Je členkou Konzervatívnej strany a Anglikánskej cirkvi. Pre BBC povedala, že kresťanská viera je jej súčasťou: „Pomáha mi formovať moje myšlienky a prístup k dôležitým témam.“ Súčasne je však toho názoru, že politici by na verejnosti nemali hovoriť toľko o viere, ako to napríklad robia jej kolegovia v USA.
Podľa internetových novín „Christian Post“ (Washington) Mayová sa v r. 2012 zasadila za zmenu britského zákona o potrate. Ten stanovuje, že za určitých podmienok je potrat možný až do 24. týždňa tehotenstva. Mayová sa márne usilovala ohraničiť to na 20. týždeň. Odôvodňovala to tým, že v 24. týždni sú dieťatká vzhľadom na pokroky vedy schopné života. Ďalej hlasovala za to, aby eutanázia zostala vo Veľkej Británii zakázaná.
Mayová povedala, že nikdy neusilovala o vysoké úrady zo ctižiadostivosti, alebo aby jej ľudia vzdávali česť. Sú politici, ktorí také posty chcú získať z týchto dôvodov. Jej dôvod je ale oveľa jednoduchší: Ako dcéra anglikánskeho farára Huberta Brasiera (1917–1981) a vnučka vrchného štábneho rotmajstra bola pre ňu služba verejnosti vždy samozrejmá.
Pre židovský týždenník „Tachles“ (Zürich) je Mayová „dlhoročnou priateľkou židovskej obce krajiny a presvedčenou prívrženkyňou štátu Izrael“. Podľa vedúceho zahraničného oddelenia Veľkej Británie Nadácie Konráda Adenauera, Hansa-Hartwiga Blomeiera z Londýna, Mayovú považujú za pokojný typ, „menej zameraný na robenie show“. Preto svojím základným postojom, ako povedal Blomeier pre „domradio.de“ v Kolíne, si bude dobre rozumieť s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou (CDU).
Mayová je vydatá a nemá deti. Ministerkou vnútra bola od r. 2010. Pred referendom sa vyslovila za zotrvanie Veľkej Británie v EÚ. Mayová je po Margaret Thatcherovej (1925–2013) druhou ženou na špici britskej vlády.