len pravda, že Vianoce sú časom zázrakov, keď sa plnia aj tie najtajnejšie priania? To sa dočítate…

08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vedenie Euroclear priamo vyhlásilo, že nemôže previesť aktíva Ruskej federácie na “reparačný úver” Ukrajine

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Reparačná pôžička pre Ukrajinu je „veľmi krehká“. Takúto nehoráznu sumu nás to môže stáť

Belgický depozitár Euroclear, správca zmrazených ruských aktív, kritizoval reparačnú pôžičku pre Ukrajinu ako krehkú, nepredvídateľnú a rizikovú. Použitie ruských suverénnych…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Máme spoločných nepriateľov? Šialený výrok Tuska

Sotva som otvoril oči a už som im nechcel veriť. Poľský premiér Donald Tusk vidí podľa všetkého budúcnosť svojej krajiny…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Generálna prokuratúra zistila rozsiahle nezákonnosti pri regulácii parkovania v samosprávach

Generálna prokuratúra SR zistila rozsiahle porušenia zákonnosti v oblasti právnej regulácie parkovania v mestách a obciach na úrovni 80 percent…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chránia progresívci korupčníkov?

Kým slovenská domácnosť sa trasie, či jej vznikne nárok na energopomoc v hodnote pár eur, na Ukrajine utápame milióny v…

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Propaganda liberálnych médií môže utopiť opozíciu

Na to, že medzi nebezpečenstvami, ktoré hrozia opozícii, zaujíma bezohľadná propaganda liberálnych médií popredné miesto, v poslednej dobe upozornilo už…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Čím Evropská komise zdůvodňuje drastickou pokutu pro síť X a proč je to absurdní

Evropská komise rozhodla minulý týden o historicky první pokutě pro provozovatele sociální sítě za nedodržování unijního nařízení DSA o digitálních…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fehérváry na méte 10 bodov v sezóne, Thompson má 100 víťazstiev

Hokejista Martin Fehérváry má v tejto sezóne NHL na konte už 10 kanadských bodov. Slovenský obranca v službách Washingtonu mal…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Na zvyšovanie napätia v strednej Európe niekedy nie je potrebné odhodlanie, stačí hlúposť

Poslanci za Progresívne Slovensko prijali 20. novembra t. r. v Komárne vyhlásenie, v ktorom vyzývajú vládu, aby uznala, že v…

08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Maďarsko a Slovensko sa spájajú a podajú žalobu na súde EÚ, oznámil Szijjártó

Maďarsko a Slovensko podajú na súde EÚ žalobu o zrušenie plánu RePowerEU, ktorý počíta s odmietnutím ruského plynu do roku…

08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To nevymyslíš. FIFA rozhodla, že na MS sa odohrá "pride zápas". Stretnú sa v ňom konzervatívne krajiny Egypt a Irán

Na Majstrovstvách sveta vo futbale 2026 bude jeden zo zápasov venovaný liberálnej agende vyzdvihovania práv sexuálnych menšín. Už skôr sa…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Chabé nádeje opozície sa nenaplnia. Črtá sa riešenie, tvrdí koaličný poslanec

Chabé nádeje opozície, že poslanec Ferenčák vyvolá koaličnú krízu sa nenaplnia. Ostáva síce faktom, že predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok…

08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tranzice často neřeší to, co ji způsobilo. Co ukazuje analýza 82 příběhů trans lidí

Když se podíváte na pár jednotlivých příběhů trans lidí, může se zdát, že každý je úplně jiný a nejde nic…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Bude RT India strategickým zlomom?

A čoho sa boja európske elity? Širšie povedomie vo svete o nenahraditeľnej úlohe, ktorú Rusko a India zohrávajú v globálnej systémovej…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump si kopol do Zelenského. Najdôležitejší návrh nečítal

Trump vyhlásil, že je sklamaný z absencie reakcie Zelenského na návrh mierovej dohody. Podľa jeho slov návrh získal podporu Moskvy…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s jasným odkazom: „Suverenita nie je na predaj. Pakt o migrácii odmietame“

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dnes odlieta do Bruselu na rokovanie ministrov vnútra, ktorého prioritnou témou má byť nelegálna migrácia.…

08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pôžičky, phishing aj falošné zľavy. Neviditeľné riziká, ktoré môžu pokaziť Vianoce

Vianoce 2025 prichádzajú v čase, keď slovenské domácnosti stále pociťujú dôsledky zvýšených cien potravín, energií aj služieb, no napriek tomu…

08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Na tejto ilustrácii je schovaná ryba. Podarí sa vám ju nájsť?

Ryba je v tomto obrázku ukrytá tak šikovne, že ju väčšina ľudí prehliadne - a práve toto robí z tejto…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Trump trafil klinec po hlavičke. Europoslanec z AfD ocenil bezpečnostné ciele stratégie USA

Nová Trumpova Národná bezpečnostná stratégia znamená rozhodujúci zlom v transatlantickom partnerstve. Ako jeden z mála, europoslanec Petr Bystroň nezdráhal prehovoriť otvorene…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čína zverejnila zoznam štátov, ktoré boli po druhej svetovej vojne bombardované Spojenými štátmi americkými

Peking, 8. decembra 2025 - Čínske veľvyslanectvo zverejnilo zoznam štátov, ktoré boli po druhej svetovej vojne bombardované Spojenými štátmi americkými.…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Syn prezidenta USA skritizoval ukrajinské orgány

Donald Trump ml., syn prezidenta USA, opäť skritizoval ukrajinské orgány, keď vyhlásil, že posielajú na front chudobných a pokračujú vo…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Macron a Merz dorazili na Downing Street na rokovania so Zelenským a Starmerom, informuje BBC.

Vošli dovnútra bez toho, aby odpovedali na otázky novinárov.

Európski lídri a ukrajinský prezident budú rokovať o mierovom pláne navrhnutom Američanmi.

14:52

Filip Turek dúfa, že ešte dostane príležitosť vysvetliť svoje kauzy. Petr Pavel ho pre ne považuje za nevhodnú osobu na funkciu ministra. Verí tiež, že jeho indispozícia nebude zdržiavať vznik novej vlády.

14:41

Na Kréte došlo k stretom medzi poľnohospodármi a políciou počas protestov súvisiacich s vyšetrovaním dotácií EÚ. Polícia proti demonštrantom použila slzný plyn.

14:29

.

TOP5: Slovákov v AHL

V jednom z predchádzajúcich dielov TOP5 sme sa zamerali na najlepších Slovákov pôsobiacich v ruskej KHL, z ktorých by teoreticky…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Cenzúra, autoritárstvo, rusofóbia... Trumpova bezpečnostná stratégia naznačuje lídrom EÚ že sú nekompetentní

USA, 7.decembra 2025 - 5. decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odráža víziu Donalda Trumpa a…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Verejný ochranca práv preverí incident zo Slovenskej Ľupče, pri ktorom mal policajt biť muža

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský preverí incident zo Slovenskej Ľupče v okrese Banská Bystrica, pri ktorom mal policajt bez služobného…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Deti dnes nevedia, čo je práca. A bez nej človek stráca dôstojnosť

Žijeme v konzumnej spoločnosti a odzrkadľuje sa to na všetkom, čo sa nás dotýka a je okolo nás… Dokonca už…

07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bizárne fotografie, pri ktorých budete prevrácať oči

Bizarné fotografie zachytávajú situácie, ktoré sú tak absurdné, chaotické alebo hlúpe, že vám okamžite zdvihnú obočie a prinútia vás urobiť…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov, píše americký Inštitút pre štúdium vojny, citujúc Putina a šéfa „Rostechu“…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov