Okrem toho Bluetooth prechádza automaticky na krátku dobu do režimu detekcie, aby sa mohol používateľ pripojiť k inému zariadeniu. Táto funkcia má užívateľovi pomáhať, zvyšuje ale pritom nebezpečenstvo pripojenia k smartfónu cudzích osôb.
“Ak odpojíte režim identifikácie v Bluetooth, alebo ho úplne vypneme, zabránime tým cudzím osobám v pokusoch o vysielanie údajov alebo o nadviazanie spojenia s telefónom. Avšak, dokonca keď bude Bluetooth zapnutý, pred stiahnutím prílohy alebo nadviazaním spojení s inými telefónmi musí používateľ túto operáciu potvrdiť. Dialógové okná môžu byť užívateľovi nepríjemné, a preto sa odporúča túto funkciu úplne vypnúť,” povedal Boček.
Aby vykonal kybernetický útok, musí zločinec najskôr zistiť MAC adresu adaptéra Bluetooth. “Je to oveľa jednoduchšie, keď sa dá telefón detektovať. Preto bude nesporne lepšie vypínať Bluetooth na smartfóne, alebo ho urobiť pre iné zariadenia neprístupným, keď ho nepoužívate,” zdôraznil odborník.
Podľa jeho slov má táto technológia rad slabých miest, žiadne dôvody na obavy ale nie sú: verzie Bluetooth sa neustále obnovujú.